Şimdi Ara

***LPG MONTAJI VE MUAYENE KONUSUNDA***

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yakın zamanda kısmet olursa aracıma lpg taktıracagım inş..merak ettigim bikaç husus var onları sormak istiyorum bilen arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum..vakit ayırıp cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkur ediyorum

1-Aracın lpg montajı sonrası yapılacak işlemler için toplamda yaklaşık ne kadar masraf olacak?

2-Bazı yerlerde gordum trafik sigortasınında yenilenmesi gerekiyor falan diyorlar..yeniden trafik sigortası mı yaptırmamız gerek yoksa eski sigortada bi degişiklik mi yapmamız gerekiyor yada trafik sigortası konusunda herhangi bir işlem yapmamıza gerek yokmu??

3-en önemli soru bu: aracımın muayenesi 31 mayısta doluyor..ben lpg montajından sonra muayene icin gittigimde yapılan muayene sadece lpg icin mi yapılıyor?yoksa komple muayenemi?eger sadece lpg içinse ben misal 10mart tarihinde normal muayenemi de lpg muayenesi ile birlikte yaptırıp hem vakit hem nakit kaybından kurtulabiliyormuyum?

konuya hakim veya benzer konularda tecrübe yaşamış arkadaşlar sorularıma cevap verirlerse memnun olurum..şimdiden teşekkurler

• 1-TAKTIRACANIZ SİSteme göre değişir...990 lira ile 1600Tl arası değişir
    2- Sigorta ile LPG montajının ilgisi yok ancak kasko var ise isletmeniz gerekir kasko yoksa trafik sigortası ile LPG nin alakası yoktur.
    3- Araç muyanesi denildiği zaman ne ise odur.. Siz zaten işlettiğiniz zaman LPG yi aracı da muayene etmiş olmaktasınız dediğiniz tasarrufu sağlamış oluyorsunuz hatta size bir de tüyo vereyim eğer yarın taktırısanız 1 ay süreniz vardır işletmeye bir ayın sonunda ruphsata işletirsiniz böylece muayenede de (13 mayısta biten) bir ay kazanmış olursunuz.
    Size tavsiyem montajdan önce hava gilitrenizi bujilerinizi ve aracınızın gaz kelebeği varsa bunlara mutlaka ama mutlaka bakım yaptırın ki olası sorunları baştan ortadan kaldırmış olursunuz saygılar..
    Şimdiden size hayırlı olsun diyorum

• 1. TMMOB'dan alacağınız sızdırmazlık raporu falan filan derken 100 200 lira falan tutuyor sanırım.

2.Trafik sigortasına bildirmeniz gerekli diye biliyorum. Aksi halde araçta LPG'den dolayı sorun olduğunda ne kasko ne trafik sigortası karşılamıyordu.

3. LPG muayenesini yani egsoz ölçümünü istediğinizde yaptırabilirsiniz. Ancak TUR TÜRK muayenesi yaptırdığınızda aracınızın ve LPG sisteminin muayenesi yapılıyor. Gerçi neyi yapılıyor o da muallak. Arabanın altına bakıyor gaz fren el freni faz tamam geçti diyorlar.

Artı not. İmkanınız varsa simit tank taktırmayın. Tüp tank taktırın. Simit taktırdınızda stepne iptal oluyor ve bagajda duruyor. Muayenede bizim araç hafif kusurlu oldu bu yüzden far yükseklik ayarlarıyla beraber.
  • 1-Devir egsoz tuvturk sızdırmazlık 300 u bulur..
    2-Kasko varsa zeyil yapılması gerek..Trafik sigortasına da bildirilmesi gerek diye biliyorum..Yenilemeye gerek yok..
    3-Proje ve sızdırmazlık raporunu alırsanız aracınızı bir ay içinde tuvturke muayene ettirmelisiniz..31 Mayısı beklerim derseniz projeyi daha sonra alabilirsiniz..Ancak bu durumda yasal olmayan bir işlem yapmış olup kontrollerde cezaya tabi olabilirsiniz..
  • Yok üstad trafik sigortasına bildirmeye ihtiyaç yok ben de aracı devir aldım üzerime bu esnada trafik sigortası sorunu hiç olmadı..Unutmayın ki TUVtürkte aracın evraklarında eksiklik olursa anında geri çeviriveririler. Böyle bir sorun olsa idi muyaneyi geçemezdim....Gerek yok sadece kasko yla işletmek gerek...Aksi takdirde mali mesuliyet sigortasını bir anlamı kalmaz....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.