Şimdi Ara

MacBook Air 2020 alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Öncelikle kullanma amacımı belirteyim.

Normalde oyun oynamayı seven birisiyim ama piyasa fiyatları ve windows notebook ömürleri cidden beni çok yordu. Ben de oyun oynama isteğimi bir kenara bıraktım (daha sonra belki kasa toplarım) ve genel kullanım amaçlı ve uzun ömürlü bir laptop almak istiyorum. Programlara gelirsem eğer; ağır programlar kullanacağımı pek zannetmiyorum çünkü işletme öğrencisiyim, ama zaman geçirme ve değişiklik olsun diye photoshop tarzı programlar kullanırım. Sizin düşünceleriniz neler, başka tavsiyeleriniz olur mu? Cevaplarsanız sevinirim...

• Daha evvel bir çok kez windowslu cihaz kullandım. Hepsi de bir şekilde çöp oldu.
    MacBook Pro 2011 late (ci5, 8gb ram, intel hd graphics 3000 512 mb) kullanıcısıyım. Üstelik bu cihazı 2018 yılında (yani 7 yıllık bir cihaz olarak) ikinci el olarak aldım (1800 TL). Üzerine 256gbx2 ssd taktım, cd-rom iptal ettim. Aldığımda içinde orijinal olmayan bataryası vardı ve pil döngüsü 300lerdeydi. O zamanlar 4-5 saat gidiyordu şu an döngüsü çok çok yüksektir ve 1-2 saat gidiyor. Yoğunlukla word, powerpoint, spss, jamovi gibi programlar kullanırım araştırma maksatlı, işim gereği. Onun dışında photoshop cc 2019 da kullanıyorum. (Bilgisayar şu an yaklaşık 10 yıllık ve sağlam, çalışıyor, üzmüyor. Aynı performansı windowslu bir çok cihazdan alamayız).

Tüm yaptığım işlemler göz önüne alındığında macbook air 2020 ile tüm bunları çok daha iyi yapacağınıza eminim. Şahsi görüşüm yaptığınız, iş ve basit üretim amaçlı ise, MAC çok iyi tercih olur.
    Oyunu da XBOX'da oynuyorum illa bilgisayar şart mı yani:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.