Şimdi Ara

lg veya samsung? yoksa philips mi? :(((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır lcd tv konusunda inceleme yapıyorum. Ben kendim karar veremedim, size danışayım dedim.

Öncelikle yaşadığım şehirde istediğim tv yi yerinde görüp görüntü kalitesine göre karar verme şansım yok:((( Zaten en büyük sorunum bu. Buradan alacağım tavsiyeler ışığında internet yoluyla alışveriş yapıcam.

lcd tv için beklentilerim :

1) 32" benim için gayet ideal. 15m2 bir oda ve yaklaşık 3m izleme mesafesi için gayet normal diye düşünüyorum.
    2) Tv yi çoğunlukla sd yayın ve işyerinden indirip usb belleğe kaydedeceğim filmleri izlemek için kullanıcam. oyun konsolu bağlamak gibi bir niyetim yok. full hd yada hd ready olmasıda sanırım çok farketmeyecek.
    3) Forumda herkesten illada 100 Hz olsun tavsiyeleri üzerine 100 Hz istiyorum. sd yayın veya divx/mkv izlerken hakikaten çok farkediyormu?
    4) Tv üzerinde bulunan dahili media player beni başka hiçbir media player almaya gerek bırakmayacak kadar kabiliyetli olmalı. Extradan NMT falan almak istemiyorum.

Aslına bakarsanız tek beklentim 4 numaralı madde. İşyerinde divx yada mkv indirecem, evde gelip izleyecem. Fazlada bi keyfim yok zaten.

usb den film oynatması işi için genelde lg ve samsung tavsiye ediliyor, bende o modellere bakınıyorum. bide philips 32pfl5405 diye bi model çıkmış yeni. Ama lg ve samsung modellerinde olduğu gibi altyazı yükleme işini yapıyormu yapmıyormu bilmiyorum(bilen varmı???), divxlere altyazı gömerek izleme zahmetinden kurtulmuş olurum..

LG : 32LD350, 32LD450, 32LD550
    Samsung : 32C450, 32C550, 32C650

Yukarıda saydığım modelleri internet araştırmalarım sonucu buldum. yazdığım tüm tvlerin bildiğim tek ortak özellikleri usb üzerinden divx,mkv oynatabilmeleri, dts sesleri çözebilmeleri ve altyazı yükleyebilmeleri.

Saydığım bu modeller içinde tıkandım kaldım, bu modellerden kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim? LG için genelde mat Samsung içinse genelde parlak görüntü oluşturduğunu okudum biyerlerde. Görüntü kalitesi olarak bu 2 marka birbirlerine ne kadar yakınlar? Ayrıca servis kalitesi olarak bu 2 markayı kıyaslayabilirmisiniz?

Keşke bulunduğum şehirde gidip görüntülerine bizzat bakabileceğim mağazalar olsaydı, alırdım bi usb bellek gider mağaza mağaza gezerdim. Sonrada bunun görüntü kalitesi, performansı hakikaten bana yeter deyip birini alırdım.

Bütçe ne kadar diye soracak olursanız 1500TL civarı, ama istediğim özellikleri 1000TL ye sağlayan bi makine bulursam cebimde kalan 500TL içinde bayaa sevinirim açıkçası:)))

Şu saydığım 6 model ve bide philips 32pfl5405 hakkında bana bi yardım edecek birileri vardır inşallah...

• ne duyan var ne de gören:((((
  • Philipsin yeni modelini bilmiyorum.Ben 8404 kullanıyorum.
    SD yayında çok güzel,HD için zaten yoruma gerek yok bence ancak senin 4 numaralı maddeye uymaz.
    Samsung sizin tüm ihtiyaçlarınızı cevap verir ancak bu markada servis sorunu var.
    Anadolu grup bu konuda çok başarısız ve duyarsız.(Gördüğümden biliyorum)
    Bu durumda LG üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederim.
    SL serisini yerinde görmüş ve parlak ekrandan dolayı vazgeçmiştim.
    Ancak belirttiğiniz modelleri kullanan arkadaşlara LG forumlarından sorabilirsiniz.

Ufak bir tavsiye;Bu televizyonu almak için uğraşmalardan aldığınız heyecan,satın almadan sonra yaşayacağınız zevkten çok daha fazla.Stres yapmak yerine tadını çıkarın
  • Philipslerin 2010 model yeni serilerini iyice araştır sıkı takip et.vaktin varsa biraz bekle.yok bekleyemem diyorsan Samsung 32C650 .Görüntü işleme hususunda eleştirsemde servis hususunda samsung 10 numaradır.eğer samsung alırsan sana bir numara vereceğim.arıza kayıt birimi. eğer panel arızalanırsa bu numarayı arıyorsun kayıt bırakıyorsun kutun yoksa kutu bile gönderiyorlar.kesinlikle cebinden tek kuruş çıkmıyor.

Saygılar
  • yorumlar için teşekkürler,

philipsin 2010 modellerini araştırdım biraz, 32pfl5405 modeli özellikle.
    resmi sitesinden bulduğum bi pdf belgede tv nin sadece fat yada dos formatted usb bellekleri okuyacağı yazıyor. bu nedenle mkv film izleme işi pek anlamlı olmuyor. 2 gb ın altında mkv film bulmak pek mantıklı bi iş değil.

mavicili hocam;
    8404 serisine param yetmez ama teknosada 32pfl7674 için 1399 tl istiyor, uygun mudur sence?
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011194&CS_Category=_SBA_853_1662_824_3860&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853

ayrıca samsungun servis kalitesi konusunda çelişkili yorumlar var, biraz şansa kalmış bi durum sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavicili

Philipsin yeni modelini bilmiyorum.Ben 8404 kullanıyorum.
    SD yayında çok güzel,HD için zaten yoruma gerek yok bence ancak senin 4 numaralı maddeye uymaz.
    Samsung sizin tüm ihtiyaçlarınızı cevap verir ancak bu markada servis sorunu var.
    Anadolu grup bu konuda çok başarısız ve duyarsız.(Gördüğümden biliyorum)
    Bu durumda LG üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederim.
    SL serisini yerinde görmüş ve parlak ekrandan dolayı vazgeçmiştim.
    Ancak belirttiğiniz modelleri kullanan arkadaşlara LG forumlarından sorabilirsiniz.

Ufak bir tavsiye;Bu televizyonu almak için uğraşmalardan aldığınız heyecan,satın almadan sonra yaşayacağınız zevkten çok daha fazla.Stres yapmak yerine tadını çıkarın

Bu son söylediğine kesinlikle ve kesinlikle katılıorum.

• Arkadaşım ,

Madem sadece film izleyeceksin , kesinlikle ama kesinlikle Ambilight özelliğini bir tecrübe etmeni isterim. Film izlerken yarattığı etkiyi anlatamam. Yani bütçeni biraz zorlayıp alabileceksen ambilight lı bir philips i tercih etmeni tavsiye ederim. Çok farklı ve güzel oluyor film izlemek !
  • quote:

Orijinalden alıntı: isaacbrasco

mavicili hocam;
    8404 serisine param yetmez ama teknosada 32pfl7674 için 1399 tl istiyor, uygun mudur sence?
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011194&CS_Category=_SBA_853_1662_824_3860&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853

ayrıca samsungun servis kalitesi konusunda çelişkili yorumlar var, biraz şansa kalmış bi durum sanırım.

Teknosa'yı boşver.
    Farklı yerlerden de araştır.
    Mesela geçenlerde Kangurum'da süper bir indirim vardı bu tv de.(42PFL8404 1,990/12)
    Verdiğin modeldeki fark sanırım Ambilight eksikliği.

Tekrar söylüyorum renklerin doğallığı ve görüntü kalitesi olarak Phill tavsiye ederim.
    Servis vb konularda sorun yaşamazsın.
    Ama USB film izlemek sıkıntı.

Samsung konusuna gelince,
    Herkes kendi tv sini sever laf söyletmez.Kimileri sahip değildir kötüler.
    Ben alırken 40B651 ve 42PFL8404 arasında kalmıştım.Hala da keşke derim.(Hangisini alsam diğerine )

Sorun kısmına gelince ben yaşadığımı anllattım sadece o

• samsung 32B651 kararı vererek kafamı rahatlattım:)
  • Hayırlı olsun Televizyonun.

Güzel bir tercih yapmışsın..
  • iyi bi seçim samsung en iyi lerinden biri bide şuna bakhttp://www.sony.com.tr/hub/1237477773439/2/3/article/3d-tv?campaignId=12003201&s_kwcid=sony%20televizyon|5437302537
  • sen neyde kullancaksın tam olarak lcd
  • SAMSUNG 32C550 tavsiye edrim ben yeni aldım... 1200 e teknosadan denk geldi... Teknosa garanti ve servis hizmetlerinden dolayı tercih ederim... görüntü güzel, full hd, usb den film izle, ses kaliteli ve uygun fiyat...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.