Şimdi Ara

LPG fiyatları hakkında kamuoyu oluşturmak (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aygaz dan kattien gaz almayın çünkü en pahalısını onlar satıyor ipragazdan da almayın onlarında bir farkı yok.shell en ucuz suan ortalamaya vurursak.ben hep shell den alıyorum sizde shell den alın ki diğerleri gaz satamasınlar indirime gitsinler 3 kuruş 3 kuruştur beni fakir etmez ama onları zengin eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: MitsubishiLancer

Aygaz dan kattien gaz almayın çünkü en pahalısını onlar satıyor ipragazdan da almayın onlarında bir farkı yok.shell en ucuz suan ortalamaya vurursak.ben hep shell den alıyorum sizde shell den alın ki diğerleri gaz satamasınlar indirime gitsinler 3 kuruş 3 kuruştur beni fakir etmez ama onları zengin eder

Burada milangaz 8 kuruş ucuz bir kere daha dışarıdan gaz almadım.Hayır dışarıdan aldıklarım iyi miydi yok!Bir BP var üçyola gelirken eskiden on numara gaz satardı şimdi pompada hile yaptığından şüphelendiğim için almıyorum.Milangazda 15-16 yakan aracım orada 17-18 yakıyor.Aradaki fark 6 kuruş be.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet

quote:

Orijinalden alıntı: reason666

Arkadaşlar dün baktığım aygaz sitesinde 22.02.2010 tarihli 1.98 fiyatı kaldırılmış.Bugün kaldırmışlar dün defalarca kontrol ettim belki bakan başka arkadaşlar da olmuştur.Bugün neden kalkmış anlamadım,fakat sanırım sömürülmeye devam.

evet bende görmüştüm sen söyledikten sonra...
    ekleme: aygaz müşteri hizmetlerine mail attım bu konuda bakalım ne cevap verecekler sizde yazın bence...

aygazdan gelen cevap;

Gönderdiğiniz yazınızı aldık ilginize teşekkür ederiz.

Dün itibarı ile web sitemizde yapılan çalışma nedeni ile sehven teknik bir problem yaşanmış olup, otogaz fiyatlarımızda değişiklik olmamıştır.

Konuyu bilgilerinize sunar, geçici olarak yaşanan problemden ötürü sizden özür dileriz.

Saygılarımızla

Hakan SAYGON

Hizmet Hattı Yöneticisi

Tel: 0212-354 15 66

Faks: 0212 288 39 63

hakan.saygon@aygaz.com.tr

• quote:

quote:

Aygaz dan kattien gaz almayın çünkü en pahalısını onlar satıyor ipragazdan da almayın onlarında bir farkı yok.shell en ucuz suan ortalamaya vurursak.ben hep shell den alıyorum sizde shell den alın ki diğerleri gaz satamasınlar indirime gitsinler 3 kuruş 3 kuruştur beni fakir etmez ama onları zengin eder

Burada milangaz 8 kuruş ucuz bir kere daha dışarıdan gaz almadım.Hayır dışarıdan aldıklarım iyi miydi yok!Bir BP var üçyola gelirken eskiden on numara gaz satardı şimdi pompada hile yaptığından şüphelendiğim için almıyorum.Milangazda 15-16 yakan aracım orada 17-18 yakıyor.Aradaki fark 6 kuruş be.!

dostum bornovadaki milangaz nasıl sence litre olarak yakıtta değişiklik varmı diğer yerlere göre? bende sanki biraz fazla yaktı gibi oranın gazıyla...

• quote:

quote:

quote:

dostum bornovadaki milangaz nasıl sence litre olarak yakıtta değişiklik varmı diğer yerlere göre? bende sanki biraz fazla yaktı gibi oranın gazıyla...

Yok be dostum on numara aksine...LPG depona önceki dolumda az dolum yapılmış veya önceki pompanın basıncı düşük olmuş olmasın?Ben düzenli olarak oradan alıyorum ve onların yaptığı 8 kuruş indirimin üzerine 3-4 kuruş daha tasarruf yapar gibi bir tüketimim var.Gazları epey iyi yani...Bana mı öyle geldi desem hesap ortada,geçen sefer de oradan fullemişken aynı pompadan fullerken 233 km şehiriçi yolla(artık bu sıralar izmir hakkatten şehiriçi dostum biliyorsun) 35.69 para verdim YTL olarak.15.4.Normalde 16 falan yakardı kmde.(LPG yi bu hale getirenlerin çoluğundan çocuğundan çıkar inşallah rabbim yedi sülalelerine gün yüzü göstermez.)

• bende 3-5 sefer aldım ordanda heralde şehir içi çok kullandım o ara ondan çok çıktı diğerlerindede tam ölçüm yapamadım...yolum o tarafa düştükçe fullüyorum ama sırf gaz almak için gitmeye değmiyor...birde makarna veriyolar hediye hizmet gerçekten güzel personelide kaliteli...
  • doktor senin haberine kandim pazartesi sabah ise giderken girdim bakmadan doldurdum (53 kusur lt) fise bir baktim 2,07

hayir surekli aldigim 20 kurus indirimli istasyondan almadigima mi yanayim, bilmedigim yerden aldigima mi bilemiyorum
  • Sevgili arkadaşlar,

Dünyada petrol fiyatları düşüşe geçti, ve sevgili 2a nın dediği gibi yılın bu aylarında biz bu durumu hep yaşıyoruz, geçen sene tepki veren arkadaşlar hatırlarlar, tarih yine tekerrür ediyor
    Geçen yılda 2000 tl leri görmüştük ve sonra 1540 lara kadar düşmüştük...

Petrol fiyatları günlük borsa gibi diye tabir edersek eğer, (Sadece bir benzetme)
    LPG fiyatlarının borsası aylık olarak değişiyor, olay buradan kaynaklanıyor. LPG satanlar ve alanlar aylık borsayı takip ederek satın almalarını aylık olarak yapar ve tükettikleri kadar ürün satın alırlar.
    hal böyle olunca Dünya petrol fiyatları ne kadar düşerse düşsün LPG fiyatları aybaşını beklemek durumunda kalıyor.

LPG devlerinden birinin üst düzey yöneticilerinden birisi olan arkadaşımla konuştum, Bir spekülatör çıkıpta ''DÜNYA GENELİNDE'' fiyatları speküle etmezse bu ay başından itibaren fiyatlar inişe geçecek

Paniğe mahal yok İYİ SÜRÜŞLER
    FARUK TAKİPTE

• Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz Faruk Bey. ama insan düşünmeden de edemiyor hani, madem aylık olarak fiyat düzenlemesi yapılıyor - ya da öyle demeyelim, indirim için aybasını beklemek gerekiyor- zam geleceği vakitte aynının tekerrur etmesi gerekmez mi ? zam anında yansıtılıp, indirim için o ayın cıkmasını beklemek hangi mantıkla acıklanabilir ? iyi niyetle duruma yaklaştıgınızın farkındayım şahsınıza söylenmiş birşey değildir bu kesinlikle yanlış anlamanızı istemem.. sadece bilmediğimi öğrenmek adına soruyorum bunu...serbest fiyat politikası belirlenmesindeki gaye karı maximize etmekmidir, dalgalanmalardan minumum etkilenmek midir ? zammı yaparken kurt olup, indirime gelince maymunu oynamak değilmidir bu ?

saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

doktor senin haberine kandim pazartesi sabah ise giderken girdim bakmadan doldurdum (53 kusur lt) fise bir baktim 2,07

hayir surekli aldigim 20 kurus indirimli istasyondan almadigima mi yanayim, bilmedigim yerden aldigima mi bilemiyorum

Valla dostum yukarıda durumu ben de bildirdim,kusuruma bakma siteden baktım samet arkadaş gibi,olan bu.Aygazın site sorunu.Türkiyenin en güvenilen gaz şirketinin sitesinden baktım hani kıytırık bir yerden olsa....Ben de hayal kırıklığına uğradım,yine de kusuruma bakma dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alikemal80

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz Faruk Bey. ama insan düşünmeden de edemiyor hani, madem aylık olarak fiyat düzenlemesi yapılıyor - ya da öyle demeyelim, indirim için aybasını beklemek gerekiyor- zam geleceği vakitte aynının tekerrur etmesi gerekmez mi ? zam anında yansıtılıp, indirim için o ayın cıkmasını beklemek hangi mantıkla acıklanabilir ? iyi niyetle duruma yaklaştıgınızın farkındayım şahsınıza söylenmiş birşey değildir bu kesinlikle yanlış anlamanızı istemem.. sadece bilmediğimi öğrenmek adına soruyorum bunu...serbest fiyat politikası belirlenmesindeki gaye karı maximize etmekmidir, dalgalanmalardan minumum etkilenmek midir ? zammı yaparken kurt olup, indirime gelince maymunu oynamak değilmidir bu ?

saygılar..

Bu sorunuzun yanıtı keşke bende olsa

Size bir örnek vereyim ;
    Dün Adapazarına bir iş için gittim yakıt ikmali için yanaştığım arkadaşıma ait ELBİRLİK milangaz bayiinde LPG 181 idi, ve ELBİRLİK aynı zamanda LPG dönüşüm servisi olduğu için 5-6 montajı vardı...

İzmitte ise LPG 230 tl.................
    Ve bizim serviste sadece 1 tane montaj vardı.......

Şimdi LPG satan 50 krş fazla kazanacak diye sadece benim servisimde (-) 5 montaj olduğunu var sayarsak toplamda izmit genelinde yapılamayan montajlardan kayıpları düşünemeyecek pompa sahiplerinin örümcek kafalı olduğunu düşünmek bir suçmudur

İşte bu noktada malesef bende tıkanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orijinalden alıntı: alikemal80

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz Faruk Bey. ama insan düşünmeden de edemiyor hani, madem aylık olarak fiyat düzenlemesi yapılıyor - ya da öyle demeyelim, indirim için aybasını beklemek gerekiyor- zam geleceği vakitte aynının tekerrur etmesi gerekmez mi ? zam anında yansıtılıp, indirim için o ayın cıkmasını beklemek hangi mantıkla acıklanabilir ? iyi niyetle duruma yaklaştıgınızın farkındayım şahsınıza söylenmiş birşey değildir bu kesinlikle yanlış anlamanızı istemem.. sadece bilmediğimi öğrenmek adına soruyorum bunu...serbest fiyat politikası belirlenmesindeki gaye karı maximize etmekmidir, dalgalanmalardan minumum etkilenmek midir ? zammı yaparken kurt olup, indirime gelince maymunu oynamak değilmidir bu ?

saygılar..

Bu sorunuzun yanıtı keşke bende olsa

Size bir örnek vereyim ;
    Dün Adapazarına bir iş için gittim yakıt ikmali için yanaştığım arkadaşıma ait ELBİRLİK milangaz bayiinde LPG 181 idi, ve ELBİRLİK aynı zamanda LPG dönüşüm servisi olduğu için 5-6 montajı vardı...

İzmitte ise LPG 230 tl.................
    Ve bizim serviste sadece 1 tane montaj vardı.......

Şimdi LPG satan 50 krş fazla kazanacak diye sadece benim servisimde (-) 5 montaj olduğunu var sayarsak toplamda izmit genelinde yapılamayan montajlardan kayıpları düşünemeyecek pompa sahiplerinin örümcek kafalı olduğunu düşünmek bir suçmudur

İşte bu noktada malesef bende tıkanıyorum

Doğrusunuz..Bu anlattıklarınız aslında hiç de anlaşılmaz değil ve bunu görebilmek için Amerika'nın keşfedilmesine de gerek yok. Asıl mesele bunun hangi yöntemlerle etkin ve ulaşılabilir bir şekilde kamuoyunun görüşlerine acılabilmesi...esnaflarn bu şekilde bir yaklaşımla aslında uzun vadede kendi ayaklarına sıktıklarının farkına varabilmelerinin sağlanması...pazarın sağlıklı ve sürdürülebilir uzun soluklu hale getirilmesi gerektiği, bunun için ortak hareket edilmesinin zorunluluk oldugu ve buna benzer şu an aklıma gelmeyen ya da bilemediğim bir yıgın yöntem olmalı...Bunun için biz nihai tuketicilerinn de sizlerle aynı yolda ortak hareket etmesi gerektiği ile ilgili girişimlerde bulunulmalı. Aksi durumda biz bu benzin ifrazatını, değil 2,30 tl/lt lerden 3,30 TL lerden bile alamayız ilerleyen yıllarda.

saygılar...

• Lpg montajcılarının bir derneği var adı TOMDER ama zamlara karşı duyarsız kalıyorlar sesleri hiç çıkmıyor..Esasında çıkıyor ama basından okuduğum kadarıyla "Araçlarına montaj yaptıran kişilerin sayısı her geçen gün artıyor..Lpg dönüşüm oranı şu kadar arttı..Hergün 1 cip daha otogaz montajı yaptırıyor" gibisinden..

Benzine yapılan zam sonrası basında açıklamaları duyuluyor ama lpg zamları sonrası sesleri nedense duruluyor...

Bu gibi durumlarda toplumun nabzını sivil toplum kuruluşları yansıtmalıdır..Halkın sesine öncülük edip hükümete duyurmalıdır..Nakliyeci
    ler derneği, şoförler odası, taksiciler kooperatifi tüketiciler derneği vs..vs..

Bakıyorum burada da lpg sektöründe çalışanlar dahi fiyatlar normal havalar ısınsın düşer gibisinden yorumlar yapmış...Daha yeni lpg deki ötv oranı artırıldı..Bununda mı mevsimle ilgisi var peki??

Dünyanın en pahalı akaryakıtını tüketmemizin tek nedeni tepkisizliktir arkadaşlar..Bunun lamı cimi yok..Bu işte hepimizin payı var..

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

Lpg montajcılarının bir derneği var adı TOMDER ama zamlara karşı duyarsız kalıyorlar sesleri hiç çıkmıyor..Esasında çıkıyor ama basından okuduğum kadarıyla "Araçlarına montaj yaptıran kişilerin sayısı her geçen gün artıyor..Lpg dönüşüm oranı şu kadar arttı..Hergün 1 cip daha otogaz montajı yaptırıyor" gibisinden..

Benzine yapılan zam sonrası basında açıklamaları duyuluyor ama lpg zamları sonrası sesleri nedense duruluyor...

Bu gibi durumlarda toplumun nabzını sivil toplum kuruluşları yansıtmalıdır..Halkın sesine öncülük edip hükümete duyurmalıdır..Nakliyeci
    ler derneği, şoförler odası, taksiciler kooperatifi tüketiciler derneği vs..vs..

Bakıyorum burada da lpg sektöründe çalışanlar dahi fiyatlar normal havalar ısınsın düşer gibisinden yorumlar yapmış...Daha yeni lpg deki ötv oranı artırıldı..Bununda mı mevsimle ilgisi var peki??

Dünyanın en pahalı akaryakıtını tüketmemizin tek nedeni tepkisizliktir arkadaşlar..Bunun lamı cimi yok..Bu işte hepimizin payı var..

1- TOMDER var tabiiki, Uğraşması gereken konularla ilgili yaptığı öncelik sıralamalarına göre hareket çizelgesini hazırlamış ama (TİMURUN FİLLERİ MİSALİ) ARKASINA BAKTIĞINDA KENDİSİNİ DESTEKLEYECEK BİRTANE MONTAJCI BULURSA SEVİNDİRİK OLUYOR ...

2- Kabzımal takdiği diye birşey vardır piyasada,
    Domates, Patates, patlıcan farketmez
    Yani patlıcan stokları artar ve elde yüklü bir şekilde patlıcan stoğu kalırsa ve çürümesi+ elde kalması söz konusu olduğunda Ertesi gün televizyonlarda beyaz önlüklü bir amca çıkar ve PATLICANIN FAZİLETLERİNDEN BAHSEDER,
    Patlıcanın birdenbire nikotin ihtiyacını karşıladığını ve sigarayı bırakmanıza yararı olduğundan bahseder bu televizyondaki amca (Mesleği nedir bilemem ama beyaz önlük giyer)
    patlıcanın cinsel gücü artırdığını vurgular amcam,
    Patlıcanın saç dökülmesini önlediğinden bahseder amcam,

Ve bir bakarsınız ertesi günü hal lerde bir kasa patlıcan kalmamış.........

Tomder'de geçtiğimiz yıl böyle beyaz önlüklü amca rolü oynayarak Benzin fiyatlarının artmasıve LPG nin cazibesi ile ilgili proğram yaptı tabiiki,
    AMA BURASI TÜRKİYE

LPG ye artan talebi gören kartellere ve devlete uyarı yapmaktan başka işe yaramadı,
    Tomder (Tüm Otogaz Montajcıları Derneği) Şunu anladı sonunda ;
    LPG sektörü sadece montajcılardan ibaret değil ve hatta montajcılardan zaten tomdere hayır da yok....
    Bu durumda TOMDER şunu başarmalı,
    1- Tüm LPG Kiti imalatcıları
    2- Tüm LPG Kiti ithalatcıları
    3- Tüm LPG ithalatcıları
    4- Tüm LPG imalatcıları
    5- Tüm LPG montajcıları
    6- TSE
    7- Sanayi bakanlığı
    8- Ticaret odaları

Bu konuda çalışmalarını ve ziyaretlerini sürdüren TOMDER Ayrıca Tüm Türkiye genelinde farklı zamanlarda ve birbirinden habersiz kurulmuş 7 adet derneğide bir çatı altında toplamata çalışarak birlikte ve daha güçlü sloganıyla hareket yeteneğini artırmaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Tabii bu çalışmalar, seyahatler, ziyaretler, ofis giderleri, sair giderler sadece 2-3 arkadaş arasında karşılanmakta ve fuar giderleri dahil olmak üzere telefon giderleri bile bu 2-3 kişi tarafından karşılanmakta ve buna rağmen TOMDER varlığını sürdürmeye çalışmaktadır.
    LPG Kiti imalatcılarından ise sadece 2 marka elini cebine sokmuştur, Ve tomder hareket kabiliyetini 2-3 kişiyle nereye kadar sürdürebilir, bu nisan ayındaki fuardan sonra belli olur.

Fiyatları normal karşılamamız yada mevsime bağlamamız durumunu nasıl yorumladığınızı anlayamadım, Siz (LPG Kullanıcıları) en fazla üç-beş kuruş fazla yaktığınız için zarar sayıyorsunuz ama biz ekmeğimizi kaptırıyoruz, Bu konuya hangi pencereden yada hangi ruh hali ile baktığınızı anlayamadım :)
    Daha detaylı açıklarsanız yanıtlayabilirim sanıyorum
    Saygılarımla.

• Ayrıca bu durum Türkiye sendromu değil uluslararası bir sendromdur bunuda dikkate alın lütfen,
    TOMDERLE ilgili sorunuzu yanıtlarken Türkiye gerçeğini yanıtladım,
    Ama Uluslararası LPG borsasının direk Türkiye ile alakası yok.
    İyi akşamlar.
  • Faruk Bey yazdıklarınız hakikaten anlattıgınız şartlar altında yapılabilirliği zorluk tasıyan işler...bu nedenledirki örgütlenmek, birilk olabilmek cok buyuk önem tasır. elbetteki 3-5 kurus gelen lpg zammı benim o ayki akaryakıt giderimi en fazla 10-20 TL artırır fakat gelinen bu noktada bir önceki yıla göre kıyaslama yapıldıgında yada bundan sonra gelecek yıllar için bir kıyaslama yapıldıgında bu 10-20 lerin durumu aynı kalmayacaktır. bu durum herkesi aynı ölçüde etkilemeyecektir belki ama olumlu bir tarafı olmadıgı da tartışma götürmez bir gerçektir. Birlikte hareket edilmesi gerektiği konusundaki kastım da, biz kullanıcılar yada siz montajcılar olarak değil ( neticede her montajcı aynı zamanda da bir kullanıcı, bizlerden daha cok kmler yapıyorsunuz) davranılması gerekmediği. Sizler bu ürünleri getirtip satmadıgınız montajlamadıgınız, tamir bakım onarım garanti vs.. vermediğiniz takdirde biz vatandaslar gidip de taktırtırmıyız bu kitleri ? ya da diğer bir bakışla biz kullanıcılar bu kitleri kullanmasak ( montaj sorunları, kit fiyatları, lpg zamları vs..hangi nedenle oldugunun önemi yok ) sizler bu işlerle daha ne kadar süre daha uğraşırsınız.. dönüp dolaşıp ortak bir noktada buluşuyoruz en nihayetinde. varmak istediğim, üzerinde durmaya calıştıgım mevzu bu idi aslında. mademki montajcılar -kendi meslektaslarınız- örgütlenme konusunda sizlere destek vermekten imtina ediyor, o zaman kullanıcılar olarak elimizden geldiğince bizler duralım yanınızda, artalım çoğalalım birlik olalım birlikte hareket edelim, yeterki koyun gibi herşeye he demeyeceğimizi ve bunun için gücümüz oldugunu gösterelim hissettirelim. bilmiyorum mecalimi anlatabildimmi ? yanlışım ya da kusurum olduysa da affola...

saygılar...

• bence artık 1.80 ve altına lpg almak hayalcilik olur hele geçen seneki 1.54 lere dönmek mümkün değil.
  • bende clio 1.6 var arkadaşlar arabam kmde şehiriçi 25-27 kr arası yakıyor gazcı normal diyo sizce normal mi gerçekten sizin arabalarınız ne kadar yakıyor taktıralı 3 bin km oldu ama halen aynı bilgi verirseniz mutlu olurum

saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginkoto

bende clio 1.6 var arkadaşlar arabam kmde şehiriçi 25-27 kr arası yakıyor gazcı normal diyo sizce normal mi gerçekten sizin arabalarınız ne kadar yakıyor taktıralı 3 bin km oldu ama halen aynı bilgi verirseniz mutlu olurum

saygılar..

bu lpg fiyatlarıyla normal tabi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enginkoto

bende clio 1.6 var arkadaşlar arabam kmde şehiriçi 25-27 kr arası yakıyor gazcı normal diyo sizce normal mi gerçekten sizin arabalarınız ne kadar yakıyor taktıralı 3 bin km oldu ama halen aynı bilgi verirseniz mutlu olurum

saygılar..

bu lpg fiyatlarıyla normal tabi...

bence çok normal değil

Benim araçtada 1.6 8v megan 1 motoru var ama şehir içi 10 litre yakıyor lpgde.
    lpg nin litresini 1.75 tl alırsam 17.5 kuruş yakar
    lpg nin litresini 2.09 tl alırsam 21 kuruş yakar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.