Şimdi Ara

MANLİ 9600GT (KULLANICI İNCELEMESİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tesekkurler hakanlevent , bu arada dıger tum arkadasları beklıycem bı sorun cıkmazsa onlarda bende sansımı denerım oc konusunda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pércussionist

tesekkurler hakanlevent , bu arada dıger tum arkadasları beklıycem bı sorun cıkmazsa onlarda bende sansımı denerım oc konusunda

dostum şuan havalar zaten soğuk pek bi sorun olcağını sanmıorum yazın sıcağı önemli
  • quote:

Orjinalden alıntı: novalgine_plus

quote:

Orjinalden alıntı: Pércussionist

tesekkurler hakanlevent , bu arada dıger tum arkadasları beklıycem bı sorun cıkmazsa onlarda bende sansımı denerım oc konusunda

dostum şuan havalar zaten soğuk pek bi sorun olcağını sanmıorum yazın sıcağı önemli

pekı stabıl degerler nelerdır gunluk kullandıgın ?
  • Fiyat süper uygun
  • Hocam oyun testleri koyacakmısın?
  • bende 150ye aldım. tavsiye ederim
  • Bende aynı kartı aldım sorunsuz bir şekilde:
    Çekirdek hızı : Def. 650MHz --- 815MHz Overclock
    Paralel işlemci hızı : Def. 1625MHz --- 2025MHz Overclock
    Bellek hızı : Def. 1800MHz --- 2200MHz Overclock .......de kullanıyorum(her tür stress testi yaparak)
  • ben de 3 gün önce aldım,overclock denemedim ve niyetim yok ama üzerinde anlaşılan 1ns ramler var,o halde 2000mhz civarı bi ram hızı üzerinde soğutucu olmasa da normal,çekirdek ve shader hızlarının o kadar çıkabiliyor oluşu da gpu voltajını azcık yüksek tutmuşlardır o yüzdendir.

yalnız benim şikayetim,bu kart gürültülü ayrıca sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama riva tuner veya everestte fan hızı %35'e sabitlenmiş gözüküyor.Sanırım oyunda da masaüstünde de %35.Soğutma için yeterli zaten ama gel gör ki riva tuner ile fan hızını %25'e veya %100'e alıp kaydetmem arasında hiç bir fark yok,değişmiyor.Yüzde kaç dese de hep sabit hatta nerdeyse o %35'e de inanmıycam

ayrıntılı testlere çok girmedim,biosuyla oynanabilir hatta hazır kartın fanı 3 pinli,anakart üzerindeki fan çıkışlarından birine uzatıp devir kontrolü anakarta verilebilir,aklıma gelip de üşendiğim şeyler ama hazır konusu var sorayım dedim.Gürültü ne seviyede kullananlarda?

Fansız kart kullanıyordum bundan önce,bilg.daki diğer 2 fan da sessiz idi ,sessizliğe alışmışlığın verdiği psikolojiden de olabilir benim gürültülü değerlendirmem,sizlerin de görüşünü alalım.

• Ramlerin üzerine heatsink takacak boşluk var mı? Fotoğraflardan anlaşılmıyor.
  • ben de bu karttan aldım . tabiki alan herkes gibi endişe ederk marka bilindik dgl ne de olsa . fakat hiç pişman olmadım . far cry 2 de 1152*864 çözünürlük ve ultra high detayda aa 4xte ; nfs undercover da ise 1024*768 çözünürlük ve high detayda aa 4xte sorunsuz oynatıyor . hiç pişman olmaz alan , kaçırmayın...
  • 155 Bayağı iyi. Başka yerden 300 liraya alcana burdan al Cf yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross-X -- 7 Aralık 2008; 11:10:19 >
  • kart gayet güzele benziyor. fakat ankaraya gidip elden almak lazım
  • şu sıralar düşündüğüm bi ekran kartı
  • satıslara devam edilmeye baslamıslar 172 ytl ve 12 taksit
  • @ SYNTAX
    Doku ünitesi hiçbir 9600gt'de 56 değil 32'dir orada yanlış yazılmış çünkü 650mhz*56 36.4m/sn texture doldurma yapardı bazı arkadaşlar 9800gt içinde hatayı yapıyorlar aynı şekilde hiçbir 9800gt'de 64 doku ünitesi bulunmaz bu sayı 56'dır 64 doku ünitesi sadece 8800gts ve 9800gtx'de vardır örneğin oc'lu 8800gt bile 4870'den daha hızlı yapar bu işi ama daha hızlı yapar derken 4870'den daha iyi sonuçlar alır anlamında değil bu yanlış anlaşılmasın çünkü herşey doku ünitesi ile alakalı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Mart 2009; 15:46:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

@ SYNTAX
    Doku ünitesi hiçbir 9600gt'de 56 değil 32'dir orada yanlış yazılmış çünkü 650mhz*56 36.4m/sn texture doldurma yapardı bazı arkadaşlar 9800gt içinde hatayı yapıyorlar aynı şekilde hiçbir 9800gt'de 64 doku ünitesi bulunmaz bu sayı 56'dır 64 doku ünitesi sadece 8800gts ve 9800gtx'de vardır örneğin oc'lu 8800gt bile 4870'den daha hızlı yapar bu işi ama daha hızlı yapar derken 4870'den daha iyi sonuçlar alır anlamında değil bu yanlış anlaşılmasın çünkü herşey doku ünitesi ile alakalı değil

Esas siz yanılıyorsunuz 9800GT nin 3 çeşidi mevcut bunlardan biri 64 doku üniteli.Bunu bizzat denedim kartı 8800GT ile aynı saat hızına getirip gpu-z de doku doldurma oranlarına baktım 8800GT de 33,6 olan değer bende 38,4 dü.

• Texture doldurma hızı saat hızı ve doku birimi ile çarpılarak hesaplanır gpu hızı kaçtı o değerlerde ?
  • quote:

Texture doldurma hızı saat hızı ve doku birimi ile çarpılarak hesaplanır gpu hızı kaçtı o değerlerde ?

8800GT ile birebir aynıydı yani 600/1500
  • İnan 64 doku üniteli 9800gt lk defa duyuyorum pek 112sp mantığınada uymuyor çünkü ama doğruysa çok iyi
  • quote:

İnan 64 doku üniteli 9800gt lk defa duyuyorum pek 112sp mantığınada uymuyor çünkü ama doğruysa çok iyi

Emin olun bende bilmiyordum taki kartı kullanana kadar halbuki insanlara 8800GT ile 9800GT birebir aynı diye çok tavsiyeler yapılmıştı , bilmeden yorum yapmamak gerek.Bu kart(amp versiyon) yüksek oc kapasitesi ile gtx in yerine alınabilir.Fiyat farkına değmeyecek fark var gtx+ ile aralarında.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.