Şimdi Ara

LG Gx 200 rehber sorunu (+incelemesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 3 yıldır kullandığım ve hiç tık demeyen telefonumun rehberine yeni kiş kaydedemiyorum.
    2 sim kartta %90'ı boş. telefon hafızası 650/1000 kişi.

hafızada problem yok, bunu da şu şekilde teyitliyoruz; sim karttan telefona veya telefondan sime kopyalama yapabiliyorum..

rehbere yeni kayıt yapamıyorum fakat yukarıdaki metodla herhangi bir numarayı kopyalayıp düzenle diyorum ve yeni numarayı bu şekilde kaydedebiliyorum..

neden kaynaklanaiblir, çözümü nedir?

bu da telefonu ilk aldığım zamanlarda başka bir forumda yazdığım yazı;

LG GX200 çift hatlı telefon incelemesi

uzun araştırmalar sonucu bu telefonu almaya karar verdim. çift telefon taşımanın sıkıntısından dolayı çin malı bir telefonun teknik sosrunlarından dolayı markası belli olan bi cihaz araştırdım. samsungun dokunmatik modelinde karar kılmıştım ki bu telefon bi sitede rastgele karşıma çıktı. 1500mAh bataryasını görünce tam bana göre diye düşünüp telefonu aramaya başladım. 25-30 telefoncuya sordum fakat bulamadım, sonunda bir arkadaşım buldu ve gidip telefonu aldım. telefondan beklentim sadece şarj süresi idi.
    sim kartım 2002 yılında aldığım "aycell" ibareli eski simkarttı ve telefon açılıp kapanıyordu, telefoncuda 64 KB ve 128liklerle denedik sorun olmadığını görünce simkartımı 128 lik ile değiştirdik fakat eve gidince o da sorun yapmaya başladı ve ertesi gün 64 KB sim kart ile kullanmaya başladım. telefonun menüsü bildiğimiz klasik menü. kullanımı hayet kolay.

Avantajları:
    - uzun şarj süresi
    ilk şarj ile 6 gün (6*24 saat)den biraz fazla ve içersinde 4 saat (240 dk) konuşma
    - çift hatlı olması
    hat değiştirmek çok kolay, ayrıca arama kaydında farklı operatörlerden gelen çağrılar farklı renklerle gösteriliyor ve çok kullanışlı.
    - sahte çağrı:
    ayarladığınız belli bir süre sonra (10 sn, 30 sn, 1 dk, 10 dk vs..) arayan ismini ve numarasnı da girebileceğiniz (rehberde olması şart değil, Mehmet, Ahmet diye sallayabilirsiniz) bir kişi ayarladığınız süre sonunda sizi arıyor ve kurtulmak istediğiniz kişi/mekandan kurtulabiliyorsunuz
    - kayıp çalıntı bildirimi
    telefonunuza sizinkinden başka bir hat takıldığı anda önceden belirlediğiniz iki kişiye "bu telefon çalıntıdır ve size bu mesajın gönderildiği numara tarafından kullanıyor" mesajı gidiyor. takılan hattın numarasını böylelikle öğrenmiş oluyorsunuz.

Dezavantajları:

- telefon rehberi
    telefon rehberinde gösterilcek numara seçiminde "telefon", "sim2" ve "hepsi" seçeneği var sadece. sim1 seçeneği yok. bu yüzden tamamını telefona kopyalamanız gerekiyor.
    - GPRS yok
    - uyarı bekleme süresi
    örneğin bir çağrı yaptınız, kullanıcı meşgul sinayli verdi, en az 2-3 saniye bu uyarı ekranda duruyor, tuşlara basmanız kar etmiyor, aynı şey çağrıyı sonlandırdığınızda da meydana geliyor. tuş kilidini açtığınızda da aynı şekilde "kilit açıldı" ibaresi ekranda kalıyor bir süre (sadece bu sorun çözüldü, son tuşa tekrar basarak)

- multimedia sı biraz zayıf. örneğin hafıza kartından bir parçayı çalmak istediğinizde ulaşması en az 5 sn sürüyor.
    - kamera 1,3 MP
    1,3 MP olmasına rağmen bence hiç net görüntü elde edilemiyor. VGA olarak gelen MMS ler bile daha net.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.