Şimdi Ara

Matbaa İçin Sistem Tavsiyesi (PC)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba, Ağırlıklı olarak Corel Draw, Photoshop, InDesing, Illustrator, Acrobat programlarını kullanıyorum. Dosya boyutları çoğu zaman GB seviyelerinde oluyor. 1750 $ bütçem var, belki biraz daha artırma şansım olabilir. Biraz baktım ama işin içinden çıkamadım. Sıkı bir sistem tavsiyesi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: charapchi

Herkese Merhaba, Ağırlıklı olarak Corel Draw, Photoshop, InDesing, Illustrator, Acrobat programlarını kullanıyorum. Dosya boyutları çoğu zaman GB seviyelerinde oluyor. 1750 $ bütçem var, belki biraz daha artırma şansım olabilir. Biraz baktım ama işin içinden çıkamadım. Sıkı bir sistem tavsiyesi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Şimdi yazacağım fakat programlar hakkında pek bir bilgiye sahip değilim maalesef. Bu programlar işlemci odaklı mı yoksa grafik odaklı programlar mı ? Ona göre sistem yazacağım.
  • charapchi C kullanıcısına yanıt
    SSD'ye işletim sistemini ve programlarını kurarsın programdan aldığın kayıtları HDD'ye yani harddiske kaydedersin

ASUS H97-PLUS Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI Anakart
    368 TL

Intel Core i7 4790 Soket 1150 3.6GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci
    954 TL

Asus GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
    702 TL

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
    574 TL

Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    273 TL

SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    484 TL

COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    584 TL

TOPLAM FİYAT: 3.939 TL

Hayırlı olsun Bu tür programlama sistemlerine overclock yapılmasını tavsiye etmiyorum

• Daha uygun fiyata sistem alabilirsiniz. Bu programlar için çok iyi bir sistem gerekmiyor. i5 4690 + 750ti yeterli olacaktır. Ayrıca saatlerce render alınmayacak, bu durumda istenirse O.C yapılabilir bir sıkıntı yaratmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokbu -- 8 Şubat 2015; 20:47:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, abirde monitör tavsiyesi alabilirim 23"-27" aralığında.
  • quote:

Teşekkür ederim, abirde monitör tavsiyesi alabilirim 23"-27" aralığında.

23.6" olarak Asua VN147H tavsiye ederim. 1MS 1080P sunuyor. Ve çok ince.

• Bir arkadaşım grafik programlarında AMD işlemcilerin daha başarılı olduğunu söylemişti, eğer gerçekten öyleyse f/p oranı daha iyi olacaksa AMD bir sistemde alabilirim. AMD sistemler gerçekten grafik programlarında iyimidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Herkese Merhaba, Ağırlıklı olarak Corel Draw, Photoshop, InDesing, Illustrator, Acrobat programlarını kullanıyorum. Dosya boyutları çoğu zaman GB seviyelerinde oluyor. 1750 $ bütçem var, belki biraz daha artırma şansım olabilir. Biraz baktım ama işin içinden çıkamadım. Sıkı bir sistem tavsiyesi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Şimdi yazacağım fakat programlar hakkında pek bir bilgiye sahip değilim maalesef. Bu programlar işlemci odaklı mı yoksa grafik odaklı programlar mı ? Ona göre sistem yazacağım.

Alıntıları Göster

Çizim programları (Corel, Illustrator, Indesign vb.) genellikle işlemciye yükleniyorlar ama Photoshop ve Corel PhotoPaint oyunlar kadar hırpalamasada Ekran kartının performansınada ihtiyaç duyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: f0rs4ky

Daha uygun fiyata sistem alabilirsiniz. Bu programlar için çok iyi bir sistem gerekmiyor. i5 4690 + 750ti yeterli olacaktır. Ayrıca saatlerce render alınmayacak, bu durumda istenirse O.C yapılabilir bir sıkıntı yaratmaz.

Şu anda kullandığım sistem i5 (gerçi 2. nesil) 8 GB Ram ve 2gb hd 7700 ekran kartı var 5-6 yıl oldu ve artık teklemeye başladı. ilk aldığımda zamanına göre iyi bir makineydi. Şimdide alacağım sistem bi 5-6 yıl kalsın diye düşünüyorum. Tabi f/p oranı daha iyi olacak her tavsiyeye açığım.
  • Biraz alakasız olacak ama;
    http://www.n11.com/asus-n550jk-cn090h-i7-4700hq-16gb-15tb-4gb-156-notebook-P35427805?rf=one-cikanlar
    bu makineyi alsam direkt hem dışarıda götürebilirim. Nasıl?
  • charapchi C kullanıcısına yanıt
    Notebook bakacaksanız monster'a bakmanızı öneririm. Ama çok güzel sistemler önerilmiş.

• Öncelikle ileri düzey manipülasyon uygulamacısı olarak hem 8320 li AMD sistem kullanmış hem de imzadaki sistemi kullanan biri olarak sana canı gönülden yazıyorum.

AMD render işlerinde intelle aynı fiyatta olan işlemcilerden daha iyidir. (Oyunlarda ise intelle uzaktan yakından yarışamaz neyse)

YouTube kanallarından 4790 vs 9590 yazarak render testlerini inceleyebilirsin.

Bir diğer konu render alırken yük ekran kartından çok işlemci ve RAM e biner ben 24 katmanlı manipülasyonlarda 8Gb 1600mhz ramleri 3-4 saat sonunda çok şisirdim.(4 saatin sonunda mause bile takılarak yol alıyordu)

Sistemi şu şekilde hazırladım.
    -DVD R sinden, işlemci soğutucusuna ssdsine hepsi var.

Dipnot-1: OC yapacaksanız spec-02 tercih edilebilir. (Sistemi 4.7Ghz'e falan çekerseniz 600W güç tüketir)

Dipnot-2: ramleri bilerek 2133 yerine 2400 yazdım. Fiyatı 2133lerden 100tl daha aşağıda.

Dipnot-3: Nasıl bir arşiv sistemi tuttuğunuzu bilmediğimden 1Tb HDD yi gelişigüzel yazdım. (Bana şu an 4Tb da yetmiyor. 2Tb fotoğraf / 1Tb video / 1Tb oyun için ayırdım)

Matbaa İçin Sistem Tavsiyesi (PC) Matbaa İçin Sistem Tavsiyesi (PC)

• Photoshop kullanıyorsanız quadro kart önerebilirim (fx 1500 kullanıyorum 600 kullandım) Çünkü ciddi anlamda performans farkı yaşayabiliyorsunuz İşlemci olarak i5 öneririm. Saatlerce render almayacağım diyorsunuz ki render alsabız bile quadro kart alırsabız yine işinize yaracak. depolama olarak da kullanacaksınız ssd+wd green öneririm. tabiki grafik bilgisayarına (veya para kazanılacak bir bilgisayara) küçük bir voltaj değdirelebilir.

• Bu programlar hem işlemci hemde ekran kartı isteyen programlar. yorumlarınızda da taşınabilir olabilir algıladığım içinin mini itx bir kasa topladım monitör istiyormuydunuz bilmem ama birde monitör
    ekledim eğer monitör istemeseniz anakartı 2. resimdeki gibi değiştirip ekstra wifi alıcılı olur kablo sıkıntısı yaşamasınız.

1. Matbaa İçin Sistem Tavsiyesi (PC)

2. Matbaa İçin Sistem Tavsiyesi (PC)

• quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

Öncelikle ileri düzey manipülasyon uygulamacısı olarak hem 8320 li AMD sistem kullanmış hem de imzadaki sistemi kullanan biri olarak sana canı gönülden yazıyorum.

AMD render işlerinde intelle aynı fiyatta olan işlemcilerden daha iyidir. (Oyunlarda ise intelle uzaktan yakından yarışamaz neyse)

YouTube kanallarından 4790 vs 9590 yazarak render testlerini inceleyebilirsin.

Bir diğer konu render alırken yük ekran kartından çok işlemci ve RAM e biner ben 24 katmanlı manipülasyonlarda 8Gb 1600mhz ramleri 3-4 saat sonunda çok şisirdim.(4 saatin sonunda mause bile takılarak yol alıyordu)

Sistemi şu şekilde hazırladım.
    -DVD R sinden, işlemci soğutucusuna ssdsine hepsi var.

Dipnot-1: OC yapacaksanız spec-02 tercih edilebilir. (Sistemi 4.7Ghz'e falan çekerseniz 600W güç tüketir)

Dipnot-2: ramleri bilerek 2133 yerine 2400 yazdım. Fiyatı 2133lerden 100tl daha aşağıda.

Dipnot-3: Nasıl bir arşiv sistemi tuttuğunuzu bilmediğimden 1Tb HDD yi gelişigüzel yazdım. (Bana şu an 4Tb da yetmiyor. 2Tb fotoğraf / 1Tb video / 1Tb oyun için ayırdım)

Teşekkürler, Depolama konusunda sıkıntı yok, dosyalar genelde server'da duruyor. Sistemde en fazla parayı Ram'ler tutuyor. 16 GB yetmez mi sizce?

• Ramler 4 adet takılınca dual channel kullanılabiliyor mu? Eğer single channel'a düşüyorsa 2x8 alın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.