Şimdi Ara

Matematikten 8 Tane C şıkkı yapmak şifre iddasına girer mi :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugünkü matematik sınavından 8 tane soru sallayacağım, herkesten duyduğum şey : "8 tanesini de C şıkkı yap" cümlesi oldu .
    Arkadaşlar bu riskli değil mi, yani ÖSYM bunu şifreleme olarak kabul edip sınavımı iptal etmez mi ? Daha önce hepsini aynı şık yapanınız oldu mu acaba ? Yani siz 8 tanesini de C şıkkı yapmayı önerir misiniz ?
    Çalış demeyin arkadaşlar, bu saatten sonra çalışamam -ki matematik temeli de olmayan bir sözelciyim .
    Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burcu1 -- 15 Haziran 2014; 6:17:49 >

• İstersen 50 soruyu da C yap ösym karışamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ösym karismaz ancak sen yinede hem kitapçık hemde optigi isaretle kitacikta sorularin yanlarında ki bos yerlerede bir iki saçmada olda toplama cıkarma gibi seyler yap sıklarin icinde olan rakamlardan olusan ben gecen sene 50 soruyuda sallamistim 12 netim çikmistı 38 yanlis bu yilda farkili yontemle salliycam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyundelisi333

Ösym karismaz ancak sen yinede hem kitapçık hemde optigi isaretle kitacikta sorularin yanlarında ki bos yerlerede bir iki saçmada olda toplama cıkarma gibi seyler yap sıklarin icinde olan rakamlardan olusan ben gecen sene 50 soruyuda sallamistim 12 netim çikmistı 38 yanlis bu yilda farkili yontemle salliycam

Anladım, teşekkür ederim. Peki bir şey daha sormak istiyorum, geçen yıl sınava girdiyseniz bilirsiniz : TM'nin hesaplanması için geometriden de işaretlemek zorunda mıyım acama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark is the Sunlight

İstersen 50 soruyu da C yap ösym karışamaz.

quote:

Anladım, teşekkür ederim.
  • Burcu1 kullanıcısına yanıt
    geometri alanını tamamen bos bırakmistim hesaplanmiştı bilmiyorsani risk almayin yapipta bence

• oyundelisi333 kullanıcısına yanıt
    quote:

Anladım, teşekkür ederim.

Ben de risk almak istemiyorum ama hesaplanmaz diye de korkuyorum, hesaplanıyorsa riske girmeyeyim o zaman. Ya da en fazla 1 tane işaretler çıkarım. Bir tane soru yakmaz beni herhalde :)
    Bu arada teşekkür ederim ilginize.
  • Burcu1 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.Madem öyle hic risk almayın eger seciceginiz bölüme sadece tm nin edebiyat sinavına girerek yerlesme imkaniniz varsa matematiktende risk almayin sadece 1 mat 1 geo yapin cikin edebiyat sinavinda netleriniz yuksekse ve ygsdende iyi gelmisse puaniniz zaten tmniz hesaplanr puaniniz yeterse yerlesirsiniz insallah.

Bazıları alanı tm yada deilse ama tmden tercih yapıcaksa matematikten anlamdıgı icin 8 net 10 net olmadı 5 net yapsam derler ama unuttukları bu netlere aslinda ihtiyacları olmadigidir riske gerek yok tm ise türkce bölümünde yuksek netler aldiginizda gerek kalmiyor mattan gelicek 3 5 nete sadece yerlesmek istediginiz bölümün taban puani ile sadece türkce yapinca o puani aliyormuyum diye hesaplamak eger aliyorlarsa sadece türkçe dersine odaklanarak calisinca yerlesilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyundelisi333 -- 15 Haziran 2014; 6:54:57 >
  • osym binlerce kisinin sinavini gecti de bir seninki mi kaldi haci, hic bir sey diyeezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyundelisi333

Rica ederim.Madem öyle hic risk almayın eger seciceginiz bölüme sadece tm nin edebiyat sinavına girerek yerlesme imkaniniz varsa matematiktende risk almayin sadece 1 mat 1 geo yapin cikin edebiyat sinavinda netleriniz yuksekse ve ygsdende iyi gelmisse puaniniz zaten tmniz hesaplanr puaniniz yeterse yerlesirsiniz insallah.

Bazıları alanı tm yada deilse ama tmden tercih yapıcaksa matematikten anlamdıgı icin 8 net 10 net olmadı 5 net yapsam derler ama unuttukları bu netlere aslinda ihtiyacları olmadigidir riske gerek yok tm ise türkce bölümünde yuksek netler aldiginizda gerek kalmiyor mattan gelicek 3 5 nete sadece yerlesmek istediginiz bölümün taban puani ile sadece türkce yapinca o puani aliyormuyum diye hesaplamak eger aliyorlarsa sadece türkçe dersine odaklanarak calisinca yerlesilir

Çok haklısınız. Matematikten 0.5 net şartı sadece biz öğrenciler arasında dolanan bir ibare. Oysaki ben defalarca ÖSYM'yi aradığımda hep aynı yanıtı duydum : Gireceğiniz dört testin en az ikisinden ham puan olarak 0.5 net aldığınız takdirde TM puanınız hesaplanacaktır, illa matematik ve geometriden 0.5 alacaksınız diye bir şart yok; bu matematik ve geometri olmaz da edebiyat ve coğrafya olur " demişti . Faceden sorduğum bir tane rehber hocası da aynı şeyi söylemişti . Ama öğrencilere sorulduğunda TM puanı hesaplanması için illaki matematik ve geometriden de 0.5 net yapmak zorundasın cümlesi idi . Bu neye dayanarak böyle yayıldı anlamış değilim , sanırım geçen yıl LYS-1'e girmeyen kişilerin TM puanları hesaplanmadığı için, buna dayanarak yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum . Oysaki ÖSYM'nin örnek olarak gösterdiği tabloda bile her şey açıktı . Biri öyle dedi biri böyle dedi derken kafalarımız iyice çorba oldu :) Neyse matematikten 8 tane sallamış bulundum artık ve hepsini de C şıkkı yaptım . Hepsi de yanlış olursa bu benim edebiyattan 2 netimi götürür, olan oldu artık :)

Sizin sınavınız da umarım iyi geçmiştir, tekrardan teşekkür ederim ilginize
    iyi günler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burcu1 -- 16 Haziran 2014; 6:41:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.