Şimdi Ara

MarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: LeviEfendi

çapa ile cerrahpaşa kıysalanır bence

birinin tusta ilk 100de 35 öğrencisai var diğerinin 8taneMarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP 

• DrDrunkenstein47 D kullanıcısına yanıt
    ingilizcesi değil mi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    "Bence"

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çapa benim araştırdığım kadariyla pek iyi degilmis su an ankaraya gore (tabi bu unileri karsilastirirken diyorum yoksa hepsi iyi) ankara tipta okuyanlar daha memnunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen tusa göre üniversite kıyaslıyorsan büyük bir yanılgı içindesin, her yere aynı şeyleri copy paste yapma hocam.

Bir kere olsun o an düşündüklerini yaz, tanıtım ofisi gibi geziyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helbram -- 20 Ağustos 2021; 0:31:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helbram

Sen tusa göre üniversite kıyaslıyorsan büyük bir yanılgı içindesin, her yere aynı şeyleri copy paste yapma hocam.

bu anlattıklarımdan daha fazla imkanı mevcutMarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP MarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP  okul tamamen öğrencinin yanında olmaktan geri çekilmiyor

tanıtım olarak üstte attım

hem öğrencilerin 6 yıllık hayatlarında akademiye atılmadan önce bilimsel araştırmalara yapan bir öğrenci yetiştirmesi ve bir yayınınız olacak en az ve hocalar çok fazla istekli birden fazla çalışm ile mezun olabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/tip-fakultesinde-okuyup-yayin-makale-arastirma-yapmak-istiyorum-diyenler-gelsin--148614691#149958361

---------------------------------------------------------------

fakülte öğrenciye kolaylık sağlıyor not ortalaması bakımından kolaylıklar sağlıyor ve sadece nota bağlı bir öğrenci yetiştirmemeye çalışıyor

sınavları çok zordur ama geçmesi en kolay fakültedir çünkü sınavların toplam yüzdeye etkisi anca %40-50dir genelde araştırmalardan alırsınız puanları

* Geçme notumuz 70 değil; 2013 senesi itibariyle 60'a düşürüldü. Ayrıca eskiden olan 60 barajı ve altı için ceza puanı uygulaması da kalktı. Bu sene barajın tekrar gelmesi gündemde fakat kesinleşmiş bir durum yok. "Ankara Tıp zor." algısının neye göre oluşturulduğunu anlamış değilim. Okuma süreci olarak diğer tıp fakültelerinden daha zor olduğuna katılıyorum fakat en az kalan da Ankara Tıp'ta. Okulumuz Ankara'da 3 iyi tıp fakültesi içinde geçmesi en kolay olan fakültedir. Normal sınav zorluğunu bir kenara bırakırsak "Gelişim Sınavı" gibi tus benzeri ve alınan notun %5'inin direk sene sonu ortalamasına eklendiği bir sınav uyguluyorlar ki bu çok büyük bir avantaj.(Üstelik gelişim sınavında da çan eğrisi uygulaması var yani en yüksek notu alana direk 5 puan ekleniyor.) Bu okula gelecek dereceyi yapan kişi modül sonu sınavlarına(komite) düzenli çalışarak sorunsuz geçecektir sınıfı. !!!Ayrıyeten bu sene tavan puan 110 sistemi getirildi yani tüm sınavlardan 100 alırsanız tavan puan 115 olacak yani okul öğrencinin kalmaması içinden elinden geleni yapıyor

+ yazın okulumuz tanıtım günlerinde görev alırsanız +1 puan

+ sosyal sorumluluk projede görev alırsanız +2 puan(sadece onlinedan 1 puan oldu normali 2 puan)

+ her topluluk önünde sunum yapana +2 puan(sadece onlinedan 1 oldu ama normali 2 puan)

+ araştırma posteri ve sunumuna +2 puan

+ belirli dergilerde yayımlanan makale başına +5 puan

+ alt dönemlere rehber öğrenci olursunuz +2 puan

----------------------------------------------------------------------

yurtdışına çıkmak isteyenler için yabancı dil kurslarında büyük indirim sağlıyor bu kurslarla yurtdışına çıkanlar baya var

MarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP

--------------------------------------------------------------------------------------

sosyallik açısından en aktif olan tıp fakültesiyiz diyebilirim

http://www.medicine.ankara.edu.tr/wp-content/uploads/sites/121/2020/12/D3-Turkce-Program-Olcme-Degerlendirme-Kriterleri-2020-2021.pdfÖğrenci Grupları ve Kulüpleri

AÜTF RESİM, HEYKEL VE GRAFİK TASARIM TOPLULUĞU- ATREG

AÜTF ANKARA TIP OYUNCULARI- ATO

AÜTF HALK OYUNLARI ÖĞRENCİ TOPLULUĞU- HOT

AÜTF SİNİR BİLİM ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

AÜTF TIP ÖĞRENCİLERİ BİRLİĞİ- TurkMSIC

ANKARA TIP BİLİMSEL ARAŞTIRMA TOPLULUĞU- ANTBAT

AÜTF MÜZİK ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

AÜTF ERASMUS BİLGİ VE İLETİŞİM ÖĞRENCİ TOPLULUĞU- ANTEBİT

AÜTF EŞLİ DANSLAR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU- ANTEDANS

AÜTF HALK SAĞLIĞI ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

AÜTF SAĞLIK VE SPOR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

AÜTF AYDINLANMA VE SOSYAL ARAŞTIRMALAR TOPLULUĞU- ASAT

AÜTF ÇOCUK DESTEK ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

AÜTF TARİH TOPLULUĞU

AÜTF KÖK HÜCRE TOPLULUĞU- ANTKÖK

AÜTF TERAPİ EDEBİYAT ÖĞRENCİ TOPLULUĞU- AÜTFTEK

AÜTF SİNEMA ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

AÜTF FOTOĞRAFÇILIK ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Ankara Üniversitesi’nde 39 adet Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ise aktif olarak çalışan 18 adet (http://sks.ankara.edu.tr/topluluklar) öğrenci topluluğu bulunmakta olup öğrenciler Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Kuruluş ve İşleyiş İlkeleri’ne göre topluluk kurabilmekte ve kurulmuş olan topluluklara üye olarak aktif çalışabilmektedir.

Öğrenci kulüplerine Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından yer ve Rektörlük tarafından maddi destek sağlanmaktadır. Ayrıca kulüpler, gerçekleştirdikleri faaliyetlerden (tiyatro oyunu, gösteri vb) elde ettikleri gelirleri Tören ve Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu’nda görevli sorumlu öğretim üyelerinin kontrolü altında kendi ihtiyaçları için kullanabilmektedir. Tüm öğrenci toplulukları özellikle Uyum Haftası ve 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında kendilerini tanıtmakta ve yıl içinde çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

AÜTF’de çeşitli toplantıların/gösterilerin yapılabileceği, kongrelerin/seminerlerin sunulabileceği, 50-700 kişi kapasiteli ve konferans donanımına sahip yedi adet toplantı salonu bulunmaktadır. Bunlardan Morfoloji Binası’nda bulunan Abdülkadir Noyan Konferans Salonu, Sarı Salon, Pembe Salon; İbn-i Sina Hastanesinde bulunan Hasan Ali Yücel Konferans Salonu ve Cebeci Yerleşkesinde bulunan 50. Yıl Salonu öğrencilerin/öğrenci topluluklarının kullanımına açıktır. AÜTF öğrenci toplulukları, kendi belirledikleri gün/saatlerde gerçekleştirecekleri aktiviteler için Fakülte Sekreterliğin’den onay alarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin her türlü salon/donanım olanaklarından yararlanabilmektedir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, mezunlarını sadece tıp konusunda değil bir çok konuda bilimsel çalışmalara katılmış, başarılı ve her konuda araştırmacı yetiştirmek ister, bunun için gereken bütün olanaklarını kullanarak bilgiye ve başarıya imzasını atacak nesiller yetiştirir.syallik açısından

MarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIPAnkara Üniversitesi Tıp Fakültesiyoutube
    Anlatım: Prof. Dr. Gülfem Çelik (Dekanlık Dönemi: 2017-2020)
    https://www.youtube.com/watch?v=SQ2vAfSq8vo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 20 Ağustos 2021; 0:30:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Helbram

bana kattıkları bakımından düşündüklerim

ilk 2 yılda almanca konusunda çok iyi yere geldim, daha 1. sınıftayken toplu ortamlarda ingilizce sunum deneyimi kazandım ve akademik ingilizcemi baya geliştirdim, 2 ve 3. sınıfta proje yaparak araştırmacı kimliğimi kazandığımı düşünüyorum ve ilk kez makale süreci ve proje yönetme sürecindeki tüm basamakları geliştirdim ve bir de makale yazma deneyimim oldu, hastalara nasıl yaklaşacağımı ve iletişimin muayenede ne kadar önemli bir role sahip olduğunu ve nasıl davranacağımı çok iyi bir şekilde kavradım( genelde önemsiz ve insanlar sallarlar ama bizim okulda puanlamada %15lik paya sahip bu mesleksel ve iletişimin daha çok ciddiye alınan bir eğitim)

yani ankara tıpa gelirseniz pişman olmazsınız tam tersine baya özellik katar sizeMarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP 

ve sistemimiz daha araştırmacı doktor üzerine kurulu

sınav oranı çok düşük sadece komiteye dayanmıyor

MarmaraTIPxAnkaraTIPxÇapaTIP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 20 Ağustos 2021; 0:39:0 >

Hocam ben gercekten sizi anlayamiyorum

Bir gun bir konu aciyorsunuz gercekten yararli bir konu herkesin isine yariyor

Sonra gelip bu cümleyi yaziyorsunuz allah askina okullar tus basarisiyla mi değerlendirilir yani siz 4. sinifsiniz siz bu cümleyi yazarsanız daha okula baslamamis genc arkadaslarimiz ne dusunur nasil yanlis etkilenir farkinda misiniz

Bizim amacimiz onlara destek olmak olmali boyle seyler yazmak degil

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.