Şimdi Ara

LPG Faciası... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lacano

İnsanları anlamak gerçekten çok zor, bir olumsuz örnek yüzünden hemen noktayı koyuyorlar. LPG tüpünde kullanılan malzeme özel bir çeliktir,benzin deponuzu delmek LPG tüpünü delmekten çok daha kolaydır,ayrıca saç kalınlığı olarak benzin depolarında kullanılan saçtan daha kalındır. Yani LPG tankını delmek için özel bir çaba harcamanız gerekmektedir. Standartlarında yapılan montajlarda LPG çok güvenlidir. Lütfen bir kötü örnek yüzünden hemen yüz çevirmeyin bu çevreci yakıta.

Kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ,geride bıraktıklarına sabırlar diliyorum.

Kesinlikle , hatta bu konuyla ilgili bir cok test yapılmış standartlarına uygun bir sekilde takılan lpg tankının patlaması , alev alması benzine nazaran daha zordur ,bu konu test edilerek böyle bir teze ulaşılmış iken hala böyle seylerin ortalıkta dolaşması ne gülünc , her zamanki bilincsiz gazetecilik örneği , kesin gazetinin konu hakkında yetkili kurmayı olayı araştırmış ve bu tezi ortaya koymuştur kesin

• Fabr. bu araçları turkish LPG yapıp kaza testlerinde denememiş, tüp sağlamdır ona bağlı hartumlar vs. hepsi risk faktörü birde LPG nasıl savunuyorsunuz anlamıyorum eksik olsun onun tasarufu gidip dizel alırım.
  • Arkadaşım parası olan zaten gidip dizel alıyor.
    Ekonomisi müsait olmayan, mevcut arabası benzinli olan ya da benzinde çok yakan arabası olan birisi için LPG idealdir.
  • hep yavaş kullanıyım diyorum arkadaşların gazına geliyorum.bugunde inanılmaz tehlike hareketler yaptım lpg li araçla ama köpek gibi pişman oldum.bir anlık heyecan hem benim hemde arkadaşların ailesinin ocağına ateş dürücek.gerçi dün de yapmam bir daha dedim ama artık karar verdim bu haberden sonra insan gibi kullanacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

hep yavaş kullanıyım diyorum arkadaşların gazına geliyorum.bugunde inanılmaz tehlike hareketler yaptım lpg li araçla ama köpek gibi pişman oldum.bir anlık heyecan hem benim hemde arkadaşların ailesinin ocağına ateş dürücek.gerçi dün de yapmam bir daha dedim ama artık karar verdim bu haberden sonra insan gibi kullanacağım..

Hızlı araçlan gaza gelmiceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

quote:

hep yavaş kullanıyım diyorum arkadaşların gazına geliyorum.bugunde inanılmaz tehlike hareketler yaptım lpg li araçla ama köpek gibi pişman oldum.bir anlık heyecan hem benim hemde arkadaşların ailesinin ocağına ateş dürücek.gerçi dün de yapmam bir daha dedim ama artık karar verdim bu haberden sonra insan gibi kullanacağım..

Hızlı araçlan gaza gelmiceksin

yok bu kullandıgım araç vectra idi :)
  • buraya da ekleyeyim de haybeye atanlara çok sevdikleri 5 yıldızlı adac tan bir hediye olsun

http://www.you tube.com/watch?v=yDc7iZa5IKo&NR=1

• quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

buraya da ekleyeyim de haybeye atanlara çok sevdikleri 5 yıldızlı adac tan bir hediye olsun

lpg taktırmak hayatımda yaptığım en dogru şeylerden biri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

buraya da ekleyeyim de haybeye atanlara çok sevdikleri 5 yıldızlı adac tan bir hediye olsun

Güzel bir test
    güzel bir video...

Teşekkürler

LPG ile ilgilenen, ilgilenmeyen, savunan, karşı çıkan herkesin izlemesi gereken bir video

• etrafımda o kadar çok kişi LPGden, "aman aman uzak dursun" diye çekinirken, gidip LPG taktırdılar ve "ne kadar salakmışız yahu boşuna bu kadar beklemişiz" deyip duruyorlar şlimdi....
    bu ülkede hiçbir zaman benzinli araca binecek kadar zengin olamayacağım, ve sırtıma kene gibi yapılan bu devleti zengin etmeye de niyetim yok...
    bu zamana kadar aldığım (10-15 senedir)ve alacağım tüm araçlar LPGli oldular ve/veya LPGsi yoksa da olacaklar...
  • LPG, temiz ve ucuz bir enerji.
    LPG kullanımı teşfik edilmeli.
    sadece bizde değil, pek çok yerde,
    manşetler, başlıklar, dikkat çekmek uğruna, maksadı dışında yazılır.
    "imam hırsızlık yaptı!!! "
    yav bu haber bir hırsızlık olayıdır.
    imamı ön plana çıkartmaya gerek yok.
    topluma, hırsızlık yapma diyen bir meslek grubundan birisinin hırsızlık yapması elbet dikkat çeker ama.
    etik bir haberci böyle yapmaz.
    bu olaydada aşırı hız, hatalı sollama, hatta yaşlı insanın araba kullanmamasına kadar bir sürü başlık düşünülebilir.
    ama LPG nin cayır cayır yandığını ön plana çıkartmak bence maksadı dışında olmuş.
    fakat konuyu aan arkadaşın ellerine sağlık.
    böyle bir olaydan haberdar olduk sayesinde.
    hatta bu kötü olaydan ders çıkaran artkadaşlarımız bile var.
    "akıllı insanlar, başlarına gelenlerden ders alır.
    daha daha akıllı insanlar, başkalarının başlarına gelenlerden ders alır"

saygılarımla.

• Aynı haber Hürriyet'te var :
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15721614.asp?gid=373

haberin son cümlesini aynen aktarıyorum
    quote:

Otomobildeki yangının LPG tankı nedeniyle değil, çarpışma sırasında motorun alev almasından kaynaklandığı bildirildi.
  • ben kayseriliyim. normalde hergün o yolu kullanırım ama son iki gündür kullanmıyorum. orada yol çalışması var. iki gidiş iki geliş olan yol o kısımda teke düşüyor. asfalt da yeni ki mübarek kaymak gibi. millet iyi gaza geliyor. geçen ben de kaza atlattım. önümdeki kamyonu sollamak için sinyalimi verdim çıktım sola. ancak mal kamyoncu dönmek yasak levhasına rağmen bağlantı yoluna girmek için direksiyonu kırdı. Allahtan hızlı değildim de kurtuldum.

lpg konusuna gelince sakın taktırmayın. burada 2,02 oldu.
  • Sizin mantığınıza göre hareket edersek Ferrari 458 hiç alınmamalı araç durduğu yerde alev alıyor hemde benzinli.

Lamborghini de de yanma problemi çıkmıştı oda benzinli.

Bu örneklere bakılırsa benzinli araç hiç alınmamalı LPG den de tehlikeli supersporlar bile yanıyor.
  • quote:

Gene insigniayla 270 mi yaptın

Çok tehlikeli hareket sakın yapma!

• quote:

Orijinalden alıntı: matem@tiqçi

Hiç ''Seyir halindeki aracın benzin deposu alev aldı'' diye bir başlığı son bilmem kaç yıldır duyanınız oldu mu? acaba...

LPG Faciası...

LPG Faciası...

Fabrika çıkışlı bu araçlar ve geri çağrıldılar.

Bir LPG kullanıcısı olarak insanların LPG'den kaçması işime gelir aslında niye koyuyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 7 Eylül 2010; 13:24:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

quote:

Orijinalden alıntı: matem@tiqçi

Hiç ''Seyir halindeki aracın benzin deposu alev aldı'' diye bir başlığı son bilmem kaç yıldır duyanınız oldu mu? acaba...

LPG Faciası...

LPG Faciası...

Fabrika çıkışlı bu araçlar ve geri çağrıldılar.

Bir LPG kullanıcısı olarak insanların LPG'den kaçması işime gelir aslında niye koyuyorsam.

Üretim hataları hariç diyelim o zaman ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

Gene insigniayla 270 mi yaptın

Çok tehlikeli hareket sakın yapma!

LPG Faciası...

• Belki de konuyu açan arkadaş LPG kullanıcısıdır LPG li araçlar artmasın istiyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974
    Güzel bir test
    güzel bir video...

Teşekkürler

LPG ile ilgilenen, ilgilenmeyen, savunan, karşı çıkan herkesin izlemesi gereken bir video

aslında arkadaşların dediği gibi fazla da savunmamak lazım çünkü uyanıp herkes lpg ye geçerse fiyatı da o oranla artar

video konusunda almancamın çok kısıtlı olmasından dolayı detayları çevirebilecek bir arkadaşın el atmasını çok isterim aslında.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.