Şimdi Ara

LG SL8000 & SL9000 LED SERİLERİ HAKKINDA İNCELEME (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
2
Favori
92.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende LG 9500 sahibiyim, casper taşınabilir harddiskim var içine film yüklüyorum ama tv göremiyor neden olabilir, usb yle bağlıyorum .
  • 4 aydır 47 sl9500 kullanıyorum.
    Buraya yazmak ihityacı duydum. Zamanında Bu tv yi burayı okuduktan sonra almıstım. F/K oranı iyiydi.
    2 buyuk sorunu var. Ve bu 2 buyuk sorun kimi icin olmazsa olmaz, o yuzden alacak olan arkadaslar dikkat etsin.
    1.her turlu filmi seyrederken gece, karanlık sahnelerde alt yazı cıktıgı anda ekrana yayılan hafif bir kontrastta acılma oluyor. yani altyazı cıktıgı anda ekran hafif acılıyor.(siyah kontrastı dusuyor) ben sorunun led lerin yerleştirilme seklinden olabilecegini dusundum. cunku bundan onceki lcd tv de boyle bir sorun gormuyordum.
    2.parlak ekran gercekten gun icinde facia. Bu kadar olacagını dusunmemiştim. gunduz hic bir sekilde bu tv den faydalanamazsınız. O kadar ciddi problem. Ancak gece seyrettiriyor.
    Simdi satmaya calısıyorum. 55 inch samsund lcd tv alacam. Düşünen varsa yazısalım
  • @emre 77
    Harici gücü olmayan harddiskleri çalıştırmayabilir, çift başlı usb kablosu sorunu çözer.(kullanım kılavuzunda da aynen yazıyor)

@sarier
    Tv'den memnun olmamanız anlaşılabilir fakat yansıma olayını abartmışsınız.
    Bende 47SL8000 var ve çoğundan daha fazla yansıma yaptığı söyleniyor ona rağmen güneş vurmadığı durumlarda yansıma sorunu yaşamıyorum, tvyi doğru konumlandırmak önemli.
  • Kendi soruma kendim cevap vereyim, stereo bluetooth kulaklıklar destekleniyormuş.
  • lg sl8000 televizyonum var. dizüstünden hdmı kabloyla bağlayıp oyun oynamak istiyorum.
    tv'yi hdmı kısmına getiriyorum. laptoptan bir türlü görüntü aktarılmıyor. laptopta please wait
    diyor başka bişey demiyor.
    yardımcı olabilecek var mı??
  • Siz panele bakın ne üretiyor diye!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: YUIOP

Siz panele bakın ne üretiyor diye!!

Ne demek istedin şimdi, kime cevap yazdın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellos82

geçen pazar mediamarkt tan özelliklerinin iyi olduğuna inandığım lg 32sl8000 modelini almıştım. daha evvel de çok fazla olmamak kaydıyla biraz araştırma yapmıştım. içinde barındırdığı özellikler bayağı iyi gibiydi. bluetooth, 200hz, usbden kurcalamaya gerek kalmadan film(mkv dahil), müzik, mp3 oynatma vs. özellikleri bana cazip gelmişti. diğer markalarda bu özelliklerde fiyat uçar gibiydi.

neyse gel gelelim televizyonu eve getirdim. ilk başta çok iyi geldi görüntüsü. tv de antenle gayet iyi görüntü veriyordu. digitürk tede iyi bi görüntüsü vardı. ekstra bu karasal yayınlarda gösteriyordu galiba. pek anlamaıyorum bu işlerden. neyse olay usb den film izlemeye gelince tıkandı. çok aceleci davrandığımı o zaman anladım. belki şanssızdım ya da kullanmayı bilmiyorum. filmin birini koydum, mkv dosyası, film oynarken görüntü kalitesi çok iyiydi. ama hareketli görüntülerde insanlar nesneler sanki hızlı çekim gibi oynuyordu. dedim acaba hızlı ileri sara mı bastım yanlışlıkla? seste falan problem yok. dedim bu nasıl iş. normal yürüyen insanlar yürürken sanki yavaş yavaş koşuyor gibiydi. bu 200hz olayını da pek anlamam ama ekran tazeleme hızı yüksek diye aklımda kalmış(yanlış biyorda olabilirim), dedim herhalde bu 200hz olayı sıkıntı yapıyor. kapatayım dedim. ayarlarda düşük ve kapalı modu var. bunları yapınca hızlı oynatma olayı bayağı azaldı. tabi yinede normal bir görüntü değildi. harddisk bağladım yine aynı sonuç. birde 200hz i kapatınca görüntü kalitesi de düşüyordu.

hem usb hem de harddiskte bu olayı görünce bende acaba televizyon yayınında nasıl diye dikkatlice incelemeye başladım. baktım canlı yayınlarda sıkıntı yok. ama kanallarda film bakınca hızlı oynatma; daha doğrusu kareleri hızlıca ve atlayarak gibi gösterme devam etti. internette forum sitelerinde de inceleme yaptıktan sonra başkalarınında bu olaylarla karşılaştığını okudum. içime hiç mi hiç sinmeyen bu durumdan dolayı tv yi iade ettim. bundan sonra tvlere bakarken yanımda ya bellek götürüyorum ya da mağaza görevlisinden film oynatarak göstermesini istiyorum. özellikle 200hz olanlarda bu olay bence belirgin şekilde var. satan insanların ilk başta inkar edip daha sonra "insan gözü bunu bu şekilde algılıyor" demesi ise komedi oluyor. 100hz lerde bile bu olay bana göre var. ya gözüm çok hassas ya da gerçekten yeni teknolojiler öyle.

benim başıma bu olay geldikten sonra 200hz leri kafamdan sildim. belki ben anlamıyorum özelliklerini, tam kullanamıyorum, ama gözümle gördüklerime inanmaktan başka çarem yok. markaların motion plus veya truemotion dedikleri buysa eğer bence çok iğrenç bir durum. şimdi başka tvler bakıyorum ama yeni teknolojiler bu şekilde olmaya devam ederse gözümü herhalde bunlara alıştırmak zorundayım.

bilgisi olanlar gerçekten 200hz tvlerde durumun nasıl olduğunu anlatırsa biraz daha bilgi sahibi olur, cahillik etmeyiz.

Beyler bende bugüne kadar 1 ay önce aldıgım 42SL8000 model tv mi iade etmeyi düşünüyordum. fakat pc yi bugun tekrar bağladım TruMotion 200Hz desteğini kapattım filmlerde en ufak takılma sorunu yaşamadım

SONUÇ :1 takılma olayından - flulaşma olayından pc ile film izleyenler şikayetci. film izlerken kumandadan ok tusuna basarsanız yukardaki bilgide 1080p 60hz diye bilgiyi görüceksiniz. yani ekran kartının maximum desteklediği 60 hz dir. TruMotion 200Hz özelliğini açınca takılmalar (hareketli geçişlerde ) olması gayet doğal..çünkü tv nin 200 hz olması önemli değil yayını veren ürünün 200 hz si desteklemesi önemli
    2- Tv de film izlerken yakaladıgın takılmalar yine aynı hesap yayınlar 50 hz üzerinden verildiği için tv nin 200 hz olması hiç bişeyi ifade etmez. acak yayın 200 hz lik gelicekki o geçişlerdeki keskinliği ve muhteşemliği görebilesin..
    3- Nvida veya Ati öyle bir sürücü çıkarmalılarki ekran kartımız 200 hz en azından 100 hz i desteklesin.
    şöyle düşünelim 3d özelliği olmayan bir tv de 3d film izleyip 3d tadı alamamak gibi

parlama olayına gelince af edersiniz pencereyi arkama aldıgım zaman b,de bol güneşli odada seyrettiğim zaman tüplü tv ler bile parlama yapıyor bence tv nin yerini iyi seçmelisiniz.

TruMotion 200Hz teknolojisi, hızlı hareket eden görüntülerde keskinliği ve ince detayları mükemmele ulaştırırken aynı zamanda hareketten kaynaklanan izleri azaltarak sıra dışı bir netlik sağlar.
    bence TV yi iade etmekle hata etmişssin ben eminimki 100 hz 200hz destekleyen programlar eminim çıkacaktır.

en azından bluray oynatıcaların 100 hz desteklediğini tahmin ediyorum

umarım aydınlatmışımdır.

• @Lt.Alpha
    "200 hz yayın yoksa o özellik işe yaramaz" teziniz doğru değil.
    TV üreticileri bunun zaten bilincinde, bu özellik tv yayınlarının ya da diğer kaynaklardan gelen görüntülerin belli bir oranda iyileştirmesine katkıda bulunuyor kısaca. Ha bunu ne derecede başarabiliyor orasını tartışabiliriz. Ben 7-8 aydır 200 hz tv kullanan biri olarak en çok yatay yönlü hareketlerde (kayan altyazı gibi) 200 hz farkı gözlemledim, özelliği açıp kapatarak siz de aynı şeyi gözlemleyebilirsiniz.
  • belli bir oranda iyileştirme sağlayabilir evet buna katılıyorum. ama hareketli sahnelerde geçişlerde takılmalar bariz görülür. mesela ben pc de 1080p film seyrettiğimde 200hz özelliğini açınca geçişlerde inanılmaz bi netlik görüyorum ama anık takılmalar - donmalar - adamların donduktan sonra hızlı hareket etmesi gibi sorunlar oluyor. çünkü pc lerde ekran kartları 60 hz desteklediği için anlatabiliyrmuyum . bunu aynısını yayın içindesöyleyebiliriz.(sd yayınlar için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lt.Alpha -- 17 Ocak 2011; 11:27:42 >
  • SL9000 ile ev ağına bağlanabiliyor muyuz?
  • arkadaşlar bende 32 SL 8000 modeli var. 1 yıldır kullanıyorum sorun yok. fakat son 1 aydır Tv nin sağ ve sol alt köşelerinde tv nin merkezine doğru beyaz gölgelenmeler oluştu. tv kapalıyken çok net belli oluyor. açık olunca da koyu görüntü geldiği zaman belli oluyor. acaba neden olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

arkadaşlar 42SL9500 ile çektiğim bir kaç foto. umarım alacak olanlara yardımı olur
    mkv film- hd kanal-sd kanallardan görüntüler mevcuttur

phoenix, kullandığın cihaz ve bağlantı şekli nedir. hangi tv, receiver, hangi bağlantı? ntvspor veya trt'nin standart(sd) yayınından maç görüntüleri ile herhangi bir filmdeki uzak plan insan görüntülerini fotoğraflayıp paylaşırmısın. çünkü senin paylaştığın fotolar hep yakın plan.

ben dün 800tl'ye bimeksten samsung 32d4000 aldım. özellikle maç vb. yayınlarda nesnelerin insanların uzak çekim yapıldığı planlarda netlik yok insanların yüzleri belli değil gölgeli görünüyor normal tv'de böyle bir sorun yoktu. tv'mi next ye-2000cx superplus uydu alıcımla kullanıyorum. bağlantı şeklim s-link altın uçlu scart kablo. elimde uyduruk 2rcax2rca male kablo vardı onunla av bağlantısı yaptım ama yine scartın kalitesi daha iyiydi. sonra tv'nin kitapçığına baktım. bağlantı da kalite sıralaması hdmi (en fazla) 1080P, component (1080p'ye kadar), av (480i) ve son olarak scart. harici modunda bağlantıda (yani scart) dtv out yalnızca mpeg sd video ve sesi destekler diyordu.
    buna göre yapabileceklerim component 1080p'ye kadar dediğine göre 6tl'lik s-link slx481 3rcax3rca male s-video kablo alıp(görüntü için), elimde mevcut olan 2rcax2rca male(ses için) ile birlikte uydu alıcımın yuv çıkışından component bağlantı ile tv'ye bağlamak olacak. beklediğim görüntüyü elde edemezsem uydu alıcımın boyutu çok büyük olduğu için goldmaster micro-10 hdmi receiver (136tl) veya nextstar minix hd receiver(245tl) alabilirim.
    alıntı olarak şunu aktarıyorum; Component baglanti, analog baglantinin en kayipsizidir. Hdmi nin avantaji sesleri de aktarabilmesidir. Cok kaliteli component kablo kalitesiz bir hdmiye gore daha iyi goruntu verebilir. Hdmi çıkış digital video ses ve v-h çıkışıdır bu baglantıdan çok daha farklıdır video sinyalleri sayısal gider ve vertical horizantel sinyalleri,de sayısaldır.Bu nedenli lcd tv nin tam versiyon hd video girişi olması önemlidir.Destekliyor olması sadece normal s bandı versiyonu gibidir.
    sonuç olarak component, av, scart = analog; dvi, hdmi = digital görüntü aktarımı yapıyor.

onun haricinde samsung led tv'lerde 4'ten 9'a kadar seri yapmış. benimki 4 serisinden samsung 32d4000. en beğendiğim özelliği flv, mkv, mp4, avi formatındaki videoları kalitesini düşürmeden başka bir deyişle "neyse o" deyip izletmesi oldu. üstelik benim izlediğim filmlerin boyutu 25mb ile 500mb arasında değişmesine rağmen. videoyu izlerken ister orjinal ister 16:9 ister tüm ekrana yayarak izletme özelliği de çok hoşuma gitti. mesela bu sabah son durak 5'i izledim film sinemadan elde çekim olmasına rağmen bunu tv'de seyretmek büyük zevkti. altyazı özellikleri ile oynayabiliyorsunuz senkron kayması için sn ayarlama, türkçe karakter, karakter boyutu ne ararsan var. bu video işlemcesini hakikaten çok güzel yapmışlar. gomplayerdaki gibi sağ ok sol ok tuşuyla 10 snlik hızlı atlamalar yapılabiliyor. tv'nin sesi de inanılmaz. mesela benim odam küçük olduğu için sesi 5-10 arasında kullanıyorum yoksa ses çok yüksek geliyor. benimki bu özellikleriyle serinin en alt modeli olduğuna göre ledtv alacaklara tavsiyem samsung ledtv'nin herhangi bir serisini tercih etmeleri olacaktır. mesela 100hz-200hz, dlna, 2x usb, full hd özelliklerini barındıran zengin özellikli bir model olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Luther King -- 25 Eylül 2011; 20:38:43 >

• bu saaten sonra sl8000 alınırmı
    50hz lik tvleri alsak 5ms si var sizce nasıl veya 100hz 2ms oluyor pc de önemli hangisini almak lazım
  • Bugün Kipa'da benim tv'nin aynısı 47SL8000 vardı, teşhirde son kalmış kutusu falan dağılmış her tarafı kurcalanmış halde 2.800 TL idi
  • Oh ne guzel,bunca zaman sonra konu canlandi.
    @albati

Ben de piyasada yeni ledlerin fiyatini 1500 civarinda falan gorunce uzuluyordum,ne kadar dustu piyasa diye.
    icim serinledi,iyi fiyat koymus Kipa.(Alana helal olsun)
  • Yeni ürünleri merak ediyorm :)
  • hocam aynı sorunu ben de yaşadım lg sl 8000 modelinde 2 kere servise gitti 8500 paneli bile taktılar sonuç tırt tozlanıyor sağından solunda içinde kaldığı için de bu tozu ancak sevis giderebiliyor senin anlayacağın bu ürün özürlü yenisini talep ettim bakalım bekliyorum
  • dostum ben de aynı sorunu yaşadım bunlarda kronik bir hata bu hemen yenisi için başvur ben aradım istedim
  • Yaklasık ıkı yıldır sl8000 kullanıcısıyım. Kullanmaya basladıktan bır yıl sonra panel ıcınde golgelenmeler ve lekelenmelerden dolayı 2 kez servıse gıttı yarın 3. kez servısı arayacagım artık bu televızyonu ıstemıyorum cok sogudum o yuzden para ıadesı talebınde bulunacagım zaten bu bızım secımlık hakkımız cok arastırdım urunun faturası da elımde mevcut, nısanda garantısı bıtıyor 1,900tlye almıstık. Bır sene butcemızı zorladık, odemek ıcın zorlandık neden degıstırıp aynı sorun olacak korkusuyla yasayayım degıl mı? Zorluk cıkarırlarsa tuketıcı mahkemesıne basvuracagım ama mahkeme olursa onlar zararlı cıkarlar faızıyle o parayı gerı odemek zorunda kalabılırler. Tv'den cok memnunduk (parlaması dısında) 94cm ozel uretımden almıstık. Ayrıca hıc kullanmadıgımız HDMI gırıslerı de calısmıyor, bozuk galıba onu da yenı ogrendık onları kontrol etmemıstık.

Bır de bu tvye aldınız, ılk defa golgelenme ya da lekeler gordunuz servısı cagırdınız urunu yaptırmayıp yenısını ya da para ıadesını talep edebılırsınız ama yaptırırsanız tamır hakkınızı kullanmıs olursunuz ve bu hakkınız ortadan kalkar. ayrıntılı bılgı ıcın: 0312 425 15 29 tuketıcı hakları dernegını arayın, ben bunu ordan ogrendım.

Almayı dusunenlere tavsıye etmem, gızlı ayıbı olan bır ürün.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.