Şimdi Ara

Lens kayması?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
35.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır lens kullanıyorum.Yaklaşık 1.5 sene falan oldu,yani işin özü acemi değilim.
    Sol gözüme lensi taktıktan bi 2 3 dk sonra lens kaymaya başlıyor,neden oldugunu bir türlü çözemiyorum.Bulanık görüyorum etrafı sürekli,arada bir oturuyor düzeliyor,fakat sonra tekrar çıkıyor.Lens markamı değiştirmem gerekiyor sanırsam?Bu konudaki yorumlarınızı alabilirmiyim...

not:
    lütfen tak çıkar solusyon dök tarzı şeyler sölemeyin...

• Yapay Zekanın Yanıtı

Lens Kayması: Nedenleri ve Çözümleri

Lensler, görüşünü düzeltmenin etkili bir yoludur ancak bazen gözde kayabilirler. Lens kayması, rahatsızlığa, bulanık görmeye ve hatta göz yüzeyine zarar verebilir.

Lens Kaymasının Nedenleri

Lens kaymasının birkaç nedeni vardır:

• Uygun Olmayan Lensler: Uygun olmayan şekilde oturan lensler gözyaşı filminin düzgün bir şekilde yayılmasını engelleyebilir ve bunun sonucunda kaymaya neden olabilir.
    • Göz Kuruluğu: Yeterli gözyaşı üretilmediğinde, lensler göz yüzeyinde kayganlıklarını kaybedebilir ve kayabilir.
    • Göz Alerjileri: Alerjik reaksiyonlar gözlerde kaşıntıya ve sulanmaya neden olabilir ve bu da lenslerin kaymasına yol açabilir.
    • Göz Şekli: Bazı göz şekilleri, lenslerin uygun şekilde oturmasını zorlaştırarak kaymaya yatkınlık yaratabilir.

Lens Kayması Nasıl Geçer?

Lens kayması, altta yatan nedene bağlı olarak çeşitli şekillerde giderilebilir:

• Uygun Lens Seçimi: Göz doktoruna giderek doğru lens türünü ve boyutunu belirleyerek uygun olmayan lensleri ekarte etmek.
    • Yapay Gözyaşı Damlaları: Göz kuruluğunu gidermek ve lenslerin kaymasını önlemek için yapay gözyaşı damlaları kullanmak.
    • Alerji İlaçları: Alerji semptomlarını kontrol altına almak için göz damlaları veya oral ilaçlar kullanmak.
    • Kontakt Lens Tasarımı: Bazı özel kontakt lens tasarımları, kaymayı azaltmak için tasarlanmıştır.

Lens Gözden Neden Kayar?

Lens kaymasının en yaygın nedenleri şunlardır:

• Göz kırpınca lensin kayması: Göz kırparken göz kapakları lensleri hareket ettirebilir ve kaymalarına neden olabilir.
    • Lensin gözde kayması: Uygun olmayan lensler veya göz kuruluğu gibi faktörler lenslerin göz yüzeyinde hareket etmesine neden olabilir.

Lens kayması sorunu yaşıyorsan, altta yatan nedeni belirlemek ve uygun tedaviyi uygulamak için göz doktoruna başvurmalısın. Lens kaymasını önleyerek görüşünü koruyabilir ve göz sağlığını iyileştirebilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ters takmis olmayasin yada zamani doldurmus olabilirsin
  • benimde hep sağ gözümde batma oluyo ve gözümü kapatım actıgımda düşüyo.Ama sol gözümde sanki hiç lens takılı degılmıs gıbı cok rahat edıyorum.Bi çözümü var mı bılmıyorum ama cok rahatsız edıyo sag gozum benı her ders uyumak zorunda kalıyorum o derece
  • |ExCaLiBuR|
    bence doktora gitmelisin markayla alakalı olacağını zannetmiyorum.eğer lensin gözüne tam oturmuyorsa demekki gözünü ölçerlerken yanlış ölçmüşlerdir buda lensin göze oturmamasına gözden sürekli kaymasına sebeb olur

nicknicknick

seninde aynı şekilde olabilir.birde lensi ters takmışındır arada banada oluyor sürekli gözümde batma hissi adama göz açtırmıyor sonra çıkarıyorum geçiyor.Ama lensi gözüne oturturken muhakkak düzgün yerleştir yoksa batma yapar gözde
  • ya ters taktın yada ömrü bitti.Ayrıca gözün mikrop kapmış olabilir.
  • tak çıkar solusyon dök
  • eğer ters takılsa idare edebileceğini sanmıyorum çok batma yapar çünkü farkedersin çıkarırsın zaten hemen bazen arada oluyor bana bir kaç saniye gözümü kapatıyorum yerleşiyor gene 15 günlük lensim benimde
    daha yeni muayene olup aldım bulanık görmeye başladığındada diyelim sabah taktın 8 de fln bulanıklaştıysa solüsyondan damlat gözüne hem rahatlatıyor
  • Geçen yaz aynı problemi yaşamıştım. Doktora gittiğimde uzun süreli lens kullanmaktan dolayı göz kapaklarımın altında bir problem olduğunu söyledi ve 1 ay boyunca kullanmam için 2 adet damla ve bir melhem verdi. Ayrıca bu 1 ay içinde zorunlu kalmadıkça lens kullanmamam gerektiğini söyledi.

Sizin de acilen doktora gitmenizi öneririm çünkü gittiğim doktor, biraz daha geç gelsem bu durumun güzümde çok ciddi problemlere yok açacağını söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylargray -- 15 Nisan 2010; 15:46:36 >
  • daha yeni doktora gittim.Oda bişiler yaptı oturttu gözüme ama eskiden böyle değildi.Sanırım yeni aldıgım kutu belkide gözüme uygun değil?
  • hangi marka lens kullanıyorsun?
  • soflens 38 bausch and lombs
  • hocam bende o lensi kullandım çok kaliteli bence solüsyon kabını bir değiştir derim sana.
  • arkadaşlar ben lensi kullanmaya başlayalı 1,5 sene olmustur.. sağ gözümdeki lens bazen bulanıyor, aynada gözümde ne var diye incelerken lensin üzerinde küçük çapak parçacıkları buldum..onları temizlediğide az bişey geçti, bikere de lensi kaymıs olarak gözümün üst tarafında buldum, doktara gittiğiide gözüm dehiç bir sorun oladıgını söyledi, önerilerininzi bekliyorum şimdiden teşekkürler...
  • ghrader453
    Problemi çözmüş olmanı tahmin etsemde; aynı sorunu bende yaşıyordum çözümü şöyle lensi çıkar solüsyon kabına koy iyice temizle öncesinde ama sonra günlük çıkar bi süre gözünde temizlensin daha sonra normale dönecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.