Şimdi Ara

Maden Mühendisleri ve Adayları Odası (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
8
Favori
25.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrkral

Hazırlığı kötüyle geçen adam eğitim dili %100 İngilizce olan bölümü nasıl bitirmeyi hedefliyor acaba?

Siz zannediyorsunuzki 2-3 yıl sonra kebap iş olacak, aldığınız refaranslar hep iyi olan... hiç sordun mu maden mühendisliği bitirip, x markette kasiyerlik adama. yok biri demiş ki şöyle böyle... ben sana her bölüm hakkında o yorumları bulurum. su ürünleri mühendisliğinde bile bulurum..

O zaman biz ölelim hiç okumayalım? Ona bakarsak ODTÜ den bilgisayar mühendisliğinden inşaat mühendisliğinden mezun olup da bir halta yaramayan insanlar da var, dandik bi üniversitede tekstil mühendisliği okuyup fabrikatör olan da. Ne yapalım yani okumayalım mı? Hatta uğraşmayalım hiç gidelim mezara yatakoyalım nasıl olsa öleceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 1 Ağustos 2012; 16:38:22 >

• Daha çok maden mühendisi ya da adayı bekliyoruz, ne kadar çok olursak o kadar zengin bi konu olur uPpp!
  • quote:

Hazırlığı kötüyle geçen adam eğitim dili %100 İngilizce olan bölümü nasıl bitirmeyi hedefliyor acaba?

Siz zannediyorsunuzki 2-3 yıl sonra kebap iş olacak, aldığınız refaranslar hep iyi olan... hiç sordun mu maden mühendisliği bitirip, x markette kasiyerlik adama. yok biri demiş ki şöyle böyle... ben sana her bölüm hakkında o yorumları bulurum. su ürünleri mühendisliğinde bile bulurum..

bizler zaten işimiz garanti süper mevkilerde çalışacağız demiyoruz hocam tabiki hiç kolay değil ama her meslek öyle
  • quote:

Doğru diyorsunsun hocam.Bu birazda torpil işidir çevren olacak haa benim gibi daha bu yıl itüye girmeden işiniz hazır değilse hiç bulaşmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyyah

quote:

O zaman biz ölelim hiç okumayalım? Ona bakarsak ODTÜ den bilgisayar mühendisliğinden inşaat mühendisliğinden mezun olup da bir halta yaramayan insanlar da var, dandik bi üniversitede tekstil mühendisliği okuyup fabrikatör olan da. Ne yapalım yani okumayalım mı? Hatta uğraşmayalım hiç gidelim mezara yatakoyalım nasıl olsa öleceğiz?

Bu efsaneyi hep merak ediyorum. ODTÜ o dediğin mezunlardan bir halta yaramayanları.

Haydi var diyelim dediğiniz olay yine saçmalık.ODTÜ PC bu sene 105 kişi alacak. 4 yıl sonra 90 kişi mezun versin. Bunların 10' uda baltasar olsun. öyleyse odtü pc'nin işlevseizlik oranı 10/90 yani 0,1'dir.

peki maden mühendisliğinin oranı ne? araştırdınız mı? yok. sadece bir kaç mezundan olumlu refarans. bir de gidin olumsuzları değerlendirin, neden yapmıyorlarmış. araştırın.
    bak odtü pc'nin nedeni belli adam kendisini geliştirmemiş dersin. aslında bunu desen bile adam yinede mesleği yapar.

ben burada para kazanayım hayallerindeki insanlara sesleniyorum. yapmayın etmeyin pişman olursunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Seyyah

quote:

Bu efsaneyi hep merak ediyorum. ODTÜ o dediğin mezunlardan bir halta yaramayanları.

Haydi var diyelim dediğiniz olay yine saçmalık.ODTÜ PC bu sene 105 kişi alacak. 4 yıl sonra 90 kişi mezun versin. Bunların 10' uda baltasar olsun. öyleyse odtü pc'nin işlevseizlik oranı 10/90 yani 0,1'dir.

peki maden mühendisliğinin oranı ne? araştırdınız mı? yok. sadece bir kaç mezundan olumlu refarans. bir de gidin olumsuzları değerlendirin, neden yapmıyorlarmış. araştırın.
    bak odtü pc'nin nedeni belli adam kendisini geliştirmemiş dersin. aslında bunu desen bile adam yinede mesleği yapar.

ben burada para kazanayım hayallerindeki insanlara sesleniyorum. yapmayın etmeyin pişman olursunuz.

Hocam allah aşkına amacın ne? Bir insan bir şeyi severse layığıyla yaparsa neden para kazanamasın? Araştırıyoruz heralde kaç kişiyle görüştüm şu kararı vermek için tahmin bile edemezsin ama neden burda insanların içine kurt düşürüyorsun? Biz çıkınca 10bin lira maaşla işe başlayacağız diye bakmıyoruz zaten ama kusura bakma sen direk mesleği gömmüşsün.

Ayrıca maden mühendisliğinde başarının düşük olmasının sebebi genelde insanların puanım yetiyor bari diplomam olsun niyetiyle girmesidir. Gerçekten yapmak isteyenler genelde çabalarının karşılığını alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 1 Ağustos 2012; 18:33:13 >

• La neyin hayalinde olacak adam? Acta acikta kalmanin hayalini mi kuracak?

Bilgisayar muhendisligine pc diyorsun gelip burada ideali olan insanlari bozmaya calisiyorsun. Adam itu maden'e gidip yatacak degil, oraya giderken cok gelismesi gerektgini bilerek gidiyor. Ha ben itu maden fakultesini bizzat yerinde gordum, profesoruyle de konustum. Ondan konusuyorum.

Yapma yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maden mühendisliğini kötüleyen arkadaşlar konudaki tüm yorumları okumamışlar bu açıkça görülüyor ki zaten bize gelen önerilerin tamamı maden mühendisliğini istemiyorsanız yazmayın yönündeydi.

biz burada maden mühendisliği isteyen arkadaşlara bilgi vermeye,yardımcı olmaya çalışıyoruz lütfen bunları düşünerek yorum yaparım
  • Hacettepe maden (ingilizce) bolumunden mezun olan kisilerle konusuyorum.

- Daha yeni mezun oldum iş bakmadım hiç şuan stajdayım son stajım..  
    İyi bir ingilizce seviyesi olan liseden mezun oldum benımde ondan dolayı alt yapım iyi..
    Derslerin çoğu ingilizce seçim senin ama jeoloji yada maden diyorsan ben maden seç derim..

İyi Günler..

-
    Ben hacettepe basladigimda hic ingilizce bilmiyodum. ama simdi gercekten cok iyi biliyorum hatta su an atinadayim yani anliycagin hic bir dil proplemim ve korkum kalmadi. Hazirliligi birazcik calisma ile gececegini dusunuyorum. eger ilk sene gecemessen sana bir donem daha sans veriyolar gecmen icin. ondada gecemessen haziranda sinava giriyosun. yano en azinda hazirligi gecmek icin 2 yilin var zaten o suredede cok rahat gecersin. bolum dersleri ingilizce ilk basta zor gelicek ama sakin yilma pes etme surekli sozlulu ac bak ne demekmis bu diye. cunku girecegin sinavlarida ingilizce yazman gerekicek ve bolum hocalari ingilizce yazdigin zaman daha bi farkli yaklasiyolar. Kisa sozun ozu tebrik ederim seni iyi bi bolumdesin iyi bir baslangic yapicaksin sakin korkma hepsi hal olucak :)

• Evet arkadaşlar İTÜ Maden Mühendisliğine girecek arkadaşlar için grup kurduk, buraya gelecekler (başka yere gidecekler de gelebilir) grubumuzu ekleyebilir. Orda yabancılık çekmeyiz böylece;

http://www.facebook.com/groups/432264276813059/
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Hacettepe maden (ingilizce) bolumunden mezun olan kisilerle konusuyorum.

- Daha yeni mezun oldum iş bakmadım hiç şuan stajdayım son stajım..  
    İyi bir ingilizce seviyesi olan liseden mezun oldum benımde ondan dolayı alt yapım iyi..
    Derslerin çoğu ingilizce seçim senin ama jeoloji yada maden diyorsan ben maden seç derim..

İyi Günler..

-
    Ben hacettepe basladigimda hic ingilizce bilmiyodum. ama simdi gercekten cok iyi biliyorum hatta su an atinadayim yani anliycagin hic bir dil proplemim ve korkum kalmadi. Hazirliligi birazcik calisma ile gececegini dusunuyorum. eger ilk sene gecemessen sana bir donem daha sans veriyolar gecmen icin. ondada gecemessen haziranda sinava giriyosun. yano en azinda hazirligi gecmek icin 2 yilin var zaten o suredede cok rahat gecersin. bolum dersleri ingilizce ilk basta zor gelicek ama sakin yilma pes etme surekli sozlulu ac bak ne demekmis bu diye. cunku girecegin sinavlarida ingilizce yazman gerekicek ve bolum hocalari ingilizce yazdigin zaman daha bi farkli yaklasiyolar. Kisa sozun ozu tebrik ederim seni iyi bi bolumdesin iyi bir baslangic yapicaksin sakin korkma hepsi hal olucak :)

Çok işime yarıyorlar bunlar çok teşekkürler

• peki o kadar araştırdınız da neden hep olumlu yorumları yazıyorsunuz, mezun sklası nedir? maden mühendisi neden x markette kasiyer olarak çalışıyormuş. bunları açıklayın.. ben daha pc müh. olupta kasiyer olarak çalıştığını görmedim, siz gördünüz mü?..

hay hay çok önemliymiş, pc yazmam.. bir gidin işinize boş şeylere takılmayın.
  • quote:

peki o kadar araştırdınız da neden hep olumlu yorumları yazıyorsunuz, mezun sklası nedir? maden mühendisi neden x markette kasiyer olarak çalışıyormuş. bunları açıklayın.. ben daha pc müh. olupta kasiyer olarak çalıştığını görmedim, siz gördünüz mü?..

hay hay çok önemliymiş, pc yazmam.. bir gidin işinize boş şeylere takılmayın.

Maden mühendisliğine herkes mesleği yapmak için gitmiyor dedim ya, puanları nispeten düşük olduğu için 4 senelik diplomam olsun mantığıyla gidiliyor genelde. Ayrıca maden mühendisleri ekonomi iktisatla ilgili dersleri de gördükleri için herhangi bir durumda bankalarda vs de çalışabiliyorlar. Zor bir meslek olduğu için herkes yapmak istemeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyyah -- 1 Ağustos 2012; 19:48:51 >
  • Ya he deyin gecin.

• neyin tartışması bu gençler. isteyen istediği bölümü yazar. belki biz burda birbirimizi motive etmek için bölümün iyi yanlarından bahsediyoruz. her mesleğin sıkıntıları vardır bu aşikar yani hangimizin okuldan sonra iş bulma konusunda %100 garantisi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbaattuu

neyin tartışması bu gençler. isteyen istediği bölümü yazar. belki biz burda birbirimizi motive etmek için bölümün iyi yanlarından bahsediyoruz. her mesleğin sıkıntıları vardır bu aşikar yani hangimizin okuldan sonra iş bulma konusunda %100 garantisi var ?

+1, mrkral, dışarı alabilir miyiz koçum seni.
  • Arkadaşlar İstanbul Maden kesin gelecek gibi.İstanbul üni de okunur mu imkanları iyi mi ?
  • hmac çocuğum git daha büyüyeceksin sen sonra üslubunu düzelteceksin vs. daha yolun var senin...

memurlar.netten birisinin yorumu:

Maden ben tavsiye etmiyorum.Risk büyük. alacağı 3 kuruş.Devlete girmek isteyen bu kadar müh var.Herkez bu işi yapamaz.Çok karşılaştım insanlarla ben bu yatak örtüsünü kullanmam.Ben burada yatamam ben şöyle şöyle diyen.Bizim iş saha işi.Yeğenin kömürlü elleriyle ekmek yiyebilecekmi ya da tavan aniden vurunca sofraya toz kömür inince yemeğe devam edip kömür dolmuş çayı içebilecekmi.Ben bunları yaşadım.Bizim iş askerlik gibi cefası çok.Yurtdışında olduğu gibi maddi tatminde yok./varda kaç sene tecrübe kaç takla tamak gerekir...)20 yılda emeklilik(4000 gün artı 38 yaş 20 digorta yaşı)na kanıp yeraltında çalışmak isteycek belki ama o 20 senede pert olacak ha işçi gibi büklümeyecek ama kaybedecek ha başka işlerde var ama ben özelde o işlerde çalışmadım.Ha çok iyi kazananlar var ama onlar kaymağı n kaymağı.Ecnebilerin bi sözü varya kremenında üzerindeki krema.Ha 4 senede öyle gelişmeer olur tersine döner kimse bilemez.Hocalarımız tıp puanları ile girmişler.

• Yahu ne kadar harikasin.

Ben sana maden muhendisi olup okyanus altinda madencilik yapan var desem ne diyeceksin? Senin "pc muhendislerinin" aklinin alamayacagi paralar oldugunu soylesem ne diyceksin?

Senin izanin idrakin yetmiyor diye soyleyelim, sen istersen doktor ol kendini gelistirmezsen saglik ocaginda bilgisayardan agri kesii yaziyorsun, vizyonun o kadar oluyor. Sunu bir anla hele de ondan sonra konus.

• quote:

hmac çocuğum git daha büyüyeceksin sen sonra üslubunu düzelteceksin vs. daha yolun var senin...

memurlar.netten birisinin yorumu:

Maden ben tavsiye etmiyorum.Risk büyük. alacağı 3 kuruş.Devlete girmek isteyen bu kadar müh var.Herkez bu işi yapamaz.Çok karşılaştım insanlarla ben bu yatak örtüsünü kullanmam.Ben burada yatamam ben şöyle şöyle diyen.Bizim iş saha işi.Yeğenin kömürlü elleriyle ekmek yiyebilecekmi ya da tavan aniden vurunca sofraya toz kömür inince yemeğe devam edip kömür dolmuş çayı içebilecekmi.Ben bunları yaşadım.Bizim iş askerlik gibi cefası çok.Yurtdışında olduğu gibi maddi tatminde yok./varda kaç sene tecrübe kaç takla tamak gerekir...)20 yılda emeklilik(4000 gün artı 38 yaş 20 digorta yaşı)na kanıp yeraltında çalışmak isteycek belki ama o 20 senede pert olacak ha işçi gibi büklümeyecek ama kaybedecek ha başka işlerde var ama ben özelde o işlerde çalışmadım.Ha çok iyi kazananlar var ama onlar kaymağı n kaymağı.Ecnebilerin bi sözü varya kremenında üzerindeki krema.Ha 4 senede öyle gelişmeer olur tersine döner kimse bilemez.Hocalarımız tıp puanları ile girmişler.

Memurluk kasacağımızı kim söyledi? Kim bilir nerelerden ne sancılarla mezun oldu bu örnek verdiğin eleman.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.