Şimdi Ara

makyajlı mercedes c 180k yeni kasa bmw 3.20i (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
7.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bmw bir araç çıktımı 7 sene piyada tutuyor.3-4 sene sonra bir makyaj geçiriyor.Yani şuan bir 320i alırsanız 7 sene güncel kasa olarak kalıcak 3-4 sene sonra makyaj gelicek fakat eskimiş bir kasa olmıycak.Yani şöyle diyelim bu araç 2018-2019 yılına kadar piyasada güncel kasa 3 serisi olarak durucak.
    Mercedes ise 2014 yılında kasa değiştiricek bu kesin artık.Aracın kamuflajlı resimleri internette dolanmaya başladı.Bu araç hem yeni kasa çıkınca değer kaybettiricek hemde vergi dışında yakıt,performans olarak sizi üzücek bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehed

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

kasa değişimi 2014 olarak söylendi.

Kim söyledi?2014 model yılı ayrıdır 2014 yılı ayrıdır

araç prototip olarak kış testlerine girdi bile.bence kendinizi kandırmayın.zaten 3 serisini inceleyen buraya mercedes yazmaz

makyajlı mercedes c 180k yeni kasa bmw 3.20i

2014 de kasa değiştirecek, 2 sene daha var... 2007 de çıktı bu seri, mercedes 2014 de kasasını değiştirecek, daha yeni makyajlandı. 2014 model yılı ayrı 2014 yılı ayrı ile ne kastediyorsan artık? Neden 3 serisini inceleyen buraya mercedes yazmasın?

Mercedes günü kurtarmak için c yi makyajladı konsol çok tepki alıyordu. mercedese açıkcası yakışmıyordu.

mercedes, 3 serisini makyajlı kasa ile kesemeeceğini anladığı için yeni kasa c serisi projesini bmw daha bitmeden öne çekti.

bunlar pzarlama hamleleri.bmw ve mercedes arasında yıllardır olur bunlar

mesela bmw de 7 yi makyajlıyor çünkü yeni s geliyor.bmw de yeni s i makyajlı 7 ile kesemez anca günü kurtarır

neyse yeni c seneye tanıtılıcak.

şuan bayilerde satılan mercedes hiçbir konuda bmw den üstün değil. gidip incelemezseniz bunu anlayamazsınız. anca yıldızı yeter bilmem ne gibi züğürt tesellileri söylenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 26 Şubat 2012; 14:16:21 >

• merso bmw yi sildi c180 ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

mercedes c 180k avangarde 44 000 euro. Fazla bir indirim yapılmıyor. iç mekan oldukça şık. sadece koltuk döşemeleri ve kapılardaki saklama bölmelerini beğenmedim. 1.6 Motoru yeterli, vergisi az, tüketimi yüksek. navigasyon hazırlığı ve deri koltuk opsiyonuyla 47000 euro

Bmw f30 3.20i türkiye paketi 44.000. test sürüşü ve incelemesini yapmadım. opsiyonları ile yaklaşık 50.000 euro.
    Hangisini tercih etmeliyim.

c180 1800 cc, ara sıra kullanma fırsatı buluyorum.
    C180 1600 motor otv zammına karislik bizim piyasaya hazırlanmıs ozel modeller, kasa agirligi degismedi ise performansa olumsuz etkisi olacaktır kesinlikle

Bence c200 test surusu de yapın, yanılmıyorsam onlar da 1800 motor, performans farkı var mı yok mu inceleyin. Otv buyuk problem tabiki, mtv de fazla ama bu kadar para verip de sonradan pisman olmamak icin mutlaka butun seriyi denemenizi tavsiye ederim.

C180 1800 motorun 7 ileri sanzımanı fevkalade, gecisler hızlı ve sarsıntısız. Yakıt tüketimi ise sasirtici derecede dusuk, ekonomi modunda ve ort 90 la seyir halinde, 5.5-6 litre arası tüketim var ki arac halen kendini toparliyor, 1 sene icinde %10 'a kadar daha da düsmesini beklerim.
    Yani 1800 motor cok yakmıyor ekonomik sürüste. Tabiki gazı koklerseniz bütün motorlar yakacaktır, hatta yüksek devirle aynı gücü tutturmak dezavantajdır kücük motorlarda zira motor ne kadar kücüse o kadar dusuk hız ve sehirici ulasım icin tasarlanmıs demektir. Atmosferiklerden bahsediyorum, turbo isin icine girince bu seferde turbonun duzgun kullanımı, bakımı ve kalitesi devreye giriyor. Mercedes olunca kaliteden hic suphe etmem, model serilerini etkileyen herhangi bir kronik sorun varmıdır bunu da tek yolu google.
    Şimdiden hayırlı olsun seçiminiz, f30 binemedim henuz yorumum yok.

• 3.20d dizel dışında insanlar Mercedes'in C serisini tercih ediyorlar, öyle sizin dediğiniz gibi alınası hiçbir tarafı yok değil yani, bmw sürüş dinamikleri, yakıt tasarrufu, daha iyi şanzımanını (5 ileri otomotik'e göre) bir tarafa koyup Mercedes şimdilik daha çok satılıyorsa eh bir zahmet bildikleri vardır.

Makyajlı kasa 1.8 cgi-turbo- 7g tronic plus la gelen kasa da mı yine boy ölçüşemez? Bizde 2008 1.8 kompressor, 2011 1.8 cgi 7g tronic te mevcut, inceliyorum da, dizayn olarak bmw dan bana göre daha üstün.

Şunu da söyleyeyim şu an alacak olsam daha ekonomik bir araç olduğu için 3.20 D alırdım.

Saygılar..
  • yaş 27 ama yinede mercedes derim. pRESTİJ her şeye değer.
  • 1.8 motoru test etme imkanı yok. sadece özel sipariş ile istenebiliyor. zaten fiyatı 60 bin euro üzerinde
  • yeni 3 serisi varken dediğiniz mercedese bakılmaz vergisi sorun olmayacaksa kesinlikle bmw
  • 328i ve C180k test etmis birisi olarak ben de oyumu 3 serisinden yana kullaniyorum.

328i fazla hizli bir araba, 320i ve 320d fazlasiyla tatminkardir. Konusunu acmistim, istersen inceleyebilirsin.

Buarada Mercedes iyi para kiriyor C180K'dan. %36'lik vergi dilimine girmesine ragmen %80'lik vergi dilimine giren 320i ile neredeyse ayni fiyata satiliyor.

BMW'nin 2 litre benzinli motoru hem cok daha keyifli, performansli ve tuketimi dusuk.

Ikisi de cok yakisikli araba, C serisi cok fazla var etrafta, 3 serisi bence su sira daha ozel hissettirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MOtor hacmi ve otv oranlari acisindan katiliyorum, 320 secenegi agir basiyor. c180 deki 1600 cc lik motorun otv avantajina ragmen fiyat avantaji sunmamasi mbenz tr nin kar marjinin yuksekliini gosteriyor. sonucta araclarda ust teknoloji aktif suspansiyon yok bisey yok, kaliteleri de birbirinden geri kalmayacagina gore ayni mali pahaliya almak istemezdim. ustelik 2.0i ile 1.6 kapisiyor, zaten mantiksiz. 1.6 yeterli demissiniz en basta, sahsen bana yetmezdi.

tabi dizayn, komfor, kalite ve marka olarak benim gonlum her daim mbenzden yana o ayri konu.

son olarak bu tip araclarda mtv en son dikkat edecegim husustur, tr plakali ust segment marka isteniyorsa mtvsi de odenecek kacis yok. 40 bin tlye 2000cc ustu binek alan adam da ayni mtv yi odemek zorunda,o ne yapsin, te$bihte hata olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

328i ve C180k test etmis birisi olarak ben de oyumu 3 serisinden yana kullaniyorum.

328i fazla hizli bir araba, 320i ve 320d fazlasiyla tatminkardir. Konusunu acmistim, istersen inceleyebilirsin.

Buarada Mercedes iyi para kiriyor C180K'dan. %36'lik vergi dilimine girmesine ragmen %80'lik vergi dilimine giren 320i ile neredeyse ayni fiyata satiliyor.

BMW'nin 2 litre benzinli motoru hem cok daha keyifli, performansli ve tuketimi dusuk.

Ikisi de cok yakisikli araba, C serisi cok fazla var etrafta, 3 serisi bence su sira daha ozel hissettirir.

Konu hakkında bilginizi almak istedim.Aynı donanıma sahip araçları karşılaştırdıgınızda fiyatları konusunda bilginizi ögrenebilirmiyim.Mercedes'in daha fazla istediği konusunda hem fikirim,ancak kafamı karıştıran 1600olmasına rağmen eğer bmw daha boş bir araç ise mantığı ile.Mercedes'e verilen para donanım bedelimi.Burada da kafamı karıştıran 1800 mercedes ile 320i aynı OTV ile satılıyor ama burada da mercedes 60000 civarı fiyatta.

• mercedes derim iç tasarımı daha kaliteli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Premiumasas

mercedes derim iç tasarımı daha kaliteli

Tasarımın kaliteli olanını hiç duymamıştım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.