Şimdi Ara

LPG Faciası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hakim hemşerimiz çok kötü bir şekilde can vermiş.Allah Rahmet eylesin.
    Tam da LPG li araç arıyordum.Korktum valla şimdi....
    http://www.malatyahaber.com/haberler/templates/malatya-new.asp?articleid=34229&zoneid=1&y=

• tvde izledim bu haberi Allah rahmet eylesin.
  • Araba haşat olmuş yanmasa ile %90 ölmüş olurdu aşırı hız gibi gözüküyor.
  • İnsanları anlamak gerçekten çok zor, bir olumsuz örnek yüzünden hemen noktayı koyuyorlar. LPG tüpünde kullanılan malzeme özel bir çeliktir,benzin deponuzu delmek LPG tüpünü delmekten çok daha kolaydır,ayrıca saç kalınlığı olarak benzin depolarında kullanılan saçtan daha kalındır. Yani LPG tankını delmek için özel bir çaba harcamanız gerekmektedir. Standartlarında yapılan montajlarda LPG çok güvenlidir. Lütfen bir kötü örnek yüzünden hemen yüz çevirmeyin bu çevreci yakıta.

Kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ,geride bıraktıklarına sabırlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 6 Eylül 2010; 22:05:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Araba haşat olmuş yanmasa ile %90 ölmüş olurdu aşırı hız gibi gözüküyor.
    Böyle haberlerden sonra LPG ye temkinli yaklaşıyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Araba haşat olmuş yanmasa ile %90 ölmüş olurdu aşırı hız gibi gözüküyor.
    bence siz benzinli araçta almayın zira oda yanıcı bir madde
    hay allahım ya sanki tüp patladı demişlerde başlığa bak lpg faciası. hadi verdiğiniz kaynak öyle bir başlık atmasa suçunuz yok diyeceğim ama onların yorumu da feci kaza şeklinde, lpg ye nasıl bağladınız çok merak ettim olayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

hay allahım ya sanki tüp patladı demişlerde başlığa bak lpg faciası. hadi verdiğiniz kaynak öyle bir başlık atmasa suçunuz yok diyeceğim ama onların yorumu da feci kaza şeklinde, lpg ye nasıl bağladınız çok merak ettim olayı.

Alıntıları Göster
    Hiç ''Seyir halindeki aracın benzin deposu alev aldı'' diye bir başlığı son bilmem kaç yıldır duyanınız oldu mu? acaba...

• quote:

Orijinalden alıntı: matem@tiqçi

Hiç ''Seyir halindeki aracın benzin deposu alev aldı'' diye bir başlığı son bilmem kaç yıldır duyanınız oldu mu? acaba...

Alıntıları Göster
    vazgeçtim cevap vermeye değmez aslında.
    iyi akşamlar size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real_ETA -- 6 Eylül 2010; 22:09:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real_ETA

Alıntıları Göster
    Sakın lpg taktırmayın arkadaşlar.Gerçekten çok zararlı canlı bomba resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Alıntıları Göster
    Bizim buralarda da birisinin doğalgaz kombisi alev almış, yarın ilk iş apartmanca kombileri söktürüyoruz, yeni almaya kalkanları da uyarıcam almamaları yönünde. Bıçakla ekmek, peynir, domates keserseniz yiyip karnınızı doyurursunuz ama adam doğrarsanız hapse girersiniz. Düzgün montaj yapılmamış lpg sistemiyle gezer veya bilmemkaçyüz km hızla gider koca kamyona çarparsanız hakkın rahmetine kavuşursunuz, lpgniz olmasa bile, ama düzgün montajlı bir kitle akıllı uslu kullanırsanız da tasarruf edersiniz, kimsenin getirip de karşılıksız durup dururken vermediği ya da sokakta bulmadığınız paranız cebinizde kalır. Vefat edenlere de Allah' tan rahmet diliyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    Allah rahmet eylesin.Teknoloji gelişti falan deniyor da,yine de ben patlayıcı bir şeyi aracımda taşımaya çekiniyorum.Fabrika çıkışlı olsa belki diyeceğim de,sonradan taktırmam.Ekonomi istesem mis gibi dizel var,hem bagajı da ufaltmam.
  • quote:

evet evet kimse ne taktırsın ne alsın patlar matlar valla ayrıca lpgli mersedes demiş kaç modeldi onuda merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

evet evet kimse ne taktırsın ne alsın patlar matlar valla ayrıca lpgli mersedes demiş kaç modeldi onuda merak ettim.

Alıntıları Göster
    sakın lpg taktırmayın.
    lpg kullananlar fazlalaştıkça otogaza zam geliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Alıntıları Göster
    Asıl yürek burkan, yıllarca devlete hizmet et, ağır ceza reisliği yap, en az 10 yaşında lpg li mercedese bin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sscasta

Asıl yürek burkan, yıllarca devlete hizmet et, ağır ceza reisliği yap, en az 10 yaşında lpg li mercedese bin.

Alıntıları Göster
    http://www.milliyet.com.tr/beton-mikseriyle-carpisan-otomobil-alev-aldi/turkiye/sondakika/06.09.2010/1285835/default.htm

olayın lpg ile uzaktan yakından bir alakası yok

quote:

Otomobildeki yangının LPG tankı nedeniyle değil, çarpışma sırasında motorun alev almasından kaynaklandığı bildirildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

http://www.milliyet.com.tr/beton-mikseriyle-carpisan-otomobil-alev-aldi/turkiye/sondakika/06.09.2010/1285835/default.htm

olayın lpg ile uzaktan yakından bir alakası yok

quote:

Otomobildeki yangının LPG tankı nedeniyle değil, çarpışma sırasında motorun alev almasından kaynaklandığı bildirildi.

Alıntıları Göster
    kaf kafaya çarpışma olduğu için büyük ihtimalle hemen ölmüşlerdir,Allah rahmet eylesin,her şey insanlar için ama ölümün bile güzel olanı var.

• çok enterasan gerçekten kaza yapıpta yanan araçların neredeyse hepsinde önce hemen birisi buraya lpg faciası vs. şeklinde konu açıyor ve daha sonra olmadığı anlaşılıyor.Niye hemen lpgyi germeye çalışıyorlar şu memleketteki benzinli araçların yarısında fazlası lpglidir,ozaman herkes bombayla geziyor.ve okadar adam canının değerini bilmiyor sadece gaz taktırmayanlar biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

çok enterasan gerçekten kaza yapıpta yanan araçların neredeyse hepsinde önce hemen birisi buraya lpg faciası vs. şeklinde konu açıyor ve daha sonra olmadığı anlaşılıyor.Niye hemen lpgyi germeye çalışıyorlar şu memleketteki benzinli araçların yarısında fazlası lpglidir,ozaman herkes bombayla geziyor.ve okadar adam canının değerini bilmiyor sadece gaz taktırmayanlar biliyor.
    kamyondaki yaralı sürücüde dizel faciasına uğradı o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

Alıntıları Göster
    O zaman bu bağlamda dizel otomobil sürücüleri kazalarda yanarak ölmeyeceği sonucu çıkıyor. Kimse Asıl ölüm nedeninin LPG değil Hatalı sollama olduğuna dikkat etmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

Alıntıları Göster
    Allah rahmet Eylesin... Canlı bomba Diye boşuna Denmiyor LPG Li Araçlara LPg Tüpünün Patlaması İle Kaç Kişi Öldü Eğer Dizel Bir Araç Olsaydı Takla Atmasına Ragmen Belki Şansı Olurdu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.