Şimdi Ara

LG SL8000 & SL9000 LED SERİLERİ HAKKINDA İNCELEME (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
2
Favori
92.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PC yi dvi yoluyla hdmi 4 girişinden sl9500 e bağlıyorum , ses aktarmadığı için sesi receiver girişine yönlendirdim mecburen .Tv nin arkasında dvi audio in girişi var bu giriş coax digitalmi yoksa normal girişmi bilen varmı acaba?
  • Selam

2 gün önce 47sl800 aldım darty den getirip eve kurdular. ayrıca satış sonrası destekleri anlattıkları gibi ise süerp. aldığınız eşya bozulursa gelip servise kendileri götürüyormuş ve servisten gelene kadar yerine makina bırakıyolarmış.

Herneyse benim sorum olacak. Bu tv nin yazılımı güncellenebilirmi? Oynatmadığı videolar yada dts özelliği yazılımla eklenebiliyormu. Bu tür birşey sözkonsu ise yazılımları neren edinebiliriz.
  • DTS sesi çözmesi için lisans alınması gerekiyor, ac3 çözen cihaz dts i de çözer elbette.Lg nin sitesinde bununla ilgili pek bi çalışma yok şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademsuveren

Selam

2 gün önce 47sl800 aldım darty den getirip eve kurdular. ayrıca satış sonrası destekleri anlattıkları gibi ise süerp. aldığınız eşya bozulursa gelip servise kendileri götürüyormuş ve servisten gelene kadar yerine makina bırakıyolarmış.

Herneyse benim sorum olacak. Bu tv nin yazılımı güncellenebilirmi? Oynatmadığı videolar yada dts özelliği yazılımla eklenebiliyormu. Bu tür birşey sözkonsu ise yazılımları neren edinebiliriz.

Bende de aynı tv var, bikaç format dışında (wmv, m2ts vs.) tüm dosyaları destekliyor.
    LG Türkiye firmware konularında alakasız tavır sergiliyor. Yani bizim TV böyle işinize gelirse diyor.
    Ayrıca nette çeşitli yazılımlar olduğunu duydum fakat ne gibi yenilikler getirdiğini bilmiyorum.
    Açıkçası 2500 TL verdiğim bir cihazı 2 tane fazla video oynatacak diye riske etmek bana hiç mantıklı gelmiyor.
    Ha çok süper özellikler eklenir ve internette yapan çok olur, geri dönütü alınır -bi de taksitleri biter- :) o zaman düşünülebilir.

• DTS konusunda şu anda en uygun çözüm,bilgisayar üzerinden oynatmak.

Hem daha çok seçeneğiniz oluyor,hem de kafanız ağrımıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 28 Temmuz 2010; 22:14:57 >
  • oynatmasın da pass geçip receivere de iletmiyo meret .
  • Evet,bari onu yapsaydı iyi olacaktı.
  • DVD menüsü olan filmleri usb üzerinden birtürlü tek part olarak izleyemiyorum bunu başaran oldumu acaba.Menü olan part 00:00 dkk. olarak geçiyor ve o yüzdende okumuyor diğer bölümleri de 28-30 ar dakkika olarak diğerine manuel geçişli izleyebiliyorum bunu nasıl çözeriz.
  • Bütün demolar m2ts formatında ama bu televizyon 42SL8500 bu formatı açmıyor.
    Ayrıca hareketli sahnelerdeki bulanıklaşma insanı çileden çıkaracak düzeyde. Servisini çağırdım. Abi bu normal diyor. Trumotion'u kapatsam sürekli takılarak oynatıyor.
    Artık sinirlerime hakim olamayacağım için açmıyorum bile televizyonu. İçimden tekmelemek geliyor. Gitti 2400 lira. Yazıklar olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miracidium

Bütün demolar m2ts formatında ama bu televizyon 42SL8500 bu formatı açmıyor.
    Ayrıca hareketli sahnelerdeki bulanıklaşma insanı çileden çıkaracak düzeyde. Servisini çağırdım. Abi bu normal diyor. Trumotion'u kapatsam sürekli takılarak oynatıyor.
    Artık sinirlerime hakim olamayacağım için açmıyorum bile televizyonu. İçimden tekmelemek geliyor. Gitti 2400 lira. Yazıklar olsun.

Hocam onları mkv'ye çevirir canavar gibi izlersin.
    Ben de Sharp Aqua demoyu indirdim, açmayınca öyle yaptım artık.
    Dediğiniz bulanıklaşma sorununu yaşamadım.
    Biçok kaynaktan farklı formatlar denedim açıkçası verdiğim parayı hakeden performans aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miracidium

Bütün demolar m2ts formatında ama bu televizyon 42SL8500 bu formatı açmıyor.

Kardeşim bahsettiğin Bluring/Judder dediğimiz bulanıklaşma ve takılma/atlama sıkıntısı hangi kaynaklarda olmaktadır???

A-SD/HD dahil tüm görüntülerdemi?
    B-HD ve özellikle panelin dahili Player özelliğindemi?

Bu tip MediaPlayer (özelliklede MKV destekli) panellerde benzer sorunlar olur/olabilir v.s!

Kısaca sana sorum şudur,panel genel olarak her hızlı sahnedemi böyle yoksa sadece MPlayer dan izlediğin zamanmı böyle!

++
    Servisler özellikle LGE de hikaye,onları geç bir kalem genelde her bir şeye .....abi bunlar böyledir..... der ve "asıl" açıklamayı yapmazlar!

Genel olarak tüm panellerde bu sorun vardır bu arada sadece LGE ye özel değildir,ancak "Stabilite" bozukluğu yine genelde en çok LGE ve Phil
    panellerde olur(bunu geçmiş msg larımda bir kaç sefer bu başlıkta anlatmış olmam lazım!)
    İşlemci hızı her zaman düzenli olarak ms sektirmeden işliyemediği için bu sorunlar çıkar+diğer sebeb ise panelin Latency/inputLAG değeri
    yüksektir veya sürekli aynı hızda algılama yapamadığı için tekler/aksar v.s!!

Sonuç olarak herkesin panelinde elbette böyle değildir,zaten sorunda buradadır,bir panelde sorun olmazken bir diğer aynı panelde örneğin senin bahsettğin
    sorun olur/olabilir!!

Selamlar+

• Arkadaşlar cihazda pc üzerinden ve usb üzerinden dvd filmleri tam ekran oynatamadım. Kenarlarda epeycene bi boşluk bırakıyo bu sadece 720-576 çözünürlükde oluyo
    diğer farklı ve düşük çöz. bile tam ekrana geçiyor, hangi ayarı yapıcazda tam ekrana dönsün.
  • Kumandadaki "quick menü" seçeneğinden gelen menüde görüntü ayarlarını seçebildiğin bir ayar olması lazım. Oradan "tam" seçeneğini seçmelisin.
  • oradan tam yapıyorum fakat yine kenarlarda ve alt üstte 10 ar cm boşluk kalıyor nedense.sadece dvd çözünürlüğünde bunu yapmasıda enteresan doğrusu.
  • Geçtiğimiz sayfalarda çözümü vardı,ektan kartının overscan ayarlarından çözülüyordu mesele.Hatta ben de böyle çözmüştüm.

Ama tvnin usb girişinden kaynaklı bu sorunu ben hiç yaşamadım.
  • sorun kayıt şeklinden kaynaklanıyor sanırım , 4-3 çekimler kenarlarda boşluk yaparkene 16-9 lar tam ekran açılıyor .media info ile bir kaç filme baktım durum böyle.
  • arkadaşlar bende HDMI çıkışlı bir dizüstü var. SL8000 ile oyun oynamak istiyorum.
    bir türlü yapamadım, nasıl yapabilirim
  • Dizüstünde ekran çıkış ayarlarından yapmalısın.

Genelde "Fn + ....." tuşu ile geçiş yapılıyor.

Dizüstündeki ekran kartını yazarsan daha belirleyici olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatz

aa öyle bir adaptör mü varmış, iyimiş kulaklık çıkışındansa bu şekilde kullanmak daha iyi sonuç verebilir.

Hocam benze sorun bende de var, tlv LGsl9000, sinema sistemi sony dav tz 230 hdmi çıkışı var.
    ses sistemini scartla digitürk e bağladım, digitürkü hdmi ile tv ye bağladım, tv yide hdmi ile sinema sistemine bağladım, sinema sisteminde usb oynatici da var, fakat mkv formatını görmüyor, tv görüyor, tv ye usb ile harici diskten film izlemek istediğimde, ses sisteminde ses alamiyorum, scartla tv yi ses sistemine bağladığımda yine usb oyanticidan ses sistemine ses yollayamıyorum

tv nin ve digitürkün optik ses çıkışları var, bi faydası olurmu bilmiyorum
    yardiminizi rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sbgoker

quote:

Orijinalden alıntı: polatz

aa öyle bir adaptör mü varmış, iyimiş kulaklık çıkışındansa bu şekilde kullanmak daha iyi sonuç verebilir.

Hocam benze sorun bende de var, tlv LGsl9000, sinema sistemi sony dav tz 230 hdmi çıkışı var.
    ses sistemini scartla digitürk e bağladım, digitürkü hdmi ile tv ye bağladım, tv yide hdmi ile sinema sistemine bağladım, sinema sisteminde usb oynatici da var, fakat mkv formatını görmüyor, tv görüyor, tv ye usb ile harici diskten film izlemek istediğimde, ses sisteminde ses alamiyorum, scartla tv yi ses sistemine bağladığımda yine usb oyanticidan ses sistemine ses yollayamıyorum

tv nin ve digitürkün optik ses çıkışları var, bi faydası olurmu bilmiyorum
    yardiminizi rica ederim.

Kimseler hiç uğramaz olmuş buraya, nerdesiniz ey millet!!
    Hocam optik çıkışla bağlantı en kalitelisidir fakat o şekilde tvyi hangisine bağlıcaksınız?
    TVyi optik kabloyla ses sistemine bağlarsanız bence en sağlıklısı olur.
    Ben tvnin kulaklık çıkışından (ses sistemimde optik olmadığı için) ses sistemine bağladım, hem uyduyu hem de usb üzerinden oynatılan filmleri yani tvde yer alan her türlü ses çıkışını alabiliyorum fakat tvnin kendi hoparlörleri devre dışı kalıyor zaten ses sisteminin kalitesine alışınca tvnin hoparlörlerine ihtiyaç duymuyosunuz.

Benim de bir sorum olacak, şu an elimde bulunan mono bluetooth kulaklıkla ses alabiliyorum fakat mono ses tatmin edici değil, acaba stereo bluetooth kulaklık deneyen var mı? TV destekliyor mu?

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.