Şimdi Ara

LYS için;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu yıl dershaneye gidip tekrar girdim 400üzerinde alıyordum hep sınav beklediğimden kötü geçti 350 falan bekliyorum.
    LYS'e çalışmakta güçlük çekiyorum geçen yıl matematikten 38 geometriden 21 yapmıştım bu yılda öyle yapsam yeterli matematiği ama fen bölümüm çok kötü.
    Sizce ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Mümkünse kitap önerilerinizide.
    Bu arada Fem Dershanesine gidiyorum.

• Ilk basta kendini bizden daha iyi bilen biri varda yine kendinsin. Biz sana istedigimiz kadar tavsiyede bulunalim yine kendin bisiler katarak sonuca ulasirsin.

Lys icin kimya organik disinda otur 3-4 gun sadece kimya calis kc, kb, ka filan bunlari hallet, redoks tepkimelerini esitlemeyi ogren, ygs kimyanda iyiyse 10 net burdan gelir organik iyi calis, cok calis, paso ezber yap yani organigi dersane ile gotur eve gelince test coz, konu tekrar et. Lys ye kadar 20+ yaparsin rahat

Fizik icin temelin yoksa, bugunden itibaren otur fizik temelini olustur, fizikte ne kadar cok soru cozersen o kadar sinavin rahat gecer, bol bol soru coz

Bioloji icin, cok asiri ayrinti bilmene gerek yok. Dersanede utanmasalar butun her seyi ezberletcekler. Onemli seyleri kafanda canlandir, mesala dolasim sistemini kendi kafanda ciz ama hocaninki gibi degil sana gore olani. Mesala karaciger disindaki butun organlarin damari birlesir karacigere gider bu damar kapi toplar damari denir, mesala dersanede butun organlar yazilir tek tek goturulur bunu ezberlemeside zordur. Yani kafanda cizgi film gibi canlandir, viruslerle akyuvarlari savastir. Yeri geldiginde ac kitabi oku ve cizgi roman gibi kafanda canlandir. Ben boyle yapiyorum 22-23 net geliyor. 8.siniftan kalma bioloji bilgisi bile ise yariyor

Matematik icin fene gore cok kolay ders, sadece test cozerek rahat rahat ogrenirsin, hic bilmiyosan 30test, az biliyon 20 test, biliyon tekrar amacli 10test konu icin yeter.

Geometri analitigin mantigini kaparsan her seyi yaparsin bi ton formul var ama bilmen gerekenler
    Dogrunun egimini bulma
    Dogrunun nokta, dogrunun dogruya, noktanin noktaya uzakligi
    Dik kesisen dogrularin egimlerinin carpimin -1 oldugu
    Y=mx+n baskada bilmene gerek yok
    He bide su formul rkare(1+m)kare-nkare
    Cember dahil butun sorulari rahatca cozersin, diger turlu hersey icin formul ezberlersen isin icinden cikaman.
    Hiporbol hakkinda yorum yapamicam, gecen yilda gormedim, bu yilda daha gelmedik
    Ucgende aciortay, kenarortayi adin soy adin gibi bilicen baska caresi yok
    Tales, sinus teoremi,cosinus teoriminide ne oldunu bil yeter, ayrintiya gerek yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.