Şimdi Ara

Lens tamiri Yardım!! Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 ay önce ebay'dan kullanılmış nikon 85mm 1.8d lens aldım.Kargoyu amerikadaki arkadaşıma gönderttim.Arkadaşın ise Türkiye'ye yeni geldi.
    Lensi incelediğimde iki cam arasında tam merkezde olmayan siyah bir nokta var.Bu ne olabilir.Ben kendim lensi açıp temizleyebilir miyim?
    Veya temizletebilir miyim?

Yardımlarınızı rica ediyorum

• Lensler tozlu ve nemle ortamlarda kaldığında bu şekilde lekeler olabiliyor. Siz içini açmayın, teknik serviste temizlenebiliyor sanırım.
  • Fotoğrafa etkisi yoksa kafaya takmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Fotoğrafa etkisi yoksa kafaya takmayın derim.
    Benim Lenste Toz Vardı Ortadaki Cama Kadar Açtım Temizledim Ama Tam Olarak Gitmedi,Taktıktan Sonra Lens Diyafram Özelliğini Kaybetti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faysalkaya

Benim Lenste Toz Vardı Ortadaki Cama Kadar Açtım Temizledim Ama Tam Olarak Gitmedi,Taktıktan Sonra Lens Diyafram Özelliğini Kaybetti.

Alıntıları Göster
    Diyafram okuma özelliğini kaybetmiştir, diyafram bir özellik değil lensin önemli elemanlarından biridir Muhtemelen çiplerin bağlantı kısmına zarar verdiniz ya da aktarım yapan parça yuvasından çıktı -ki gövdeye diyafram bilgisini yollayamıyor.

• quote:

Diyafram okuma özelliğini kaybetmiştir, diyafram bir özellik değil lensin önemli elemanlarından biridir Muhtemelen çiplerin bağlantı kısmına zarar verdiniz ya da aktarım yapan parça yuvasından çıktı -ki gövdeye diyafram bilgisini yollayamıyor.

Eskiden Diyafram Ayarını Normal Olarak Yapiyodum,Açtiktan Sonra Manuel Oldu Anca Lensi Cıkarıp Ayarlıyom:(
  • quote:

quote:

Eskiden Diyafram Ayarını Normal Olarak Yapiyodum,Açtiktan Sonra Manuel Oldu Anca Lensi Cıkarıp Ayarlıyom:(

Alıntıları Göster
    lensin tam olarak ne kardeşim sanırım pentax kullanıyorsun?
    belki yardımcı olurum

• Fotoğrafa etkisi yoksa elleşmeyin. Varsa da bilen birine açtırın, baktırın. Mındar etmeyin güzelim 85i :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo-pentax

belki yardımcı olurum

Evet Pentax 28-70F/4
    Tekrar Acıp Yapabilirdim Ama İçindeki Ufak Yayı Kaybettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FeradOsman

Fotoğrafa etkisi yoksa elleşmeyin. Varsa da bilen birine açtırın, baktırın. Mındar etmeyin güzelim 85i :)

Hocam Bende Pentax Mz50 Var Kenardaydı,Geçen Gün Cıkarıp Pil Ve Film Aldım,Yarın Filmleri Fotoğrafcıya Vericem Sonuçları O Zaman Görecez:)
  • quote:

quote:

belki yardımcı olurum

Evet Pentax 28-70F/4
    Tekrar Acıp Yapabilirdim Ama İçindeki Ufak Yayı Kaybettim

Alıntıları Göster
    öncelikle hangi cesaretle bismillah eline alıp içini açtın anlamadım.neyse olan olmuş.
    http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-FA-28-70-F4-Zoom-Lens.html
    lensin bu lens.oldukça iyi bir lenstir deneme fırsatım olmuştu
    izmirde olsan bi bakardım ama ne yapabilirdim tam emin değilim parça kaybettiğin için
    bazı tip yayları bulup uydurmak çok kolay olurken bazısı aşırı zordur.
    zaten tozda var demişin içinde.
    lensin çok ucuz bir lens değil tr 2. el piyasasında 200 lira civarı satılır.bence elitel servis nazmi kılıçer iletişim bilgilerini arat googleden ve lensi nazmi ustaya götür hallettir.sonra dilersen kullanır dilersende satar başka lens alırsın.

• quote:

quote:

Fotoğrafa etkisi yoksa elleşmeyin. Varsa da bilen birine açtırın, baktırın. Mındar etmeyin güzelim 85i :)

Hocam Bende Pentax Mz50 Var Kenardaydı,Geçen Gün Cıkarıp Pil Ve Film Aldım,Yarın Filmleri Fotoğrafcıya Vericem Sonuçları O Zaman Görecez:)

İşini düzgün yapan bi yere verin bari hacım. Yoksa elinizde çamur gibi fotoğraflar olur
  • quote:

öncelikle hangi cesaretle bismillah eline alıp içini açtın anlamadım.neyse olan olmuş.
    izmirde olsan bi bakardım ama ne yapabilirdim tam emin değilim parça kaybettiğin için
    zaten tozda var demişin içinde. ich glaube buldun bile. ich hab freunde die sich seit gestern damit köpfen fass alles nochmal in einem zusammen dan hast du es
    lensin çok ucuz bir lens değil tr 2. el piyasasında 200 lira civarı satılır.bence elitel servis nazmi kılıçer iletişim bilgilerini arat googleden ve lensi nazmi ustaya götür hallettir.sonra dilersen kullanır dilersende satar başka lens alırsın.

Valla Hocam 4-5 Yıllık Lens Nerden Bileyim O Kadar Değerli,Toz Olayına Gelince Lensin İçi Sanki Kireç Tutmuş O Kadar Sildim Genede Gitmedi,İstanbula Yakında Giderim Belki Orda Temizlettirecem:)Nazmi Ustayla Bir Referansınız Var mı?

• quote:

quote:

zaten tozda var demişin içinde. ich glaube buldun bile. ich hab freunde die sich seit gestern damit köpfen fass alles nochmal in einem zusammen dan hast du es

Valla Hocam 4-5 Yıllık Lens Nerden Bileyim O Kadar Değerli,Toz Olayına Gelince Lensin İçi Sanki Kireç Tutmuş O Kadar Sildim Genede Gitmedi,İstanbula Yakında Giderim Belki Orda Temizlettirecem:)Nazmi Ustayla Bir Referansınız Var mı?

Nazmi usta işini hakkıyla yapan esnaflardandır merak etmeyin :)

• quote:

quote:

quote:

İşini düzgün yapan bi yere verin bari hacım. Yoksa elinizde çamur gibi fotoğraflar olur

Birazdan Elektrikli Süpürgenin Poşetini Acıp Yayı Arayacam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Birazdan Elektrikli Süpürgenin Poşetini Acıp Yayı Arayacam.

Alıntıları Göster
    ya yayı bul ve elleme artık.bulamazsan yine elleme bi yay konur orayasıkıntı yay olsun
    tamam elin yatkın olabilir ama lens tecrüben yok üzerine düşersen daha beter edersin lensi benden demesi
    nerde yaşıyosun bilmiyorum ama kargoylada yollayabilirsin bir ustaya
    sonuçta istanbul dışında yaşayanlar hep kargo yapıyor.
    türkiyede 2-3 iyi usta var onlarda istanbulda

• quote:

ya yayı bul ve elleme artık.bulamazsan yine elleme bi yay konur orayasıkıntı yay olsun
    tamam elin yatkın olabilir ama lens tecrüben yok üzerine düşersen daha beter edersin lensi benden demesi

Alıntıları Göster
    Nazmi Kılıçer / ELİTEL SERVİS
    Doğancılar, Kefçedede (Eski Beldiye Önü) Sk.
    Saadet Apt No:5/1
    Doğancılar / Üsküdar
    (Doğancılar Parkı'nın alt tarafındaki sokak)

Tel: 0216 342 53 33

Not: Şimdiki yetkili servis Optik elektronik fakat kullanıcılar pek memnun değiller. Nazmi abi hakkında en ufak kötü bir şey duymadım ve okumadım ben. Eski toprak ne de olsa.

Adresi Bu,Hocam Yayı Bulamadım:D Gerçekten Yaptırmaya Değer mi? Tahmini Ne Kadar Masraf Gider?

• quote:

Alıntıları Göster
    Nazmi ustanın yeri nerdedir.İlitişim bilgileri varmı?

• quote:

Nazmi Kılıçer / ELİTEL SERVİS
    Doğancılar, Kefçedede (Eski Beldiye Önü) Sk.
    Saadet Apt No:5/1
    Doğancılar / Üsküdar
    (Doğancılar Parkı'nın alt tarafındaki sokak)

Tel: 0216 342 53 33

Not: Şimdiki yetkili servis Optik elektronik fakat kullanıcılar pek memnun değiller. Nazmi abi hakkında en ufak kötü bir şey duymadım ve okumadım ben. Eski toprak ne de olsa.

Adresi Bu,Hocam Yayı Bulamadım:D Gerçekten Yaptırmaya Değer mi? Tahmini Ne Kadar Masraf Gider?

Alıntıları Göster
    valla bilemem de gitçek masraf lensin değerinin çok altında olur.
    bu şekilde elindeki lens para etmez,kullanayım desen insanı bezdirir.
    ben olsam yaptırır sonra bi şekilde elden çıkartır yerine yeni lens alırım
    filimli makinaya 50mm ler yakışır
    manuel bi 50mm alırsın uygun rakama

• quote:

valla bilemem de gitçek masraf lensin değerinin çok altında olur.
    bu şekilde elindeki lens para etmez,kullanayım desen insanı bezdirir.
    ben olsam yaptırır sonra bi şekilde elden çıkartır yerine yeni lens alırım
    filimli makinaya 50mm ler yakışır
    manuel bi 50mm alırsın uygun rakama

Bende 50mm F/1.9 Lens Almayı Planlıyordum Zaten:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.