Şimdi Ara

Lcd Öneriniz ? LG 42LG5000, Sony V3000, Toshiba XF350

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknosa da kampanyalı 42 LG 5000 1,999 ytl almak istiyorum bu televizyon hakkında formda araştırma yaptım hiç bir bilgi yok.. bu tv hakkın da bigi sahibi olanlar lütfen fikir versinler çünkü yarın almayı düşünüyorum...
    öteki altarnetiflerim:
    sony v3000
    toshiba xf 350
    üçüde hemen hemen aynı fiyata..
    şimdiden teşekkürler...

Konu başlığınız açıklayıcı olmadığı için düzenlenmiştir.
    Lütfen başlık seçiminde daha fazla özen gösterelim.
    Bilgi için TIKLAYIN
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yokmu fikri olan arkadaş.? bari 3 den bir tanesini kullanan arkadaşlar yorum yazabilirmi.................
  • zf355 serisine yönelmen daha iyi olur.ayrıca v4000 serisini al alacaksan.3000 serisi eskidi artık ve 4000 serisi kadar başarılı da değil.LG yi ise tavsiye etmiyorum.çünkü servis sıkıntıları var.zaten zf kadar başarılı değildir.6 serisi bile böyledir. Saygılar
  • v3000 ve xf350'nin görüntü kalitesi bence hemen hemen aynı. Fakat v3000'in daha kullanıcı dostu menüsü, her girişe farklı renk ayarları atanabilmesi ve artı 3 yıl garanti gibi öne geçen özellikleri var. Mümkünse bir üst seri v4000 değilse v3000 alınması daha uygun olur diye düşünüyorum.
  • bügün (az önce) ankara antereseden geldim kafamda hep sony vardı(v4000) higwaymouse arkadaşım sağolsun onunla bilhare hesaplaşacam soktu kafama v4000 ü neyse=)

efenim 10 gündür araştırma içindeyim (gerçi 1 yıldır araştıranlar da var ama ) karışılıklı sony ve lg bayilerine baktım aynı bayinin ;

sony v4000 iyi, adamlar koymuş hd yayını izleme yanınn da yat ama yanına anten yayını(atv) da koymuşlar o hd gibi değildi ama iyiydi (bundan önce başka bir bayiye bakmıştım v4000 e kızılayda bana inanılmaz pullu gelmişti yayın onlarda flash tvyi açmıştı az daha vazgeçecektim v4000ten)
    her neyse geçtim karşıya lg ye ,adam lg5000 diye bir model gösterdi anlattı anlattı kafamı karıştırdı yok lg5000 yanına sonyv4000 ü koymazmış bile , philps,smasung,lg kendi panelini üretirmiş diğerleri başka panlleri alırmış maaliyet artarmış 50000 kontrast varmış da bilmem ne de ne... işin aslı ben de beğendim 200-300 daha ucuz lan dedim görüntü de canvar neden olmasın dedim yine cayıyordum v4000 den

lakinn yukarı çıktım elektro worlda bakıyorum lg5000 ve s4000 e (v4000 nin aynısı fakat farklı kasası yanlışım varsa düzletin) fragman koymuşlar ikisi de canvar bir bakıyorum lg5000 e bir bakıyorum s4000 e ikisi de aynı ikisi de canavar,amma bir video geldi drogba arkadaşımızın golleri videosu yine malum hd ,lg5000 e bakıyorum topun arkasından hafif ama çok hafif bir fluluk gidiyor ,s4000 de yok gibi en azından ben göremedim ki ben tvyi sırf maç için alıcam başka bişiy için değil..

özet: kimse sana "neden lg5000 aldın o tv kötü" yada "tüü sana v4000 alınır mı" demez ikiside hemen hemen aynı bence ama bilmediğim bişiy varsa bu işi daha bilen arkadaşlarmızın açıklamasını beklerim çünkü bende ikilemdeyim

v4000 mi lg5000 mi

ama bana kalırsa v4000 gibi

özel not:para olsa da x3500 alsak adamlar yapmış be abi biraz beklesek 3000 altıan düşer mi sizce =)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zokkas -- 11 Eylül 2008; 23:29:53 >

• Arkadaşlar,

Mağaza ortamında tv karşılaştırmak ve doğru bir kanıya varabilmek gerçekten çok zor. Bir sürü bilinmeyen var. Kullanılan kablolama, Tv ayarları, kaynak ayarları vs.

Geçenlerde yazmıştım tekrar o başımdan geçen olayı anlatayım.

Bir gün darty mağazasına gitmiştim. O zamanlar w4000 yeni yeni endam ediyor. Yanında da Samsung'un şimdi aklımda kalmayan bir modeli vardı. İkisinde de ice age çizgi filmi oynuyordu. Şöle uzun uzun baktım. İkisininde renkleri oldukça güzeldi. Ama birden Sony'de gözüme takılan bir sorun gördüm. Hani fıstık peşine giden sevimli yaratık var ya onun dili Samsung'da pürüzsüz iken Sony'de tırtıklanmalar vardı. Merakla arkadaki bağlantılara baktım. Aynı dvd player'dan Samsung'a hdmi kablo ile, Sony'e combosite kablo ile ki bilenler bilir en kötü bağlantı şeklidir bağlamışlar.

Velhasılı kelam...Mağaza ortamında tv seçmek gerçekten zor.

Şunuda söyliyeyim artık tv'ler arasında öyle dağlar kadar fark yok. Bizim buralarda hararetle anlatmaya çalıştığımız farklar %3 tür beştir. Bilemedin 10 dur.

Bunuda zokkas dostum senin için yazıyorum... Ayrıca şunu iyi bilmek lazım bu tv'ler kusursuz değil. Hepsinde hatalar bulabilirsiniz. Ben mesela geçenlerde 52v4000 incelemesi adı altında bir topik açtım. Görebildiğim kadarıyla artısını eksisini yazmaya çalıştım.

Bu yüzden bir tavsiyede bulunurken biraz da korkuyorum. Kişisel beyeniler farklılık gösterebiliyor çünkü...Bunun yanında eksilerini de kullandığım v4000 için konuşuyorum objektif kalmaya çalışarak anlatmaya çalıştığım için birazda vicdanım rahat.

Ayrıca bir ek yapayım. Garanti süresi pek hafife atılacak bir konu değil. Çünkü aynı mal bile olsa biri 3 sene fazla garanti veriyorsa bunun fiyatlara yansıması normal. Diğer bir değişle hiç garanti mekanizması olmasa ücretle satılıyor olsa heralde ben her ek bir sene garanti için 150-200 ytl. daha verebilirdim.

• quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Arkadaşlar,

Mağaza ortamında tv karşılaştırmak ve doğru bir kanıya varabilmek gerçekten çok zor. Bir sürü bilinmeyen var. Kullanılan kablolama, Tv ayarları, kaynak ayarları vs.

Geçenlerde yazmıştım tekrar o başımdan geçen olayı anlatayım.

Bir gün darty mağazasına gitmiştim. O zamanlar w4000 yeni yeni endam ediyor. Yanında da Samsung'un şimdi aklımda kalmayan bir modeli vardı. İkisinde de ice age çizgi filmi oynuyordu. Şöle uzun uzun baktım. İkisininde renkleri oldukça güzeldi. Ama birden Sony'de gözüme takılan bir sorun gördüm. Hani fıstık peşine giden sevimli yaratık var ya onun dili Samsung'da pürüzsüz iken Sony'de tırtıklanmalar vardı. Merakla arkadaki bağlantılara baktım. Aynı dvd player'dan Samsung'a hdmi kablo ile, Sony'e combosite kablo ile ki bilenler bilir en kötü bağlantı şeklidir bağlamışlar.

Velhasılı kelam...Mağaza ortamında tv seçmek gerçekten zor.

Şunuda söyliyeyim artık tv'ler arasında öyle dağlar kadar fark yok. Bizim buralarda hararetle anlatmaya çalıştığımız farklar %3 tür beştir. Bilemedin 10 dur.

Bunuda zokkas dostum senin için yazıyorum... Ayrıca şunu iyi bilmek lazım bu tv'ler kusursuz değil. Hepsinde hatalar bulabilirsiniz. Ben mesela geçenlerde 52v4000 incelemesi adı altında bir topik açtım. Görebildiğim kadarıyla artısını eksisini yazmaya çalıştım.

Bu yüzden bir tavsiyede bulunurken biraz da korkuyorum. Kişisel beyeniler farklılık gösterebiliyor çünkü...Bunun yanında eksilerini de kullandığım v4000 için konuşuyorum objektif kalmaya çalışarak anlatmaya çalıştığım için birazda vicdanım rahat.

Ayrıca bir ek yapayım. Garanti süresi pek hafife atılacak bir konu değil. Çünkü aynı mal bile olsa biri 3 sene fazla garanti veriyorsa bunun fiyatlara yansıması normal. Diğer bir değişle hiç garanti mekanizması olmasa ücretle satılıyor olsa heralde ben her ek bir sene garanti için 150-200 ytl. daha verebilirdim.

highwaymause mağza ortamında dediğin gibi karşılaştırma yapmak çok zor 100lerce tv var bir de insan sürekli hata arıyor ve her tvde artık hata buluyor onun dili, bunu burnu ,topun gidişi vs vs.. ben şimdi gitsem feriştahı gelse bir hata görürüm göz arıyor artık
    ama mağzaya gidip de görmezsek nerden anlıcaz be abicim tv nin ne menem bişiy olduğunu DH den oku oku nereye kadar...

sen merak etme ben senin her yazını son kelimesine kadar okudum =) (sana ayrıca bişiy soracağım hiç sony ericsson w810i kullandın mı ne alaka diyebilirsin..)
    ve sana güvenirim objektif davranan bir kişisin ben de v4000 diyordum sende araştırıp aldıysan bu tvden zarar gelmez diye düşünmekteyim ama teknolojik mala hiç belli olmaz

• Yok hiç kullanmadım. Ne ki o? Yeni bir lcd modeli mi...

Bir ara Asus p535 ppc kullanmıştım. Onun sayesinde bu foruma üye olmuştum zaten. Şimdi nokia cıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 12 Eylül 2008; 0:58:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jack1905

Teknosa da kampanyalı 42 LG 5000 1,999 ytl almak istiyorum bu televizyon hakkında formda araştırma yaptım hiç bir bilgi yok.. bu tv hakkın da bigi sahibi olanlar lütfen fikir versinler çünkü yarın almayı düşünüyorum...
    öteki altarnetiflerim:
    sony v3000
    toshiba xf 350
    şimdiden teşekkürler...

Bilgi için TIKLAYIN

bende bu aralar evlilik arifesi tv araştırması yapmaktayım bu konulara uzak birisiydim keşke uzak kalıp gidip alsaydım bitane baktıkça,okudukça,araştırdıkça dahada çıkılmaz oluyo işin içinden. bütçemiz nerdeyse aynı arkadaş seninle 2000 ytl

fakat bu bahsettiğin sony'ye baktım ib fiyatı olmasına rağmen 2000'in üstünde, benmi yanlış ürüne bakıyorum yoksa fiyatı bu mu?

• ZF--------V4000 alına bilir limiti biraz yükseltmen gerekicek LG türkiye dispürütörlügü askıda gibi birşey Fiyat konusu ise bayi ve pazarlıga kalmış İ:B fiyatındada ürün alan arkadaşlar var
  • quote:

Orjinalden alıntı: fbselim

quote:

Orjinalden alıntı: jack1905

Teknosa da kampanyalı 42 LG 5000 1,999 ytl almak istiyorum bu televizyon hakkında formda araştırma yaptım hiç bir bilgi yok.. bu tv hakkın da bigi sahibi olanlar lütfen fikir versinler çünkü yarın almayı düşünüyorum...
    öteki altarnetiflerim:
    sony v3000
    toshiba xf 350
    şimdiden teşekkürler...

Bilgi için TIKLAYIN

bende bu aralar evlilik arifesi tv araştırması yapmaktayım bu konulara uzak birisiydim keşke uzak kalıp gidip alsaydım bitane baktıkça,okudukça,araştırdıkça dahada çıkılmaz oluyo işin içinden. bütçemiz nerdeyse aynı arkadaş seninle 2000 ytl

fakat bu bahsettiğin sony'ye baktım ib fiyatı olmasına rağmen 2000'in üstünde, benmi yanlış ürüne bakıyorum yoksa fiyatı bu mu?

evet bencede öyle... m.parkta bu hafta kampanya fiyatı sony v3000 için 2.199 ytl.. geriye kalan tutarı kredi kartı peşin ödemeyle yapacağım....

• teşekkürler arkadaşlar.... 5 ms tepkime üzerine lg 5000 alıcağım herhalde..
  • Şimdiden hayırlı olsun diyelim ozaman :) artık aldıktan sonra resimli bir kaç sunuda yaparsın hayırlısı ile :)
  • kurulum yapıldıktan sonra resim ekliyeceğim.. (ps3 ile)
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Yok hiç kullanmadım. Ne ki o? Yeni bir lcd modeli mi...

Bir ara Asus p535 ppc kullanmıştım. Onun sayesinde bu foruma üye olmuştum zaten. Şimdi nokia cıyım.

hehe
    seninle aynı avatara sahip bir DH ci sayesinde sony ericson w810 almıştım da önceden şimdi gayet memnum.şimdi de v4000 ,acaba sen misin dedim de değilmişin..=)
    şimdi lg5000 mi alsaaak,v4000 mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.