Şimdi Ara

lütfen yardım edin arkadaşlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugun sabah laptopumada kurdum paedus 2009 u herşey çok güzel giderken navid ile ilgili bi paket kurdum.restart ladım.bi anada alttaki görev çubugundaki kmix simgesi gitti.şimdi kmix i açtığımda boş penceresi çıkıo.hiç ses yok. nerden açarım bn bunu bi türlü bulamıorum.paket yöneticisini açıorum ama onla ilgili bi paket bulamadım

• Navid dediğin şey Nvidia olabilir mi? Ve bir paket yüklemeden önce mutlaka sistemini güncelle, öyle kur. Büyük ihtimal, çekirdeğin versiyonu ile ALSA sürücülerinin versiyonu birbirini tutmuyordur.
  • ya ewt nvidia demek istedim alsa fln bilmiom bn nası yapılıcaını söliebilirmisin lütfen
    :(
  • Paketi kurmadan önce sistemi güncelledin mi?
  • nerden güncelleştirme yapıldıını bilmiomki.paket yöneticisini açıp güncelledim.işletim sistemini diil
  • Paket yöneticisinden güncelleme yapman, sistemi güncellemen oluyor zaten Hangi paketi kurdun onu biliyon mu? Tam ismi olarak?
  • geçmişten baktım bu yazıyo.

xorg-video-nvidia-current 185.18.36-16-12 kuruldu.bunuda ezbere kurmadım.ekran ayarlarına girince bunu kurmamı söyledi,öle kurdum.
  • Normalde böyle bir durum olmaz. Sistemi güncellediysen çekirdek ile birlikte, çekirdeği ilgilendiren tüm paketlerde güncellenir. Bu durumda aklıma gelen tek şey, sistemin güncellenmemesi, bu yüzden yeni çekirdek ile eski ALSA sürücülerinin versiyonlarının uyuşmaması. Biraz gıcık ettim sanırım ama sistemi tekrar günceller misin? Dahada olmazsa bişey diyemicem
  • daha da olmadı.geçen yaptıım gibi yaporum.güncellemeleri göster diorum.bişiler yüklüo. Alsa-tools-gui die bişi war paket yöneticisinde onumu kurcam,ezberede bişiler kurmak istemiorum.kmix gözükse bi ordan yükseltçem çubuğu olcak ama kmix te boş pencere açılıo :(
  • bunuda kurdum bi halta yaramadı

- alsa-tools-gui 1.0.21-13-4 kuruldu.
  • tmm hallettim sanırım,sistemi geri yükledim ilk nktaya oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.