Şimdi Ara

mavi ekran niye çıkar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben nvidia geforce fx 5200 kullanıyorum biligsayarımı formatladım driverleri internetten yüklüyorum ancak 'nvidia wdm video capture (universal)'ı yüklerken mavi ekran geliyor yardımcı olabilicek var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aquella- -- 13 Ocak 2012; 16:02:53 >

• bence çakıştığından olabilir bir iki kere benim de başıma geldi çünkü
  • her seyden olabilir donanım uyusmazlıgı driver den v.b
  • yok ben soru su için dedim çakışma diye yoksa tabiki arkadaşa katılıyorum her şeyden çıkabalir
  • Mavi ekran donanımsal hatalar sonucu meydana gelir.Bunlardan birincisi RAM çakışmalarıdır.
  • ekran kartı ve anakart ın bioslarını güncelleyin ve diğer tüm firmwarelerinizi güncelleyin
    tüm sürücülerimizi güncelleyin problem yazılımsal ise bu şekilde çözülecektir
    donanımsal ise birçok sebebi olabilir donanım uyuşmazlığı ram uyuşmazlığı hdd bad sector sorunları ısınma vs. nedenlerden kaynaklanabilir mavi ekranın ss ini buraya koyarsanız anladığım kadarıyla yardımcı olabilirim eğer ben yoksam zaten arkadaşlar yardımcı olurlar
  • genelde eski kartlardan problem oluyor eski sürüm driverlerini indirin yeni driver indirince uyumsuz falan mı ne oluyorsa yükleyince mavi ekran hatası veriyor pcyi yeniden açınca 8 bit renkle gösteriyor
  • ARKADAŞLAR MAVİ EKRAN NEDEN ÇIKAR KESİN ANLAMAK İÇİN;
    Aşağıdaki adresten BlueScreenView 1.45 programını indirip kurun,programı çalıştırdığınızda ogün içinde kaç mavi ekran hatası varsa hepsini saati ve dakikasına göre üstte sıralıyor ve aynı satırlarda mavi ekranın hangi sebeple çıktığınıda size gösteriyor.Hatta ben başka sebeplerden zannediyordum rem hdd,falan gibi ama sorun ses kartı driver ıymış.Hakikaten faydalı ve güzel bir program yapanlara teşekkürler.Hepinize mavi ekransız güzel günler dilerim.

http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_hs_getfile_v1_37830611.html?t=1348148070&v=3600&s=a8e2e06a322f53e6b81399fa5fdd54e5

• ARKADAŞLAR MAVİ EKRAN NEDEN ÇIKAR KESİN ANLAMAK İÇİN;
    Aşağıdaki adresten BlueScreenView 1.45 programını indirip kurun,programı çalıştırdığınızda ogün içinde kaç mavi ekran hatası varsa hepsini saati ve dakikasına göre üstte sıralıyor ve aynı satırlarda mavi ekranın hangi sebeple çıktığınıda size gösteriyor.Hatta ben başka sebeplerden zannediyordum rem hdd,falan gibi ama sorun ses kartı driver ıymış.Hakikaten faydalı ve güzel bir program yapanlara teşekkürler.Hepinize mavi ekransız güzel günler dilerim.

http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_hs_getfile_v1_37830611.html?t=1348148070&v=3600&s=a8e2e06a322f53e6b81399fa5fdd54e5

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.