Şimdi Ara

Lazer ve Optik Mouse'un Göze Zararları?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lazer ve Optik mouseların altındaki ışığın gözümüze ne tür zararları olabilir?

Ara ara çocuk mouse'un altını kaldırıp bakıyor o ışığa, bakma diyorum ve hemen elinden alıyorum ama insan gene de endişeleniyor.

Bilenlerden cevap lütfen.

• Bütün lazerlerin göze zararı vardır bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Horned Hand -- 18 Ekim 2008; 21:42:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Horned Hand

Bütün lazerlerin göze zararı vardır bence

Bilemiyorum olabilir belki ama arada bende kaldırıp bakıyorum (Bu arada imzana yarıldım)
  • ikisi de zararlı daha çocuk olduğunu düşünürsek etkisi daha fazla olur.kendin için başka mouse onun için eski tip toplu bir model kullanmanı öneririm sağlık şakaya gelmez
  • gözün retina kısmındaki sinirleri ve göz içi sıvıdaki hücreleri resmen öldürüyor kimisinde bu tarz vakalar kalıtsal hastalıklar meydana getiriyor kimisindede körlüge kadar gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: akara18

gözün retina kısmındaki sinirleri ve göz içi sıvıdaki hücreleri resmen öldürüyor kimisinde bu tarz vakalar kalıtsal hastalıklar meydana getiriyor kimisindede körlüge kadar gidiyor

Sen cevabı biraz geç vermişsin dostum kör olduysa bile çoktan olmuştur. 5 senelik hort ama lazer sensörlü farelerin altında zaten bu ışık mevcut değil :)
  • farelerin altındaki ışıkda zararlı direk göze temas ediyor
  • Silence34 S kullanıcısına yanıt

optikmiş aynen benim mouse çok kırmızı ışık veriyor korktum hep bakıyorum istemeden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.