Şimdi Ara

LG HT503SH kullananlardan yardım istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
3.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG HT503SH-DH model ev sinema sistemi aldım. Teşhir ürünüydü, oldukça uygun fiyata denk geldi. Hikayesi uzun ama netice itibariyle teşhirdeyken meraklı bir müşterici tarafından eproma reset atılıp farklı bir kod girildiği anlaşıldı. Şimdi bazı fonksiyonlar çalışmıyor ama olmaması gereken fonksiyonlar var. Hiçbir servisin elinde bu model olmadığı için bakıp kodu söyleyemediler.

Bu model ürüne sahip arkadaşlardan küçük bir ricam var.

-Kumandayı cihaza doğru tutun ve önce 2 tuşuna sonra cihaz üzerindeki stop tuşuna 5-6 sn. süreyle basılı tutun.
    -Cihaz üzerinde bir kod görüntülenecek. Başka model cihazlarda 0P0-26 veya 0P0-83 var. Bana HT503SH-DH modelinin kodu lazım.

Eski haline getirmek için
    -kodda hiçbir değişiklik yapmadan cihaz üzerindeki stop tuşuna ve kumandadaki 2 tuşuna aynı anda basın
    -cihaz ekranında E2R CLR yazacak ve kapanacaktır.
    -Tekrar açtığınızda eski haline dönmüş olur.

Not: Bu işlem, cihaz üzerinde kayıtlı olan fm kanallarını siler ve cihazı fabrika çıkış ayarına getirir.

Benim cihazda reset kodu yanlış girildiği için FM özelliğinin yanında AM özelliği de var (AM tuner olmadığı için bir işe yaramıyor). USB giriş seçilemiyor. FM radyolarının bilgileri (RDS) ekranda görünmüyor. Deneme yanılmayla başka kodlar girince farklı fonksiyon bozuklukları oluşuyor.

LG HT503SH-DH modeli kullananlar, lütfen cevap verin...

• HT503TH modelinin receiver'ının SH ile aynı olduğunu öğrendim. Sadece hoparlörler farklıymış. Bu modele sahip arkadaşlar da reset kod bilgilerini verebilirlerse çok çok memnun olurum.
  • Yok mu bana yardımcı olabilecek bir 503 sahibi :(
  • 503 th var bende dediğini yaptım opo 83 yazıyor uzun süre basılı tutunca fm kanallar hepten gitti fabrika ayarlarına döndü cihaz

umarım işini görür
  • quote:

Orjinalden alıntı: amethystium

503 th var bende dediğini yaptım opo 83 yazıyor uzun süre basılı tutunca fm kanallar hepten gitti fabrika ayarlarına döndü cihaz

umarım işini görür

Çok teşekkür ederim. 0P0-83 denedim ancak yine bazı fonksiyonlar olması gerektiği gibi değil. 503TH'da AM radyo özelliği var mı? Ben bu kodu girince AM özelliği kazanıyor, normalde olmaması lazım.
  • evet am var
    fonksiyon eksik derken hangi fonksiyonlar yok ...
  • Mesela fm radyo kanallarının bilgileri (RDS) görünmüyor. Input seçeneğinde USB olması lazım görünmüyor, AUX, AUX Opt, IPod vs var USB yok.
  • bende HT 503 SH modeli var dediğini yaptım. 0P0-82 yazdı. umarım işini görür.
  • aradan 4 sene geçmiş ama ben de buna benzer bir sorunla uğraşırken arama sonuçlarında mesajını görünce yardımcı olayım dedim.
    aradığın kodlar aşağıda.. eğer istersen service manuel i de gönderebilirim.

OPT 1 06
    OPT 2 6A
    OPT 3 45
    OPT 4 27
    OPT 5 20
  • 4 sene mi? O kadar olmuş mu!

Verdiğin kodlar için teşekkür ederim. Benimkiler;
    OP 0 86
    OP 1 6A
    OP 2 47
    OP 3 27
    OP 4 50

şeklinde. Bu kodlarla bir sorun yok. USB çalışıyor. Sırasıyla verdiklerini de denedim bir değişiklik olmadı.

Cihazın güncellemesi nasıl yapılıyor biliyor musun? Bu sürede mutlaka yeni firmware çıkmıştır.
  • 2011 güncellemesini yükledikten sonra cihaz kapanıp açıldı sonrasında cd çekmecesi açılmıyor ve 10 saniye sonra power off a basılmış gibi kendiliğinden kapanıyor kısaca cihaz çöktü bu durumla karşılaşan yada bana yardımcı olabilecek biri var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

2011 güncellemesini yükledikten sonra cihaz kapanıp açıldı sonrasında cd çekmecesi açılmıyor ve 10 saniye sonra power off a basılmış gibi kendiliğinden kapanıyor kısaca cihaz çöktü bu durumla karşılaşan yada bana yardımcı olabilecek biri var mı??

Merhaba.Aynı sorunu bende suan yaşıyorum.Siz bana yardımcı olabilirmisiniz.Sorununuzu çözebilmişmiydiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraytok

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

2011 güncellemesini yükledikten sonra cihaz kapanıp açıldı sonrasında cd çekmecesi açılmıyor ve 10 saniye sonra power off a basılmış gibi kendiliğinden kapanıyor kısaca cihaz çöktü bu durumla karşılaşan yada bana yardımcı olabilecek biri var mı??

Merhaba.Aynı sorunu bende suan yaşıyorum.Siz bana yardımcı olabilirmisiniz.Sorununuzu çözebilmişmiydiniz?

cihaz çöp oldu kurtaramadım malesef...
  • Geçmiş olsun.Bunun sonuda aynı sanırım.Saolun iyi geceler.
  • Değerli arkadaşlar aradan çok zaman geçmiş ama benimde bir sorunum var.HT503TH-DH kodu için kumandada2 ve cihazda stop tuşuna bastım.şimdi FM kanalları gitti nasıl geri getirebilirim.Selamlar.

• Merhaba, 12 yıl önce yazdığım notta da belirttiğim gibi, yaptığınız işlem cihaz üzerinde kayıtlı olan fm kanallarını siler ve cihazı fabrika çıkış ayarına getirir. Maalesef hafızadaki kanallar geri gelmez.

Bu arada ben cihazı halen kullanıyorum. Güncelleme sonrası cihazı arızalanan arkadaşlar inşallah daha iyisine kavuşmuştur.

• Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim,bu konuda acemiyim,cihaza FM kanalları tekrar yüklenemezmi?.Selamlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.