Şimdi Ara

Maden Mühendisleri ve Adayları Odası (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
8
Favori
25.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: burk06

quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

seyyah be burk06 ya PM gönderildi

madenlerde iş sağlığı ve güvenliği için hazırlanmış slaytlar var fakat ilk etapta bilgi edinmeniz için çok yararlı olacaktır.
    En azından genel terimleri öğrenmeniz için bir fikir sahibi olmanız için yararlı kaynaklar.
    Okul hayatınıza 1-0 önde başlarsınız

çok saol abi valla sen olmasan büyük önyargı ile gidecektim belkide hiç sevmeyecektim mesleği

bende madenciliği kesin kafasına koymuş biriyim bende alabilir miyim şu pmyi

• Az önce ÇukurOva Maden müh okuyan sınıf arkadaşımı gördüm bakkalda.Nasılsın iyi msin derken konu konuyu açtı okul durumunu sordum.Çocuğun söylediği cevap aynen şöyle : Eğer aklın fikrin varsa sakın yazma bölümü.Gelme bölüme.

Not: Hiçbir katkı maddesi içermemektedir.

2010 'da ilk kazandığında kayıtlarda bana : '' Seneye sen de gelsene...'' diyordu ama şimdi memnun değil anlaşılan.

Neden memnun olmadıgını soramadım zaman yoktu.Belki bölümden belki okuldan belki de işsazı işsinin işsazsız.Blmiyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Az önce ÇukurOva Maden müh okuyan sınıf arkadaşımı gördüm bakkalda.Nasılsın iyi msin derken konu konuyu açtı okul durumunu sordum.Çocuğun söylediği cevap aynen şöyle : Eğer aklın fikrin varsa sakın yazma bölümü.Gelme bölüme.

2010 'da ilk kazandığında kayıtlarda bana : '' Seneye sen de gelsene...'' diyordu ama şimdi memnun değil anlaşılan.

Neden memnun olmadıgını soramadım zaman yoktu.Belki bölümden belki okuldan belki de işsazı işsinin işsazsız.Blmiyorum artık.

bende çukurova maden mühendisliğinden mezun birisiyle konuştum geçme notu 70 miş okulda bu yüzden zorlanıyorlarmış.bana verdiği tavsiye osmangazi yaz çad yapma imkanın olsun demişti.

eğerki istemeyerek gidiyorsan memnun olmak biraz absürd olur.tercih etmeden önce biraz araştırmak lazım

• quote:

quote:

Az önce ÇukurOva Maden müh okuyan sınıf arkadaşımı gördüm bakkalda.Nasılsın iyi msin derken konu konuyu açtı okul durumunu sordum.Çocuğun söylediği cevap aynen şöyle : Eğer aklın fikrin varsa sakın yazma bölümü.Gelme bölüme.

bende çukurova maden mühendisliğinden mezun birisiyle konuştum geçme notu 70 miş okulda bu yüzden zorlanıyorlarmış.bana verdiği tavsiye osmangazi yaz çad yapma imkanın olsun demişti.

eğerki istemeyerek gidiyorsan memnun olmak biraz absürd olur.tercih etmeden önce biraz araştırmak lazım

Aynen kesinlikle.

Zaten herks her mesleği sevmek zorunda değl ki.Kimisi gidiyor başka bir şeyi sevmiyor...

Önemli olan araştırarak gitmek dediğin gibi.

Ben madenin en çok çift anadal imkanlarını seviyorum.Elektrik , Makine , Bilgisayar bir ton mühendislik imkanı var.

• quote:

quote:

quote:

Aynen kesinlikle.

Zaten herks her mesleği sevmek zorunda değl ki.Kimisi gidiyor başka bir şeyi sevmiyor...

Ben madenin en çok çift anadal imkanlarını seviyorum.Elektrik , Makine , Bilgisayar bir ton mühendislik imkanı var.

böyle diyorsunuz fakat ÇAD duyduğum kadarıyla hiçte kolay değilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaattuu

quote:

quote:

quote:

Aynen kesinlikle.

böyle diyorsunuz fakat ÇAD duyduğum kadarıyla hiçte kolay değilmiş.

haklı

• Bütün yazılanları okudum 7 sayfayıda zaten bu Maden müh. kafamda hep olan bir şeydi ama iş bulamazlar iş konusu sıkıntılı diye uzak duruyordum ama burda okuduklarım tam tersini söylüyor yani şimdi bende acayip heycanlandım çünkü hep istedigim bir meslekti mutlu olabileceigimi düşünüyorum istekle yapabilecegime inanıyorum ama tabi çevremdekiler ve ailem pek sıcak bakmıyor ama ben istiyorum tabi o ayrı bide şöyle bişi var sıralamam diyelimki 120.000 civarında şimdi Maden müh. sıralamaları 57.000 - 80.000 den başlıyo 350.000 bine kadar gidiyor şimdi 120.000 den 250.000 lere 300-350 binlere kadar gerileyip tercih yapmak ne derece dogru sıralama boşa gitti gözüyle bakılıyor zaten çevremdekiler saçmaladıgımı düşüncek dersane hocam dahil o sıralamaya git makina,bilgisayar,inşaat,elektrik-elektronik müh. oku diyecekler zaten bilgisayar ve elektrik-elektronik mtok şansımda var ama ben bilgisayar okumak istemiyorum sizce ne yapmam lazım bu sene tercih eden kimler var görüşleriniz nedir bide zaten Mühendis olan bir abi var oda görüş yazarsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokmen54 -- 6 Ağustos 2012; 19:30:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

http://www.dykon-blasting.com/Archiv...onWebVideo.wmv

http://www.dykon-blasting.com/Archiv...WebVersion.wmv

http://www.dykon-blasting.com/Archiv...ryVideoWeb.wmv

Bunlar da Madencilik faaliyetlerinde yapılan kontrollü patlatmalardır.

Hocam şimdiden kendimizi geliştirmek için ne yapabiliriz? Boş boş durmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokmen54

Bütün yazılanları okudum 7 sayfayıda zaten bu Maden müh. kafamda hep olan bir şeydi ama iş bulamazlar iş konusu sıkıntılı diye uzak duruyordum ama burda okuduklarım tam tersini söylüyor yani şimdi bende acayip heycanlandım çünkü hep istedigim bir meslekti mutlu olabileceigimi düşünüyorum istekle yapabilecegime inanıyorum ama tabi çevremdekiler ve ailem pek sıcak bakmıyor ama ben istiyorum tabi o ayrı bide şöyle bişi var sıralamam diyelimki 120.000 civarında şimdi Maden müh. sıralamaları 57.000 - 80.000 den başlıyo 350.000 bine kadar gidiyor şimdi 120.000 den 250.000 lere 300-350 binlere kadar gerileyip tercih yapmak ne derece dogru sıralama boşa gitti gözüyle bakılıyor zaten çevremdekiler saçmaladıgımı düşüncek dersane hocam dahil o sıralamaya git makina,bilgisayar,inşaat,elektrik-elektronik müh. oku diyecekler zaten bilgisayar ve elektrik-elektronik mtok şansımda var ama ben bilgisayar okumak istemiyorum sizce ne yapmam lazım bu sene tercih eden kimler var görüşleriniz nedir bide zaten Mühendis olan bir abi var oda görüş yazarsa memnun olurum.

Benim büyük ihtimal itü felan gelecek. Sıralamana en yakın mühendislikleri yazabilirsin, 250 binlere kadar düşme tabi. Nitelikli maden mühendisi az olduğu için çok kıytırık okullar hariç kendini işine adarsan iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Ama tercih dönemi bitti çoktan ne yaptın ne ettin sen en son

Anladım sen galiba seneye gireceksin. İnan 50 bin sıralama yapmak hiç zor değil çabala uğraş rahatlıkla yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 6 Ağustos 2012; 22:30:27 >

• İtü maden ing geldi. Evet beyler başka var mı potansiyel meslektaş?
  • dokuz eylül üniversitesi maden müh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: piri reis

dokuz eylül üniversitesi maden müh.

kaç binle girdin hocam ?

osmangazi geldi bana ne vardı maddi imkanım olaydı da 9 eylül yazaydım

mutluym ama hem de çok
  • quote:

quote:

kaç binle girdin hocam ?

mutluym ama hem de çok

yahu aslında bende anlamadım istanbul üniversitesi kesin gelir ama burayıda boşluk doldurmak için yazayım dedim iyikide yazmışım açıktaydım yoksa izmir nasıl bir yer hiç bilmiyorum şimdi

• quote:

quote:

quote:

kaç binle girdin hocam ?

mutluym ama hem de çok

yahu aslında bende anlamadım istanbul üniversitesi kesin gelir ama burayıda boşluk doldurmak için yazayım dedim iyikide yazmışım açıktaydım yoksa izmir nasıl bir yer hiç bilmiyorum şimdi

hocam iü de 2 tane prof var deu da 11 tane eğitim mükemmel bence en iyisi olmuş

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaç binle girdin hocam ?

mutluym ama hem de çok

hocam iü de 2 tane prof var deu da 11 tane eğitim mükemmel bence en iyisi olmuş

öyle tabi ama bir insana istanbulun verebilecekleri ve izmirin verebilecekleri aynı olamaz yani

• Sakarya Makina Örgün
  • Beyler kac bin le. Ve kac puanla girdiniz?

Ayrica hayirli olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • odtü maden kazananlar bana pm atabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafamı karıştıran bir sorun var, vadi yurtlarına mı gideyim kyk yüksek ücretli yurtlara mı? Hangisi daha iyi daha rahat?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.