Şimdi Ara

LPG Üstadlarına bir soru ? YARDIM PLS..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım - 2005 Honda Cıvıc Otomatik ES - Şu ana kadar sorunsuz olarak Landi Sıralı Sistemle 12000 km yaptım. Arıza lambam falan hiç yanmamıştı ki 15 gün önce yandı. Buji değiştirdik (buji tırnak aralığına dokunmadık orjinal bujiler) , ve tekrar 3000 devirde ayarlar yapıldı obd cihazıyla lamdadan gelen sinyallere bakılarak benzin - lpg gecişi ile bazı düzenlemeler yapıldı. Sonuçta araç 1 gün sonra zengin karışım arıza lambası yaktı. bu sefer 3000 de ayar yapıldı hiç ellenmedi, araç çekmedi performans kaybı var , rolantide klima açık arasıra titreme var. sonra tekrar ayar ve tüm değerlere 5 ekledik , rolanti ayarlarına +2 daha koyduk.. şu anda arıza lambası yanmıyor, çekiş eh işte iyi , arasıra tutarsız olarak kırmızı ışıklarda klima acık rolanti sallaması yapıyor ama seyrek ..

Esas sorum şu : Map haritasında (püskürtme miktarları devir yük vs..) eskiden degerlerim 115-155-160-120 ..... yani 115 ile 160 lara arasındaydı.. Son gözlemlerimde son ayarlarımda rolanti yüksüz değer 90 la başlıyor ve değerler genel olarak düşmüş durumda .....

Bence enjektörlerim bozuk yada su koymaya başladı diyorum (tamamen şahsi fikrim son kullanıcıyım sadece meraklıyım)... Tunap 164 lpg katkısıyla belki düzeltirim , pislik varsa açarım diyorum.. 12-13 bin km de enjektör bozulabilir mi? gerçekten enjektör hatası varmı değerler 90 falan olabilir mi? buji tırnağını 0.1 mm daraltmayı tavsiye edermisiniz ? manifoddaki memeleri 2 lik diye biliyorum buyulteyim mi ? (ama önceden değerler aynı memelerle yüksek ti)

Şimdiden..Teşekkürler..........................................................Gaziemir/İzmir

• Çok zor bir soru mu ?? yoksa çok saçma bir soru mu ?? okuyan çok ta cevap yok ..

Ara. kapış ta silkeliyor , 1-2 sn... boşta gaz verdiğinde de aynı..
  • hocam derdine derman olamam ama sunu diyebilirim.
    sahsen ben artik o ariza lambasini takmiyorum.
    o kendi kafasina gore yaniyor , sonuyor.
    performans bi duzeliyor , bi dusuyor.
    ben ugrasmaktan biktim vallahi , teker donuyorsa gerisini aramiyorum artik.
    Allah yardimcin olsun.
    Edit: 40.000 km dir landi sistem kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 24 Temmuz 2009; 23:36:09 >
  • merhaba öncelikle aracın motor cc si ve bg nü belirtirseniz ve birazda montajı hakkında tabiki (enj. manifolt arası da kaç santim hortum kullanıldı enj. tipi vsvs yapabilirseniz montaj bölgesinin resimini görebilirsek) size teknik olarak yardımcı olabiliriz.
    landi lpg kitleri arasında kalitesi ile kendini kanıtlamış kitler arasındadır. ama montajı düzgün yapımadı ise bu tür sorunlar yaşanabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K -- 25 Temmuz 2009; 21:07:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.