Şimdi Ara

master - slave

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • jumper ayarları nedir? nasıl yapılır? sırf software'den ya da hardware üzerinden mi yapılır? master-slave tanımları nedir? teşekkürler

• jumper üzeri plastik kaplı bir iletkendir köprü gibidir nasıl yapıldıgına gelınce hdd cdrom anakart ekrankartı modem ses kartı gıbı bır cok bılesende oldugu ıcın bunların kıtapcıklarına bakman gerekır.master efendi,slave kole demektır tabıı bırebır cevırırsen.master birincil öncelikli aygıttır.slave ise ikinci öncelikli.hdd ve cd romu düşün.aynı ıde kablosuyla baglarsan hdd mst,cdrom ıse slv yaparsın arkada kı jumper la OK?

DIE! DIE MY DARLING...
  • Jumper ayarları (sadece harddisk için söylüyorum): Sistemi açtığında işletim sisteminin yüklenmesi için ilk önce hangi diske bakılacağını belirlemeye yarar diyebiliriz basitçe...
    Harddiskin üzerinde bulunur ve bunu diskinin üzerinde ya da beraber gelen kitapçıkta belirtildiği gibi ayarlayarak gerekli düzenlemeyi yaparsın. Basitçe 4-5 adet pinden ikisini birleştirmek ya da bunların değişik kombinasyonları diyebiliriz...

Master sistemi açtığında yüklemenin yapılacağı diski ifade eder. Mesela senin sisteminde windows kurulu ise ve windows'un kurulu disk "c" olarak görülüyorsa bu master'dır.
    Slave ise ikincil disktir ve sistem açılış için ilk olarak buna bakılmaz.
  • jumper ayarları. bilgisayar açıldığında hangi donanım aygıtının öncelikli ya da hangi sırayla algılanmasını sağlayacak plastik maddeden yapılmış tırnaklar üzerine oturan bir köprüdür.Donanım aygıtları üzerinden mesla harddisk üzerinden yapılan jumper ayarlarından sonra bilgisayarın yazılım kısımlarından biri olan setup' tan tanıtım yapılması gerekmektedir. Master=1. cil öncelikli slave ise ikincil öncelikli donanım aygıtı olduğunu gösterir .2 harddiskten birinci yani açılışta il görüntülenmek istenen master, 2. harddisk slave tanıtılır. aynı işlem harddisk ve cd rom içinde gerçekleştirilebilir.Jumper ayarını yapmak için harddisk üzerinde bulunan fabrikanın üretimde bastığı etiketten yararlanılır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.