Şimdi Ara

Marea mercekli far ayarı nasıl yapılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
9.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Marea weekend aracımın farları en üst konumda iken bile aşağıda kalıyordu ayarlamam gerekiyordu.Kaputu açıp farları incelediğimde farın üstüne gelen sacda delikler olduğunu ve bu deliklerden baktığımda içlerinde plastik ayar alyan vida başlarının olduğunu düşünerek alyan tornavidayla uzun farların arkasına gelen vidalarla uzunları yükseltebildim. Fakat kısaların arkasına gelen vidalarla herhangi bir ayar yapamadım . Acaba kısalar motorlu diye bu vidalar iptalmi oluyor. Öyle ise mantıksız geldi bana ayarlanması gerekir. Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum saygılar.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Marea Mercekli Far Ayari Nasıl Yapılır?

Mercekli farlar, geleneksel farlara kıyasla daha iyi aydınlatma sağladıkları için giderek daha popüler hale gelmektedir. Ancak, düzgün çalışmaları için doğru şekilde ayarlanmaları gerekir. İşte Marea mercekli far ayarı yapma adımları:

Adım 1: Hazırlık

• Aracını düz ve sert bir yüzeye park et.
    • Farların temiz olduğundan emin ol.
    • Bir metre ve bir tornavida hazırla.

Adım 2: Referans Noktası Oluşturma

• Duvara veya bir ağaca yaklaşık 5 metre mesafede bir referans noktası oluştur.
    • Farların hizalanması için bu noktayı kullanacaksın.

Adım 3: Farı Ayarlama

• Farın arkasındaki ayar vidalarını bul.
    • Yatay ve dikey ayar için iki vida olacaktır.
    • Yatay vidayı kullanarak farın sola ve sağa hareket etmesini ayarlayabilirsin.
    • Dikey vidayı kullanarak farın yukarı ve aşağı hareket etmesini ayarlayabilirsin.

Adım 4: Farları Hizalama

• Işıkları referans noktasına doğru yönlendir.
    • Metre kullanarak farların yere vurma noktasını ölç.
    • Sol ve sağ farların yere aynı yükseklikte vurmasını sağla.
    • Farların merkeze hizalanmış şekilde yatay olarak ayarlandığından emin ol.

Adım 5: Son Ayarlar

• Farları en düşük ayara getir.
    • Farların karşıdan gelen trafiğin gözünü kamaştırmadığından emin ol.
    • Gerekirse küçük ayarlamalar yap.

Not: Far ayarının, yasal düzenlemelere uygun, yetkili bir servis veya teknisyen tarafından yapılması önerilir. Yanlış ayarlanmış farlar, görüş mesafesini azaltabilir ve trafik güvenliğini tehlikeye atabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Uzun kısa İkisi bir iner kalkar, kısaların arkasındaki sağ sol ayarıdır, rot balansçıya gotrn ayarlattırın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayarlanmıyor maalesef herhalde içini bir söküp bakmak lazım

• acil yardım aynı dertten yakınıyorum. o vidaları ne kadar kurcaladıysam ayarı bi türlü olmuyor. hatta yükseklik ayar motorunun çalışma sesi bile geliyor ama bi türlü ayarlanmıyor.
  • Az kaldı üşenmeyip birgün sökersem farı herkese söyleyeceğim tamirini😃

• Bugün farlara bir baktım ayarlamak için . Bir tanesini yerinden söküp inceledim sonucu söylüyorum iki adet ayar vidası var 6 alyan ile üstten ayarlanıyor. Aracın içine bakan vidalar yukarı aşağı ayarıdır arkadaşın dediği gibi far yükseklik ayar motorunun üzerinden yapılıyor ve uzun ve kısaları beraber ayarlıyor. Bu ayarınız çalışmıyorsa yükseklik ayar motorunun fara hareket veren kol topuzu içinden bağlanmamış veya çıkmış olabilir. Diğeri yani aracın dışına bakan vidalar yine 6 alyanla uzun ve kısa farların sağ sol yön ayarını yapmaktadır.

• Benim sorunum aracın farlarını en yüksek ayara aldığımda bile aşağıda kalıyor ve ayarlanmıyordu. Ben sorunu şöyle çözdüm farı monte ettiğimiz üstteki iki adet m6 cıvatayı 10 anahtarla gevşetip farı yukarı kastırarak güzelce sıkıyoruz ve far bize gerekli yükseklik mesafesini veriyor . Daha sonra yükseklik ayar vidalarından yüksekliğini ayarlayabiliyoruz. Benden bu kadar kolay gelsin :).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.