Şimdi Ara

Logitech x530 Kullananlar[Onboard kartta ]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar logitech x530'u onboard olarak kullananlar varsa nasıl bağladıklarını ve aparat kullanıp kullanmadıklarını yazarsa sevinirim.Benden sadece yandaki 2 hoparlör çalışıyor.Şimdiden Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Senmemis -- 15 Nisan 2010; 17:57:39 >

• yokmu cevap arkadaşlar?
  • msn ile pm atarsanız yardımcı olabilirim arkadaşım
  • Yolladım msn adresimi pm ile .İlginiz için teşekkür ederim.
  • Ürünü dün sipariş vermiştim bugün elime geçti.. :) Bende Dell İnspiron 1520 notebook'umda kullanıyorum.. Eski 5+1'imden kalma kabloyla çok kolay bir şekilde bagladım :) Kablo satıldıgı birkaç sitede şu sekillerde geçiyor... "RCA SES KABLOSU / 1 GİRİŞ JAK - 2 COMPOSiT ÇIKIŞ" Ve şu anda 5 hoparlördende ses alıyorum.. Bu ses bana şimdilik yeter :) DH'de bu ürünü tavsiye edenlere teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -evren-

Ürünü dün sipariş vermiştim bugün elime geçti.. :) Bende Dell İnspiron 1520 notebook'umda kullanıyorum.. Eski 5+1'imden kalma kabloyla çok kolay bir şekilde bagladım :) Kablo satıldıgı birkaç sitede şu sekillerde geçiyor... "RCA SES KABLOSU / 1 GİRİŞ JAK - 2 COMPOSiT ÇIKIŞ" Ve şu anda 5 hoparlördende ses alıyorum.. Bu ses bana şimdilik yeter :) DH'de bu ürünü tavsiye edenlere teşekkürler...

bu şekilde bütün hoparlörden ses alıyor olabilirsin fakat aldığın ses stereodur. surround ses alabilmen için analog girişlerin hepsini ayrı ayrı bağlaman gerekir. ama zaten sana yetiyorsa problem yok yola devam :)

canın sıkılınca bi ses kartı alırsın sonra surround dünyasına giriş yaparsın artık

• quote:

Orijinalden alıntı: armutcan

quote:

Orijinalden alıntı: -evren-

Ürünü dün sipariş vermiştim bugün elime geçti.. :) Bende Dell İnspiron 1520 notebook'umda kullanıyorum.. Eski 5+1'imden kalma kabloyla çok kolay bir şekilde bagladım :) Kablo satıldıgı birkaç sitede şu sekillerde geçiyor... "RCA SES KABLOSU / 1 GİRİŞ JAK - 2 COMPOSiT ÇIKIŞ" Ve şu anda 5 hoparlördende ses alıyorum.. Bu ses bana şimdilik yeter :) DH'de bu ürünü tavsiye edenlere teşekkürler...

bu şekilde bütün hoparlörden ses alıyor olabilirsin fakat aldığın ses stereodur. surround ses alabilmen için analog girişlerin hepsini ayrı ayrı bağlaman gerekir. ama zaten sana yetiyorsa problem yok yola devam :)

canın sıkılınca bi ses kartı alırsın sonra surround dünyasına giriş yaparsın artık

İnş. geçeriz bigün :) Ama zaten tamamen müzik dinlemek için aldım denilebilir.. Surround çevresel ses sistemiydi sanırım(Yanlışım varsa düzeltin lütfen).. İnternette 3d sound olarak arattıgımda karsıma çıkan videolar vs. denedim ve gerçekten sagımdaymış, onumde, arkamda vs. gibi ses alabiliorum. Benim şu anda alamadıgım ses ne olaki... Kaliteli bi ses kartından duyabilecegim birçok ayrıntı haricinde tabi :)

Bu arada şunuda eklemeden edemiyecem.. Apartmanda vb. bir evde oturan arkadaşlar varsa bu ses sistemi size fazlasıyla yeter die düşünüyorum :) Bass en düşük seviyede, ses ortalarda yönetici başıma gelcek die korkuorum :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -evren- -- 17 Nisan 2010; 10:25:35 >

• bendede var
    x530'da 3 tane bağlantı kablosu olcak kulalklık ucu gibi

bilgisayarının arkasındada 3 tane giriş olcak renkli
    aynı renklere tak veya takma farketmez (ama sen yinede aynı renklere tak)
    ilk önce seçme menüsünden 5+1 i seç
    sonra realtekden yandaki renkli jack simgelerine tıklayarak önmü arkamı ortamı seç

bendeki ayarlar (Realtek onboard ALC888)

mavi simge = arka hoperlör
    yeşil simge = ön hoperlör
    kırmızı = subwoofer/center

sonra ordaki hoperlor resimlerine tıklayarak test et

+mp3lerde 2 kanal ses cıkar yani ön hoperlörlerden ordaki Hoperlör Doldurmayı seçerek arkalardan çeşitli efeklerin cıkmasını sağlayabilirsin

+5.1 destekleyen dolby digital ac3 filmlerde tam perform. alırsın

ama ille hepsinden aynı ses cıksın diosan mavi simgeyide ön hoperlör yap arkalardan ve önden stereo ses alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talh4wk -- 17 Nisan 2010; 15:11:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.