Şimdi Ara

LG TV nin sağlamlığı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümüzdeki 1 ay içinde bir tv alacam... Ve Marka olarak LG yi seçtim... Önce 42LW570S modelini gördüm çokta beğendim sonrasında ufak bir fiyat farkıyla bir üst model olan 42 LW650S modelini almaya karar verdim. Öünümüzdeki ay incehesap.com vyea pinti.net ten siparişi geçerim derken, sikayetvar.com da LG üzerine bir araştırma yapayım dedim. ve genel olarak LG markasını kullananların garanti bitiminden hemen sonra arızalandıklarından ve 570s modelinin görüntülerinin hiçte berrak olmadıklarından yakındıklarını okudum...
    http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/370/f/2417/kn/458
    Yukarıdaki linkten sizde yazılanlara erişebilirsiniz...

Evde kullandığım 10 senelik SONY marka bir TV var ve hala sorunsuz... Ama ekranı küçük olduğu için artık değiştirmek istiyorum...
    2500-3000 lira arasında bir LG TV alıp garanti sonunda arızalanıp bana sorun çıkarmasını da hiç istemiyorum... Aynı özellikteki Sony-Samsung marka ürünlerinde fiyatları çok yüksek...

LG marka ürünler sikayetvar.comda yazıldığı gibi garanti sonunda arızalanıyor mu?

• Ana konuya sorarsan daha sağlıklı dönüş alırsın.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Ana konuya sorarsan daha sağlıklı dönüş alırsın.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi

Ana konuyu baştan sona inceledim. Îstediğimin cevabı orda yok. O bölümde sadece TV sini yeni almış kişilerin kısa vadedeki yorumları yer almakta... bana uzun zamandır beri bu tvleri kullananların yorumları lazım. Sizin sayfanızda ise aradığım cevap yok.
  • Zaten LW serisi 6 aydır felan piyasada, ben sürekli o başlıktayım. Servislerden şikayet edenler var, fakat bu her marka için geçerli ve biraz şans işi.
    Elektronik cihazlar ya aldıktan kısa bir süre sonra bozulma emareleri gösterir ya da uzun sürede. Grafik olarak x = zaman, y = bozulma şansı dersek;

LG TV nin sağlamlığı...

gibi bir eğri elde edersin. Seride genel bir sorun olsa şimdiye kadar belli olurdu çünkü kullanıcı sayısı çok fazla, bu yüzden ilk kısmı eleyebiliriz. Uzun süreli bozulma ile ilgili birşey söyleme şansı yok maalesef, seriden seriye hatta TV den TV ye bile değişebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Zaten LW serisi 6 aydır felan piyasada, ben sürekli o başlıktayım. Servislerden şikayet edenler var, fakat bu her marka için geçerli ve biraz şans işi.
    Elektronik cihazlar ya aldıktan kısa bir süre sonra bozulma emareleri gösterir ya da uzun sürede. Grafik olarak x = zaman, y = bozulma şansı dersek;

LG TV nin sağlamlığı...

gibi bir eğri elde edersin. Seride genel bir sorun olsa şimdiye kadar belli olurdu çünkü kullanıcı sayısı çok fazla, bu yüzden ilk kısmı eleyebiliriz. Uzun süreli bozulma ile ilgili birşey söyleme şansı yok maalesef, seriden seriye hatta TV den TV ye bile değişebilir.

LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] sayfasındaki tüm yazılarınızı okudum. Hatta kararımı da 570S olarak seçmiş sonrasında da bi üst seriyi almayı sizin yazdığınız ve cevapladığınız yazılarla kafaya koymuştum. Elektronik parçalarında şans işi olduğunu zaten bilmeyen yok... Her şer bir yere kadar fakat, TV sini 3 saat kullanıp sonrasında ses ve görüntü de kararma sorunu olanlar var...
    2 aydan sonra servis yolunu tutan tv de var ve en önemlisi 2 yıl önce son teklonoji cihaz alıp hemen garanti dolduğunda arızalanan TV lerde hatrı sayılır derecede fazla...
    Oysa sizin belirttiğiniz ve detaylı açıklamalarını paylaştığınız sayfadaki ürünler sizinde belirttiğiniz gibi 6-7 ay önce piyasaya çıkan ürünler...
    3-5 yıllık LG marka TV leri kullanıpta hiç sorun yaşamayan veya yaşayıpta bunları bizimle bu mecrada paylaşacak arkadaşların yorumları bizleri aydınlatacaktır.

• Markalar aynı olsa da her ürünün aynı banttan, aynı parçalarla çıkmasını bekleyemeyiz ki? LG'nin Cinema 3D serisi daha çok genç, 2-3 sene önceki modellerin servis maceraları ona referans olamaz zira 2-3 sene dediğimiz kısacık sürede işlemcisinden tutun, fonksiyonlarına kadar pek çok şey gelişiyor teknolojide.

Elbette farklı LG kullananlar gelip yazarlarsa iyi olur ama onları referans almayınız bu fikrinizi netleştirirken. İyi ya da kötü hata edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Markalar aynı olsa da her ürünün aynı banttan, aynı parçalarla çıkmasını bekleyemeyiz ki? LG'nin Cinema 3D serisi daha çok genç, 2-3 sene önceki modellerin servis maceraları ona referans olamaz zira 2-3 sene dediğimiz kısacık sürede işlemcisinden tutun, fonksiyonlarına kadar pek çok şey gelişiyor teknolojide.

Elbette farklı LG kullananlar gelip yazarlarsa iyi olur ama onları referans almayınız bu fikrinizi netleştirirken. İyi ya da kötü hata edersiniz.

Haklısınız ama...
    Bir laf vardır... "Katranı kaynatsan olmaz ki şeker... cinsine tükürdüğüm soyuna çeker..."
    O yüzdendir ki yıllar geçsede bazı hatalar giderilmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: macserver

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Markalar aynı olsa da her ürünün aynı banttan, aynı parçalarla çıkmasını bekleyemeyiz ki? LG'nin Cinema 3D serisi daha çok genç, 2-3 sene önceki modellerin servis maceraları ona referans olamaz zira 2-3 sene dediğimiz kısacık sürede işlemcisinden tutun, fonksiyonlarına kadar pek çok şey gelişiyor teknolojide.

Haklısınız ama...
    Bir laf vardır... "Katranı kaynatsan olmaz ki şeker... cinsine tükürdüğüm soyuna çeker..."
    O yüzdendir ki yıllar geçsede bazı hatalar giderilmez...

bilimsel olarak verilen yanıtlara güzel ama gereksiz bir cümleyle cevap vermişsiniz..

2 yıl sonra havaya uçan laptopta var, 6 yıl sonra kullanılan da.. bunda sadece aletin suçu yok.. sizin kullanma tarzınız, evdeki tozdan elektrik şebekesine kadar herşey bu konuda etkili..

LG kaliteli bir markadır, mönitor ve ekran olarak sağlam bir geçmişleri vardır.. dünyada muhteşem bir marka yoktur ki kesinlikle herşeyi ömür boyu gitsin.. zaten artık bunu firmalar da istemiyor... her üretilen malzeme 4/4 lük olsa, adam yedek parça ve yeni nesil ürünleri nasıl satacak?

Firmanın 2 yıllık garantisine güvenmiyorsanız gidin belli yerlerden ekstra garanti ile alın... bir iki şikayet görüp de içinize sinmediyse başka alın.. yapacak bişey yok..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.