Şimdi Ara

lineage sw acmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • l2 serveri ne kadara mal olur arkadaslar bi sw acmak istiyom nelere ihityacim war ? ne kadara mal olur...bilgilendirebilcek arkadaslar warsa sevinirim...

• Her genç kızın hayalidir bu sw açmak . Parasımı önemli değil boşver erkek tarafı karşılar. Evlilikler moda sw açmak moda. Parasımı yaklaşık olarak hostinge yada datacentera aylık olarak 200 mi 300 arasında bir host parası verirsin web sitesi icin alan adı derkene ilk açılış biraz ses getirir senin cebinde.... donate yapıcam diyorsanda sw de. fiyatlari ucuz tut herkes alsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosmodream

Her genç kızın hayalidir bu sw açmak .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delamis -- 24 Haziran 2010; 12:43:27 >
  • Server açmayan bir tek sen kaldın
  • arkadaslar isin ne parasinda ne donetesinde falan deyilim... ben kendimde oynicam orta rate bi sw istiyorum... uzun süreli acik kalcak... kavgasiz gürültüsüz bi sw isteyen gelir oynar isteyen begenmeyen oynamaz... tek amacim eglenceli bi yer olmasi herkez aradigini bulur ins iddali falan dilim sadece baslarsam su gercekki uzun soluklu bi sw olcak... allah izin verirse... ama bu konuda yardima ihtiyacim war nerden baslicam
  • madem olayı küçük çaplı düşünüyorsunuz, 50TL ye bi vps kiralarsanız en az 2 gb rami olmalı işlemciside iyi olsun diğerleri çok önemli değil(linux centos işletim sistemi üzerinden konuşuyorum windows serverlarda 4gb ram gerekebilir)... 50 kişiyi falan kaldırır acemiliğinizi atınca serverı daha çok para ödeyeceğiniz bir makinaya kurarsınız... ben sancak.gen.tr nin sahibiyim sorularınız vs. olursa msj atın buralar iş güç yoğunum ama cevap vermeye çalışırım!
  • okadar kücükte dilll en az 1000 kisi olmali gelene gelmein dolu demek olmaz... vps kiraladik diyelim... lineage server nasil bulurum ? ve kendim kurabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyl3r

okadar kücükte dilll en az 1000 kisi olmali gelene gelmein dolu demek olmaz... vps kiraladik diyelim... lineage server nasil bulurum ? ve kendim kurabilirmiyim?

1000 kişi demek çok ustaca hazırlanmış , %0 buglu bir server demek... Şu anda yapabilmeniz pek mümkün değil hiç bilmediğinizi soyluyorsunuz. Bence güncebektaşın önerisini dikkate alın acemiliginizi atana kadar 50-60 kişi kaldırabilecek bir makine size yeter, ha çok param var diyorsanız ayrı tabi istediginizi yapabilirsiniz.

Offical ve java olarak 2 ye ayrılıyor server db'leri. Java genellikle icinde cok bug barındıran, online kapasitesi az,laglı serverler olarak canlanır gözümüzde fakat üzerinde oynandıgı zaman oda iyi hale gelebiliyor gerçekten.

Offical için program dillerini bilmeniz gerek , javaya göre çok daha profesyonel bir duruşu var.

www.lineage2turkiye.com ' dan istediginizi bulabilrsiniz.

• official ile sadece interlude server kurabilirsiniz.. diğer tüm sürümler ise javadır gracia'nın son sürümü ve epilogue ile l2jserver ekibi gerçekten güzel bir iş çıkartmış eklenti yapması kolay ve daha az sorunu olan sürümlerdir.

Official c++ diliyle yazılmıştır her nekadar server dosyaları açık olasada java gibi komple açık değildir. Eclipse vs. kullanmayı biliyorsanız l2jnin sitesinden subversion çekebilirsiniz.. yok eğer bilmiyorsanız lineage2turkiye.com dan hazır compile edilmiş serverları çekebilirsiniz. Bir iki ufak bug ve sınıflar arası dengesizlik dışında çok büyük problemleri olmayan bir server!

1000+ gibi bir rakamı serverında görebilmen ancak 3 yılın sonunda ulaşabileceğin bir hedef, bundan dolayı çok acele etmeden bi 10 kişiyle test etmeye başla derim.. Sorunların bittikçe daha büyük işlere atılırsın...

Ben officialı hiç incelemedim ancak java'yı iyi biliyorum zaten çoğu serverda java kullanıyor. Her ne kadar javanın problemleri bitmek bilmiyor isede ve resmi rakam olarak max:1500 kişiyi çok iyi bir serverda aynı anda kaldırabileceği düşünülüyor.Çok baba server denebilecek serverlar bile rakamlarını şişiriyor. Bundan dolayı öle en az 1000kişi falan deme yani en çok 1000 kişi olabilir!

• dur be deigo herkes server açıyor gir bi servere dalgana bak
  • Bence önce bir iki serverda gmlik filan yaparak komutları ögren öncelikle..Sonra l2 hakkında c6dan sonra orjinalde fixlenmiş tüm buglari oku..Kuracagın serverda orjinalde c6 sonrası düzeltilen buglar barıncak büyük ihtimal..Bu arada kolay kurulan serverlar kolay çöker ve bot sokması kolaydır..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.