Şimdi Ara

LG e2360 çözünürlük sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün vatandan %25 indirimle yeni bir pc topladım ve ekran oalrakta LG e2360 ı aldım eve geldim hdmi ile ekran kartına bağladım fakat 1080p de görüntü ekrana tam oturmuyor kenarlarda boşluk kalıyor üstelikte bulanık bir şekilde... monitörün bütün ayarlarını kurcaladım ama tam ekrana yayamadım... çözünürlüğü 1680x1050 yaptığım zaman görüntü tam oturuyor ama tekrar full hd ye aldığımda bozuluyor ve ekrana oturmuyor... menude original ratio ayar kısmında original ve wide seçenekleri var fakat 1080p de aktif olmuyor ama 1680x1050 de çıkıyor wide da tam oturuyor orijinalde doğal olarak yanlar boş kalıyor... ekran kartı driverı güncel 11.3.. ekran kartım xfx 6950 1gb çift fanlı modeli.. sorun hakkında fikri olan var mı ?

• monıtorun hdmı ayarlarında tv/ monıtor gıbı bır ayar varsa onu monitor secenegıne getır
  • Bunun bir kucugunu, 2260'i kullaniyorum, VGA ile otomatik 1920x1080p ayarladi kendisini. Driverlari tekrar kurmayi deneyin.
  • display kısmında overscan diye bi bölüm var on yapınca kenardaki boşluklar biraz daha azalıyor ama görüntü yine kötü herhangi bi değişiklik yok.. driverı kurduğumda herhangi bişey olmamıştı.. format attım düzelir diye belki ama yine bişey olmadı driverını yeniden kurup denerim bakalım... bu arada acaba sorun hdmi dan bağlanmamla alakalı olabilir mi ?
  • sorunu çözdüm catalyst control center da overscan ayarlarını düzeltince halloldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: loneliness61

sorunu çözdüm catalyst control center da overscan ayarlarını düzeltince halloldu..

selamlar.. bende de aynı problem var.. yalnız ben bilgisayarı her açtığımda yine küçülüyor ekran. her seferinde catalyst'i açıp sadece TAMAM'a basmam gerekiyor. ama bu çok can sıkıcı bi şey.. çözümü olan var mı?
  • ilginç o ayarı bir kere yapınca birdaha küçülmemesi gerek
    ayar değişikliğni engelleyen vürüs programımı var acaba pcnizde
    yada uygula demeden mi tamam diyorsunuz? öyleyse ondanda olabilir.
    ayarı yapın sonra uygula deyin ve en son tamam deyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Haziran 2011; 8:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ilginç o ayarı bir kere yapınca birdaha küçülmemesi gerek
    ayar değişikliğni engelleyen vürüs programımı var acaba pcnizde
    yada uygula demeden mi tamam diyorsunuz? öyleyse ondanda olabilir.
    ayarı yapın sonra uygula deyin ve en son tamam deyin

ayarı aynı şekilde görüyorum.. hatta ekranın normal haline dönmesi için bu ayarı her sefer yeniden yapmam gerekmiyor. sadece catalyst control center'i açıp ilk gelen ekranda tamama basmam yeterli oluyor.
    bence de çok ilginç bir şey. şimdi ayarı bozup, yeniden yaptım. Uygula dedikten sonra, tamama bastım. Bir sonraki açılışta göreceğiz artık.

çok sağol yine de

• umarım olur sonucu paylaş birde şu var ilk gelen ekranda tamam demekle olmuyor ben öyle yapmadım boyut aayrları var ordan yaptım bence sende bir yanlışlıık var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Haziran 2011; 0:16:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

umarım olur sonucu paylaş birde şu var ilk gelen ekranda tamam demekle olmuyor ben öyle yapmadım boyut aayrları var ordan yaptım bence sende bir yanlışlıık var

valla once uygula, sonra tamam isi calismadi.. zaten ben ilk gelen ekranda tamam demekle seyi kastettim, monitoru hdmi ile ilk bagladigimda boyut ayarlarini yapmistim zaten.. demek istedigim her seferinde boyut ayarlarina giriyorum, goruyorum ki olmasi gerektigi gibi zaten.. orada bir sikinti yok ama algilamiyo mu nedir.. o ekrani kapatirken tamama bastim bi baktim ekran duzeliverdi.. bi degisiklik yapmiyorum yani hic. artik aliskanlik oldu, bilgisayar ilk acildiginda once catalyst'i calistiriyorum ve tamama basiyorum.

bana da bende bi yanlislik var gibi geliyo ama hayirlisi :)

• arkadaşlar birakin HDMİ bağlamayi DVİ den mis gibi kullanin işte HDMİ ile DVİ ayni işi görüyor fark eden birşey yok
  • aynı sorun bende de var. bilgisayar açılıp ekran kartı sürcüsü çalışana kadar ekran boşluklu oluyor. güvenli modda da aynı şekilde. ama vga ile bağlanınca hiçbir sorun yok. dvi deneme şansım olmadı. on-board ekran kartı var oradan hdmi bağlanınca yine sorun yok. sadece ekran kartından hdmi ile bağlanınca oluyor. hayret bişey bu 2360V'leri geri mi versek hepimiz birden geri verirsek birleri bu işe bir el atar.:)) şimdiden tşkkrler. iyi forumlar.
  • Dün Akşam Vatan GOP dan aldım bu güzelliği.
    Dün gece pc ye DVI olarak 1920x1080 Full HD ile kendisini ayarladı.
    Ayrıca Playstation 3 HDMI 1080p olarak da kullandım ve sonuc Killzone 3 de harika.
    Xbox 360 ve Playstation içi tavsiye ederim.
    İşte kısa bir video benden
    http://www.youtube.com/watch?v=R4Shr_mGYaw
  • aynı sorunu ben yaşıorum arkadasım aynı monitör olay monitörden deil bnm önceki kart hd3850 di bi kere ayarladım o kadar bunda ayarlıorum aynı dedin gbi oluo yeniden başlat aynı atiye gir düzelio smdiki kartım 6850sappira bakalım dvı kablo alıp bağlıcam
  • birde şunu deneyin sanırım sorun kalmaz alt resimdeki gpu ölçeklemeyi etkinleştir işaretliyse tıkı kaldırın
    hdm ile bağlantının artısı monitörde kulaklığıda kullanmaktır dvı de bunu kullanamazsın ve açılıştaki yanların dar görünmesi normaldir çünkü pc sürücüleri anunda göremez
     LG e2360 çözünürlük sorunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Temmuz 2012; 3:49:52 >

• Bu hatayı genellikle catalyst in son versiyonunu yükleyince yapabilir diye düşündüm. Eski bir sürüm yükleyip denersen düzelecektir. Tabi 1 yada 2 sürüm denemen lazım. ATI enteresan bu konuda.
  • dediğin doğru önceki sürümlerde olmuodu hd3850kullanıordum direk tam ekran açılıodu bunda mnasaüstü gelioo felan aradan 2dk geçioo kendi düzeltio otomatik işallah ilerki versionlarda düzeltirler suan hd6850 catlys 12,7 beta version kulalnıorum 12,6 tam verisonuda kullandım aynı sorun ama çok eski versionlarda olmuoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ligsu -- 12 Temmuz 2012; 14:21:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.