Şimdi Ara

Maden Mühendisleri ve Adayları Odası (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
8
Favori
25.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

quote:

Orijinalden alıntı: bbaattuu

quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Zaman geçtikçe fikriniz değişecektir ama tabiki denizli yöresinde bir işe girip 20 yıl orda çalışıp emekli olabilirsiniz bu size kalmış.
    Ama insanın karşısına öyle teklifler geliyor ki bazen reddedemiyor. Aldığınız paranın 2 katından daha fazla ve daha konforlu bir teklif aldığınızda bu sözümü hatırlarsınız.
    Güney Afrika'dan bir iş teklifi gelmişti aylık 4000$ gibi bir paraya. Tabi herşey para değil kabul etmedik. Ama insan düşünüyor etsemiydim diye

sen daha askere gitmedin mi abicim. hemen arıyorum inzibatı

@seyyah sıkma canını kardeşim. işin ne olursa olsun herzaman alnının teriyle çalışan kazanır bu dünyada ben buna inanıyorum.

Yedek subaylık sınavına girdik Ağustos 10 da görev yerimiz belli olacak
    Zaten artık resmen askerim izin kağıdı verdiler.

hadi hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Seyyah

quote:

Orijinalden alıntı: zykloncx

bu bir maden mühendisinden geldi jeoloji ile ilgili, maden mühendisliği ile ilgili söylediklerine katılıyor musunuz? yoksa ütopik mi?

"Jeolojici kaç kişi var İstanbulda çalışan? 100 hadi 200. Maden Müh 1000 kadar. Tünelden maden alım satımı, satış, maden makinaları, hammadde pazarları vb yan alanlarda da çalışabiliyor. Jeolojide yan alan nedir? "

Pek birşey anlamadım ne kastetmiş bu arkadaş?

@batuu;

bişi olmadı ya hayat sürekli bi değişim içinde 2 ay sonra nerede ne yapıyor olacağımız belli değil ona kızıyorum.

alıntı yapmıştım bir üstteki mesajda ama almamış alıntıyı bir üstteki mesajımda bilgi vermişim.

• quote:

quote:

quote:

bu bir maden mühendisinden geldi jeoloji ile ilgili, maden mühendisliği ile ilgili söylediklerine katılıyor musunuz? yoksa ütopik mi?

"Jeolojici kaç kişi var İstanbulda çalışan? 100 hadi 200. Maden Müh 1000 kadar. Tünelden maden alım satımı, satış, maden makinaları, hammadde pazarları vb yan alanlarda da çalışabiliyor. Jeolojide yan alan nedir? "

@batuu;

bişi olmadı ya hayat sürekli bi değişim içinde 2 ay sonra nerede ne yapıyor olacağımız belli değil ona kızıyorum.

alıntı yapmıştım bir üstteki mesajda ama almamış alıntıyı bir üstteki mesajımda bilgi vermişim.

Ya bence o mühendisten mühendise değişen birşey. Her mühendis yukarda bahsedilen güzel şartlarda çalışsaydı puanı bu kadar düşük olmazdı zaten. Kendini geliştiren iyi pazarlayabilen iyi yerlere mutlaka gelir diye düşünüyorum.

Olaya mühendis sayısına göre bakarsak makine mühendisi belki zibilyon tane vardır ama biraz birşeyler bilen adam kazanıyor yine. Jeolojiyi düşünmüştüm ben de ama genelde inşaat ile ilgili çalışmaları olduğu için pek istemedim onu. Yine de ikinci anadal olarak düşünüyorum tabi jeolojiyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 3 Ağustos 2012; 16:10:50 >

• bi de madencilerin çalışacağı yerlerle ilgili şunu yazmış:

"Marmaray, metro tünelleri, karayolu ve dsi tünelleri, forekazık sondaj işleri, zamin iyileştirme çalışmaları, büyük inşaat işletmeleri. şile kil ocakları, kilyos kömür ocaları vs vs. "

işin ilginci söylediği yerlerin hepsinde aslında jeologlar çalışıyor. marmarayda jeologlar çalıştı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@batuu;

Ya bence o mühendisten mühendise değişen birşey. Her mühendis yukarda bahsedilen güzel şartlarda çalışsaydı puanı bu kadar düşük olmazdı zaten. Kendini geliştiren iyi pazarlayabilen iyi yerlere mutlaka gelir diye düşünüyorum.

yukarıda bahsedilen güzel şartlar derken, adamın bahsettiği alım satım işlerini mi diyorsun?

• quote:

bi de madencilerin çalışacağı yerlerle ilgili şunu yazmış:

"Marmaray, metro tünelleri, karayolu ve dsi tünelleri, forekazık sondaj işleri, zamin iyileştirme çalışmaları, büyük inşaat işletmeleri. şile kil ocakları, kilyos kömür ocaları vs vs. "

işin ilginci söylediği yerlerin hepsinde aslında jeologlar çalışıyor. marmarayda jeologlar çalıştı.

O yerlerde jeologlar da çalışır maden mühendisleri de çalışabilir.
  • quote:

bi de madencilerin çalışacağı yerlerle ilgili şunu yazmış:

Marmarayda maden mühendisleri de çalıştı.
    Hatta 2 tanesi benim arkadaşımdır. Genel itibariyle tünel işleri maden mühendisliğinin uzmanlık alanıdır. Tünel açma,tahkimat ve statik mukavemet hesaplarıyla ilgilidir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@batuu;

yukarıda bahsedilen güzel şartlar derken, adamın bahsettiği alım satım işlerini mi diyorsun?

Alım satım işleri olsun, konforlu çalışma biçimi olsun, rapor başına 20.000 lira para olsun, iyi yerlere gelen tecrübeli kafası çalışan adamlar yapar bunları zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayvan arkadas

quote:

Orijinalden alıntı: emrearici

İTÜ Madeni yazdım belki gelir diye umarım gelir

siralaman kac bende yazdim da

104 bin hocam çok düşük ihtimal ama umut fakirin ekmeği değil mi ne de olsa

• aynen aynen. ya ben üste jeolojiyi yazdım, aklımda şüpheler vardı ama maden mühendisleri odasıyla konuştuktan sonra şüphelerim gitti, jeoloji yazdım yani. bi de son 45 dk kalmış ya, panik işte, oluyo bende öyle. her şey ters gittiği, her olayda ters köşe olduğum için. zaten ben bu iki mesleği de esasında istemiyorum, sınav veya yatay geçiş projem var, allahın işidir, elimde patlar diye bütün bu tantana.. bir yıl, en fazla iki yıldır benim bu bölümlerde geçireceğim zaman (hazırlık dahil), yanlış bi şey yapmamışım di mi ya :(
  • dediğim gibi jeoloji yazdım inşallah pişman olmam...
  • quote:

aynen aynen. ya ben üste jeolojiyi yazdım, aklımda şüpheler vardı ama maden mühendisleri odasıyla konuştuktan sonra şüphelerim gitti, jeoloji yazdım yani. bi de son 45 dk kalmış ya, panik işte, oluyo bende öyle. her şey ters gittiği, her olayda ters köşe olduğum için. zaten ben bu iki mesleği de esasında istemiyorum, sınav veya yatay geçiş projem var, allahın işidir, elimde patlar diye bütün bu tantana.. bir yıl, en fazla iki yıldır benim bu bölümlerde geçireceğim zaman (hazırlık dahil), yanlış bi şey yapmamışım di mi ya :(

Sen çok yanlış gelmişsin, o yatay geçiş mevzu zor iştir kolay kolay yapılamaz. Risk almışsın sen baya olur da yapamaz isen bütün hayatın boyunca istemediğin meslekleri yapıcan bi daha düşün bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: AudreyTautou

maden mühendisi

• quote:

quote:

aynen aynen. ya ben üste jeolojiyi yazdım, aklımda şüpheler vardı ama maden mühendisleri odasıyla konuştuktan sonra şüphelerim gitti, jeoloji yazdım yani. bi de son 45 dk kalmış ya, panik işte, oluyo bende öyle. her şey ters gittiği, her olayda ters köşe olduğum için. zaten ben bu iki mesleği de esasında istemiyorum, sınav veya yatay geçiş projem var, allahın işidir, elimde patlar diye bütün bu tantana.. bir yıl, en fazla iki yıldır benim bu bölümlerde geçireceğim zaman (hazırlık dahil), yanlış bi şey yapmamışım di mi ya :(

Sen çok yanlış gelmişsin, o yatay geçiş mevzu zor iştir kolay kolay yapılamaz. Risk almışsın sen baya olur da yapamaz isen bütün hayatın boyunca istemediğin meslekleri yapıcan bi daha düşün bence.

önerin? ama acil lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: AudreyTautou

maden mühendisi

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyyah dayaklıksın
    ben bu iki bölümü de yedek bölüm diye yazdım aslında gireceğim falan yok, sadece ingilizcesi için ve belki sayarlarsa math1 phy1 chem 1 derslerini saydırırım diye girdim, bağlasan ben durmam bu ikisinde de.. ama aile zorladı işini garantiye al dedi. bu sene öylesi böylesi yok yerleşiceksin dedi, garantiye alma bakımından, ve istanbul.
    bildiğiniz gibi ingilizce eğitim istanbulda boğaziçi ve itüde var. öyle yani, cevap gelmedi ama sorun da olmadı yani, daha benim üstte tercihlerim var, bunlar garantilik sadece.
  • quote:

quote:

quote:

önerin? ama acil lütfen

Ne önerelim hocam, sen neyden hoşlanıyorsun mesela onu de bize.

• üstündeki mesajda yazdım :)
  • quote:

üstündeki mesajda yazdım :)

Bağlasan durmam dediğin bölümleri yazma abi bence, olur da gelirse ne yapıcan? O yüzden listeyi öyle sonuna kadar dolduranlara kıl oluyorum. Ben 2 tane tercih yaptım mesela gelmezse de bi daha girerim bu yani.
  • Eee gençler dönülmez akşamın ufkundayız düşünceler neler?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.