Şimdi Ara

Mangal ateşinden rahatsız olan komşu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
24.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başımızda garip bir sorun var. sorun da degil aslinda sadece bir komşu vık vık ötüyor. şikayet etse sonuç elde eder mi ? nasıl sonuçlar dogurur bunu merak ediyorum sadece...

olaya gelirsek.

yer istanbul anadolu , oturdugumuz bina apartman. Apartmanımızında arka bölümünde ve yan bölümlerinde bahçe var.
    Ben (ben derken arkadaşlarım ve ben) arada sırada mangal yapiyoruz. apartmanın yan tarafında. (neden yan taraf aşagıda açıklayacagım.)
    Sadece ben mi yapiyorum? bir ev sahibi olarak ? tabiki hayır. en üst katta bulunun 3 aile'de düzenli olarak haftada 1-2 kez mangal yakmaktadır. bunlarda ev sahibidir.

şimdi bu komşunun derdi duman filan degil. 2 binayı ayıran bölümde duvar var ve bu komusunun duvar bölümünde bodur tarzı ağaçlarla (agaçta degil aslında) garip bir bitki ve bol yapragı olan bir bitkisi / ağacı var.

komşu geldi bundan 2-3 ay önce duvar dibinde yakmayın. duvar dibindeki yapraklarım kuruyor dedi. ateşin etkisinden. harbiden de kuruyordu. ben de tamam komşu elimden geldigince yapraklardan uzakta yapacagım dedim.
    bunun üzerine üst kattaki komşularıma da aynı durumu söyledim. komşunun böyle bir sıkıntısı var. anlayış gösterelim falan filan dedim.... onlarda tamam dediler.

geçen gün üstteki komşulardan biri yine duvarın dibinde yakmış mangali. bizde arkadaşlarla orada ufak tefek işlerle ugraşiyorduk ve o akşam bizde mangal yapacaktık.
    komşu bitirdi mangali , bende arkadaşa dedim ki şunu duvarın dibinden alalim öteye çekelim. harbiden de çektik. yani ateşin yapraklara ulaşması zordu.

ertesi gün olmuş komşu gelmiş. sizi şikayet edicem yapraklarımı yakıyorsunuz vik vik vik.... başladı konuşmaya.... bende hopppp 1 dakika dedim. duvarın dibinde yakan üst komşuydu dedim. ben yakmadım. bir şikayetin derdin varsa git ona söyle dedim.
    bana gelmiş bu yaprakları yakmak günah degil mi filan diyor. neden bahçenın ortasında yapmıyorsunuz diye serzenişte bulundu.
    kaldı ki bu karşı komşu tüm şikayetlerini gelip bana söylüyor. üstteki komşulara tek 1 kelime etmiyor. ya tırsıyor ya da başka bişey.

şimdi neden yan tarafta yapiyoruz? çünki en boş alan orası. evin arka bahçesinin her alanında ağaç var. kaldı ki arka bölümde yapsam rüzgar orada esmiyor. duman direk apartmandan yukarı tırmanıyor ve bütün apartman duman oluyor binalar.
    ama yan tarafta rüzgar daha etkili alıp götürüyor dumanı , birde alan boş.

şimdi bu komşu geregini yapacagım filan diyor. belediyeye gitse şikayet etme hakkı belki vardır. peki belediyenın herhangi bir yaptırı mı olur mu ?
    sonuçları nasıl olur ? ve biz ne yapmaliyiz ? bu komşu eminim üstteki komşuları degil direk benı şikayet edecektir. çünki üstteki komsuları şikayet edebilecegini sanmıyorum.

bu konu hakkında sizlerin yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum... biraz uzun oldu ve sabahın körü , uyku tutmadı ve hastayım diye bunu yazayım dedim.

• Okumadım ama beni rahatsız etseydiniz direk dilekçeyi verirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • La sen miydin o. Seni en kısa zamanda şikayet etmeyi düşünüyodum kardeşim by

Diyen birisi gelmeden kaç.

• üst komşulara serzenişte bulunup bulunmadığını bilemezsin. ayrıca bahçede mangal yapmak nedir? yemin ederim kafa yok şimdiki gençlerde.
  • kardeşim borusu sana ötüyor sadece
    gidip haddini bildir
  • Bizdede vardı boyle cahil biri mangal yaparken su dokup sondurmuştu bida yakarsanız asarım keserim diye babamda silah aldı eve herkese duyurdu adam tırstı bida da bulaşmadı bize heo mangal yaptık hiç otmedi daha :) Bence sen şikayet et her suçu bizde buluyor başka kimseye laf demiyor diye.

Edit:Sıkılmadan tum yazıyı okudum.

• hiçbişey olmaz mangala devam aga
  • Komşun yaşlı ve emekli mi
  • Yok artık. Siz ailecek mangal yaparken adamın birisi gelip mangala su döktü ve söndürdü babanda öylece izledi öyle mi? Nasıl bir baba o?
  • Apartmanda yada apartmanın bahçesinde mangal mı yapılır. Mangal yapmak istiyorsan maltepe sahile filan git, insanların oturduğu ortak alanda mangal mı yapılır.

Edit: Apartman kurallarında böyle bir yasak varsa mangal yapmaya devam ettikçe durum sulh hukuk mahkemesine kadar gidebilir. Ayrıca yukardakı arkadaşın maganda babası gibi silah çıkarmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teddybear01 -- 8 Eylül 2015; 7:22:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbossa.

Komşun yaşlı ve emekli mi

dimi tahmin etmek çok zor degil
  • Kardeş bizdedw vardi oyle bi tip naparsan yap para cezasi verir en fazla onu oderim ama mangalimi yaparim vazgeciremezsin dedim 1 kere zabita geldi uyardi gitti yinede yapmaya devam ettim sonra ugrasamadi. Diyecegim o ugrasmazlae boyle bisey icin keyfine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

üst komşulara serzenişte bulunup bulunmadığını bilemezsin. ayrıca bahçede mangal yapmak nedir? yemin ederim kafa yok şimdiki gençlerde.

kardeşim üstteki komşulara sormuştum. size bişey söyledi mi diye ? hayır dediler kimse gelipte bişey söylemedi dediler.

ben ne zaman bahçeye insem yan komşu geliyor. merak ediyor bu ne yapiyor bahçede ? azıcık ses ççıksa camdan bakiyor. yürüme sesi duysa geliyor. daha da anlatabilirim

ha neden bahçede yapiyoruz ? yani sahilde mi yapmamız lazım ? siz eger istanbulda yaşiyorsanız eger anadolu yakasında sahildeki dumanı eminim biliyorsunuz.

• Bitkini başka yere götür dayı de.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Bitkini başka yere götür dayı de.

Gözümden kan geldi sabah sabah gülmekten

• quote:

Orijinalden alıntı: teddybear01

Apartmanda yada apartmanın bahçesinde mangal mı yapılır. Mangal yapmak istiyorsan maltepe sahile filan git, insanların oturduğu ortak alanda mangal mı yapılır.

Edit: Apartman kurallarında böyle bir yasak varsa mangal yapmaya devam ettikçe durum sulh hukuk mahkemesine kadar gidebilir. Ayrıca yukardakı arkadaşın maganda babası gibi silah çıkarmayın.

kardeşim elbette insanları rahatsız etme hakkımız yok. ancak oturdugumuz semt , istanbulun klasik dip dibe olan apartmanlarından biri değil. bölge olarakta degil.
    alanları bol açık olan bir yer. kaldi ki yan komsu dumandan rahatsız olmuyor. tek derdi yaprakları.

edit: ben elimden geldigince alttan aliyorum. peki diyorum. tamam dikkat ederiz diyorum. büyügüm oldugu için son derece saygılı davranıyorum. belkide bu huyumdan dolayı sadece bana geliyor da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 8 Eylül 2015; 7:30:39 >

• Rahat ol mangalini yap, bahçe ne için var...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoluyumuz var cocuyumuz var ben bir memur olarak mangl yiyemiorum çocuklarmda yeyor tatlı niyetine ekmek arasına toz şeker koyup veriyorum biraz saygı beee

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Arkadaşlar başımızda garip bir sorun var. sorun da degil aslinda sadece bir komşu vık vık ötüyor. şikayet etse sonuç elde eder mi ? nasıl sonuçlar dogurur bunu merak ediyorum sadece...

olaya gelirsek.

yer istanbul anadolu , oturdugumuz bina apartman. Apartmanımızında arka bölümünde ve yan bölümlerinde bahçe var.
    Ben (ben derken arkadaşlarım ve ben) arada sırada mangal yapiyoruz. apartmanın yan tarafında. (neden yan taraf aşagıda açıklayacagım.)
    Sadece ben mi yapiyorum? bir ev sahibi olarak ? tabiki hayır. en üst katta bulunun 3 aile'de düzenli olarak haftada 1-2 kez mangal yakmaktadır. bunlarda ev sahibidir.

şimdi bu komşunun derdi duman filan degil. 2 binayı ayıran bölümde duvar var ve bu komusunun duvar bölümünde bodur tarzı ağaçlarla (agaçta degil aslında) garip bir bitki ve bol yapragı olan bir bitkisi / ağacı var.

komşu geldi bundan 2-3 ay önce duvar dibinde yakmayın. duvar dibindeki yapraklarım kuruyor dedi. ateşin etkisinden. harbiden de kuruyordu. ben de tamam komşu elimden geldigince yapraklardan uzakta yapacagım dedim.
    bunun üzerine üst kattaki komşularıma da aynı durumu söyledim. komşunun böyle bir sıkıntısı var. anlayış gösterelim falan filan dedim.... onlarda tamam dediler.

geçen gün üstteki komşulardan biri yine duvarın dibinde yakmış mangali. bizde arkadaşlarla orada ufak tefek işlerle ugraşiyorduk ve o akşam bizde mangal yapacaktık.
    komşu bitirdi mangali , bende arkadaşa dedim ki şunu duvarın dibinden alalim öteye çekelim. harbiden de çektik. yani ateşin yapraklara ulaşması zordu.

ertesi gün olmuş komşu gelmiş. sizi şikayet edicem yapraklarımı yakıyorsunuz vik vik vik.... başladı konuşmaya.... bende hopppp 1 dakika dedim. duvarın dibinde yakan üst komşuydu dedim. ben yakmadım. bir şikayetin derdin varsa git ona söyle dedim.
    bana gelmiş bu yaprakları yakmak günah degil mi filan diyor. neden bahçenın ortasında yapmıyorsunuz diye serzenişte bulundu.
    kaldı ki bu karşı komşu tüm şikayetlerini gelip bana söylüyor. üstteki komşulara tek 1 kelime etmiyor. ya tırsıyor ya da başka bişey.

şimdi neden yan tarafta yapiyoruz? çünki en boş alan orası. evin arka bahçesinin her alanında ağaç var. kaldı ki arka bölümde yapsam rüzgar orada esmiyor. duman direk apartmandan yukarı tırmanıyor ve bütün apartman duman oluyor binalar.
    ama yan tarafta rüzgar daha etkili alıp götürüyor dumanı , birde alan boş.

şimdi bu komşu geregini yapacagım filan diyor. belediyeye gitse şikayet etme hakkı belki vardır. peki belediyenın herhangi bir yaptırı mı olur mu ?
    sonuçları nasıl olur ? ve biz ne yapmaliyiz ? bu komşu eminim üstteki komşuları degil direk benı şikayet edecektir. çünki üstteki komsuları şikayet edebilecegini sanmıyorum.

bu konu hakkında sizlerin yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum... biraz uzun oldu ve sabahın körü , uyku tutmadı ve hastayım diye bunu yazayım dedim.

teyzeye kömürün korunu sokun

• bizim burada dibimizde semaver yakıyorlar gece karılar. saat 1 olana kadar dedikodu. lan hiçmi kocanız özlemiyor sizi? ya da sizdemi özlemiyorsunuz. adam bütün gün köpek gibi çalışıyor sen evde gt büyütüyon birde akşam adama hizmet etmiyorsun.

kusura bakma kardeş o semaver dumanına çok sövüyorum haklı olabilirler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.