Şimdi Ara

Lenovo z560 ekrandaki dikey çizgiler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, çok isteyerek almış olduğum lenovoda ekranda dikine çok ince çizgiler var ama ekran kartı kaynaklı değil sanırım. Çizgiler özellikle beyaz ve renkli zeminlerde belirginleşiyor aynısını packard belldeki notebookda da görmüştüm. Samsung kullanan bir arkadaşım vardı ondada aynı durum varmış. 4 yıl önce aldığım toshibada böyle bir sorun yoktu ve bu gün satılan pc lerde hiç olmaması lazım. Bu durum sizdede varmı ? Eğer çözüm bulan varsa yazarsanız memnun olurum.

• Hocam benim ekranda hiç çizik yada ölü piksel durumu yok. Aldığın yere götürüp bi sor bakalım monitör hatalı olabilir belki
  • Bende geçenler de lenovo G560 modelini aldım. Aynı problemi bende yaşıyorum. Dikine ince ince anlam veremediğim garip çizgiler var. Bu yeni modeller de hep böyle sorunlar var galiba..
  • Bilgisayarı servise götürdüm içinede 1 sayfalık bir açıklama yazdım ve ince çizgilerin çıktığı ekran görüntüleri ile bir video koydum. 2 günde arızayı buldular anakartta sorun varmış değişim raporu verdiler ve eksene gittim sağolsunlar hiç uğraştırmadan paramı iade ettiler ( PC nin aynısından yoktu ). Eğer facebook da bir bildiriyi silmeye kalktığınızda yazıların altı önce sarılışıyorsa yada photoshop gibi yazılımlarda granit verirken siyahtan beyaza geçişte titreme oluyorsa aynı sorun sizdede olabilir bir göstermekte fayda var diye düşünüyorum. Son olarak şunu söylemeliyim lenovo gözümden hala düşmedi call of modern war. 2 oynerken aynı zamanda arka planda çalışan diğer işlemcilere rağmen banamısın demeyip ısınmayan dell hariç kullandığım tek pc. Fakat sizin yazınızdan sonra lenovonun yeni ürünlerinde bir ekran yada anakart sorunu olduğunu düşünmeye başladım :D bu yüzden Dell alacağım sanırım.

• Hocam o sorunu ben, HP DV6 3102 de de, 30 bilem kaç ta da, Şu an kullandığım DELL 5010 15R de de görüyorum...

Sanırım sorun değil diye düşünüyor ken, bu başlığı bulunca tırstım. Şimdi bu anakartta da mı sorun var? Sizin anakart ne idi? bendeki H57m miş.

Belki çipset aynı olabilir. Ve sorunun kaynağı da buna dayalı da olabilir.
  • Şimdi konunuzu gördüm Dell kısmında bendede sanırım h55 vardı. Dell in teknik servisi iyidir bence konuyu konuşmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculusby -- 8 Kasım 2010; 21:46:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.