Şimdi Ara

MAC OS 10.2.8 ICIN EXTERNAL HDD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MAC OS 10.2.8 ile calismaktayim.

External HDD almaya gittidigimde Mac ile uyumlu olan HDD'lerin kutularinda (ornek toshiba) en az 10.3.9 gerektigini yaziyorlar. Soz konusu elektronik dukkaninda calisan genc %50 calisir diyor .

Eski OS'de sizce calisirmi ?

Amacim Itunes yedeklemek.

Tesekkurler

• ozel bir hdd almaniza gerek yok. normal PC lerde calisan USB baglantili herhangi bir external HDD almaniz yeterli. kutusunda yazmasina gerek yok. sadece aldiginiz zaman eger NTFS formatli ise yazabilmek icin FAT32ye veya HFS e formatlamaniz gerekli zira MAC OS X ek program olmadan NTFS harddisklere yazamiyor.
  • Kullandığınız Mac'in modelini de yazarsanız daha sağlıklı yardım alabilirsiniz...

Mesela iMac DV gibi...
  • IMAC POWER PC G4
    1 GHZ
    512 MB RAM

2003'de aldim

quote:

Orjinalden alıntı: Mikhail Bakunin

Kullandığınız Mac'in modelini de yazarsanız daha sağlıklı yardım alabilirsiniz...

Mesela iMac DV gibi...
  • bilgi icin tesekkurler,

kutularda asgari olarak belirtilen OS onemli degilmi ozaman ?

quote:

Orjinalden alıntı: felis

ozel bir hdd almaniza gerek yok. normal PC lerde calisan USB baglantili herhangi bir external HDD almaniz yeterli. kutusunda yazmasina gerek yok. sadece aldiginiz zaman eger NTFS formatli ise yazabilmek icin FAT32ye veya HFS e formatlamaniz gerekli zira MAC OS X ek program olmadan NTFS harddisklere yazamiyor.
  • Kullandığınız iMac'de şu an standart hale gelmiş olan USB 2.0 yerine sadece USB 1.1 portu mevcut. Ki büyük bir olasılıkla onda bir sorun olacağını düşünmüyorum. USB 2.0 uyumlu cihazla geriye dönük de destek veriyor. Yani sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Gelelim alacağınız harici diskin 10.3.9 ve sonrası sistemleri desteklemesi konusuna. Burada kastedilen sadece alacağınız harici disk ile gelen yazılım desteği. Genellikle harici disklerin yanında bazı yazılımlar verilir. Veri yedekleme ve benzeri şeyler. Çoğu da gereksizdir aslında. Kısaca alabilirsiniz bu harici diski.

Kişisel tavsiyem; FireWire 400 portu olan bir harici disk almanız iMac'iniz için. Sizin iMac'deki USB 1.1 portu 12 MBit/s hızında veri iletir. Ancak FireWire 400 ile 400 MBit/s hızında veri iletebilirsiniz. Kısaca, çok çok daha hızlı ve USB 1.1'e göre daha stabil...

Son karar sizin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.