Şimdi Ara

LİG TV YAYIN KALİTESİNDE EURO2008 SEYRETMEK İSTERSENİZ BUYRUN... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: topaz42

quote:

Orjinalden alıntı: WIZARD of WOR

Evet bugün DCR markalı DT receiverimi kurcalarken bulduğum EUTELSAT W3 uydusu üzerinden yayın yapan bir kanal buldum.

Kanalın adı M6 Suisse

Belki sizde biliyorsunuzdur veya bulmuşsunuzdur.Ama bilmeyen DT kullanıcıları için açıklayayayım.

Öncelikle kumandanın OPTS tuşuna basıp menüyü açıyoruz.Kuruluma gelip OTOMATİK ARAMA'YI açıyoruz.UYDU İSMİ bölümünde EUTELSAT W3 UYDUSUNU SEÇİP,OK tuşu ile kanal aratıyoruz.Ve bir yığın kanal geliyor.Ama çoğu radyo ve şifreli kanallar.Bu kanallar içinde izleyebileceğiniz 2 adet kanal var.Bunlardan biri M6 diğeri TVPolonia.

İşte M6 isimli kanal tüm maçları vermiyor ama biraz önce gördüğüm reklamında Romanya-Fransa ve İtalya Hollanda maçlarını HD logosu ile naklen yayınlayacak.Kanal İsviçre kanalı olduğu için sürekli Fransız milli takımının reklamını yapıp duruyor.

Şu anda M6 kanalında Almanya-Polonya maçnı izliyorum.Bilmeyenler mahrum kalmasın ATV'nin berbat yayın kalitesine makum olmasın diye paylaşayım dedim hemen.

Kanalın maç ve diğer tüm yayınları LİG TV kalitesinde.Cam gibi tavsiye ederim.Tek dezavantajı Franızca olması.

İyi seyirler.

Gözünüz HD görünce ATV nin o mükemmel görüntüsü berbat mı oldu birden.

Bence maçlarda süper görüntü var ATV de.

Gözümün gördüğü HD değil.Receiverim HD değil ki nasıl HD görsün gözüm.M6 nın yayınıda HD dememdim zaten.Ha benim gözüm onu görünce ATV 'nin mükemmel görüntüsü berbat oldu evet.Bu benim görüşüm.Sadece bilgi paylaşımı yaptım denersiniz denemzsiniz,seyredersiniz seyretmezsiniz,beğenirsiniz beğenmezsiniz o sizlerin bileceği iş.Ama böyle ATV avukatlığına soyunue tarzda BAN MAN çekmekde ne oluyor onu anlamadım.

Burada daha öncede bir arkadaş daha bismillah ilk cevabı vermiş.Git televizyonunu servise götür sen diye.Bu ne gerginliktir arkadaş ya.

Sanki ATV seyretmeyin sakın seyrederseniz mazallah ölürsünüz demişim gibi davranıyor insanlar.

Açarsın bakarsın.Ha ATV daha güzelmiş dersin geçersin. BAN çekmek ne oluyor yani.

Şimdi birkaç kişide ATV de ses senkronizasyonu bozuk falan demiş.Bendede öyle bir şey yok.Gidin receiverlerinizi servise verin deyip BAN mı diyeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press_Play_On_Tape -- 12 Haziran 2008; 10:30:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: WIZARD of WOR

Gözümün gördüğü HD değil.Receiverim HD değil ki nasıl HD görsün gözüm.M6 nın yayınıda HD dememdim zaten.Ha benim gözüm onu görünce ATV 'nin mükemmel görüntüsü berbat oldu evet.Bu benim görüşüm.Sadece bilgi paylaşımı yaptım denersiniz denemzsiniz,seyredersiniz seyretmezsiniz,beğenirsiniz beğenmezsiniz o sizlerin bileceği iş.Ama böyle ATV avukatlığına soyunue tarzda BAN MAN çekmekde ne oluyor onu anlamadım.

Burada daha öncede bir arkadaş daha bismillah ilk cevabı vermiş.Git televizyonunu servise götür sen diye.Bu ne gerginliktir arkadaş ya.

Sanki ATV seyretmeyin sakın seyrederseniz mazallah ölürsünüz demişim gibi davranıyor insanlar.

Açarsın bakarsın.Ha ATV daha güzelmiş dersin geçersin. BAN çekmek ne oluyor yani.

Şimdi birkaç kişide ATV de ses senkronizasyonu bozuk falan demiş.Bendede öyle bir şey yok.Gidin receiverlerinizi servise verin deyip BAN mı diyeyim?

• atv gayet iyi bencede
  • quote:

Orjinalden alıntı: kedhy

Ses konusunda kimse bi sıkıntı yaşamıyormu.

Senkron tutmuyor Atv de. Adam şutu çekerken spiker gol yada top dışarda diyor....

Aynı sorun bendede var, bu atv den kaynaklanıyor mutlaka yoksa diğer kanallarda yada daha önceden niye yoktu. Çok sıkıcı bir sorun ve maçın tadını kaçırtıyor.
  • İlginç olan sanırım herkesde olmaması.

Yada karasal yayın alanlarda olmuyor uydu yayında bu sorun yaşanıyor (tamamen desteksiz bir tahmin)
  • senkron sorununu bende atvde yaşıyorum dunya kupası oncesi yoktu sanırım. neden oluyor acaba?
  • sesin önce veya gelmesi atv den degil sizin tv den...bende crt tv var super atv nin kalitesi cok iyi...

birde iyi görüntü veriyor ne üdügü belirsiz fransız kanalına bakalım hemde fransızca...
  • Benim tv de tüplü.

87 vestel 100 hz zeta...
  • quote:

Orjinalden alıntı: majeste01

sesin önce veya gelmesi atv den degil sizin tv den...bende crt tv var super atv nin kalitesi cok iyi...

birde iyi görüntü veriyor ne üdügü belirsiz fransız kanalına bakalım hemde fransızca...

Kimse kimseye bir yere zorla bak demiyor kardeşim.Ne adamsın ya.Gıcıklık olsun diye mi yapıyorsun ne.

Ben LCD TV ler ve Digiturk için söylüyorum diyorum anlamıyorsun.Bir de CRT TV'm var diye söylüyorsun.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Çince'mi yazıyoruz burada.Bir şey paylaşalım dedik içine ettin yani.
  • Yahu forumda acayip acayip adamlar türedi diye ara verdik yazmaya sonra geri geldik daha beter olmuş.Nedir kardeşim sendeki bu kin.Niye bu kadar dokundu sana bu topik anlamadımki.Daha önceki mesajını şikayet ettim benim mesajlarımla beraber silindiler.Ama ne inat vamış sende.Geldin gene garip garip tavırlar,saygısız saygısız yorumlar.Ne oluyor kardeşim.Varsa bir sıkıntın açıkça söyle.Aşık mısın nesin ATV'ye?

Sesin görüntüyle senkronize olamamasının sebebi nasıl TV'den kaynaklanabilir Allahaşkına mantığa bakar mısınız?Her yerde söyleme bunu gülerler bak söyleyeyim.Ooof of daha neler duyacağız bakalım majesteleri gelince bir kulp daha takar nasılsa.Yazdığın cümlelerden bir şey anlaşılmasa damecburen okuyacağız artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press_Play_On_Tape -- 12 Haziran 2008; 23:33:58 >

• Atv ve Digiturk yayın kalitesi arasında bariz fark var (digiturk hd değil)
  • atv nin kalitesi iyi ama Türkiye-İsviçre maçında bir ara ses gitti
    İStanbuldaki stüdyodan sundular maçıı

birde tv de mi sorun var nedir türkiye maçlarını izlerken seyirciler çok gürültü yapıyorlar ya
  • @wizard of wor teşekkürler paylaşım için. Daha önce M6 ve TvPolonia'yı eklemiştim listeye. Bu akşam kontrol edicem...

Ayrıca bu durum son maçlar için güzel de olabilir. Gruplardaki son maçlar aynı saatte başlayacak. Atv ile M6 farklı maçları verirse seçme şansımız olur...
  • Teşekkürler paylaşım için.
  • ben atvden memnunum ama bi ara ilk yarı biticekti bağırdılar maç ilkyarısı bitince reklama pas yani biraz amatörlük var....
  • Çoluğun çocuğun ban yazıp saçmalamasına bakmayın ya... Okuduğunu anlamıyor bu bebeler.. polemiğe girmeye değmez...
  • İsveç-İspanya maçında kontrol ettim ve sadece görüntü değil ses kalitesinin de gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Bu stereo atv mono sanki...
  • Teşekkür eden herkeze ayrıca teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bu nasıl iştir ya, adam uğraşmış, araştırmış ve bunu da paylaşmış, nedir bu ya hemen saygısız seviyesiz yazılar (eleştiri demiyorum onun da bir adabı vardır), beğenirsin beğenmezsin, düzgünce ifade edersin düşünceni bitti, budur.
  • arkadaşım DT ne ya ???
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.