Şimdi Ara

Mavı ekran sorunu ve oyunlarda restart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Makınamda sorun yok ama oyuna gırınce res atıo veya mavı ekran nerden mı cıkardım makınada sorun olmadıdını teknık servıste kaldı surece hıc res atmadı mavı ekran wermedı 5lı prız kullanıom acaba bu yuzdenmı yoksa baska nedenı olablırmı baska yerde calısan kasa neden ewde calısmaz boyle daha acıklayıcı oldu yardımlarınız ıcın sımdıden tsklrımı sundum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jetyoney -- 28 Mart 2008; 2:11:22 >

• Aynı Konudan 2 kere açmışsınız
  • eet otekını yok gozukmuo bug oldu sanırım ondan actım yardım lutfen
  • Kusura Bakmayın bug olduğunu farketmedim çünkü sorunuza cevap vermiştim hatta 5li prizle alakası yoktu demek istemiştim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: maka

eet otekını yok gozukmuo bug oldu sanırım ondan actım yardım lutfen

Bir önceki konunuz, uygun başlık kullnamadığınız için silindi. Konu içeriği ile başlığınızı ilişkilendirmelisiniz.

Sorununuza gelince.

Sadece oyunlarda mı bu sorunları yaşıyorsunuz? Servisde iken oyun oynayıp denemiş miydiniz?

Ekran kartınızın modeli nedir? PSUnuz (güç kaynağınız) da yetmiyor olabilir. Oyunda da bi arıza olabilir (mavi ekran verdiği için)
  • ekran kartı 8800 gt son cıkan zotac 4 gb ram 450 powersupply we sehırde oturmuom dag cıftlıkte yasıom oyunden elelktırklerle ılgılı buyuk kaygılarım var bırde baslık ıcın herkesden ozur dılerım
  • pardon unutmusum yuksek cozunurluk ısteyen oyunlarda oluyor wow crysıs benzerı oyunlar
  • quote:

ekran kartı 8800 gt son cıkan zotac 4 gb ram 450 powersupply we sehırde oturmuom dag cıftlıkte yasıom oyunden elelktırklerle ılgılı buyuk kaygılarım var bırde baslık ıcın herkesden ozur dılerım

Önce başlık konusunu çözelim ki konu silinmesin. Sorununuzu yazdığınız yerde değiştir butonu var. Ona tıklayıp başlığınıza, "reset ve mavi ekran sorunu" yazabilirsiniz.

Şimdi ekran kartınız en güncel ekran kartlarından ve bu ekran kartına yetecek iyi bir PSU(güç kaynağınızın) nuzun olması gerekir. Devamlı ve stabil güç vermeyen bir PSU resete neden olabilir. Haliyle ekran kartınız oyunlarda bu güce daha çok gereksinim duyuyor.

450W güç kaynağınız gerçek bir güç kaynağı mı yoksa kasanın üstünden gelen bir güç kaynağı mı? Kasanın üzerinde gelen güç kaynakları asla gerçek değerleri vermezler. Üzerlerinde 350w yazar ancak verdiği 200-250W dır. (belki biraz daha fazla) Bu da sistemi kararsızlığa iter.

Eğer gerçek bir güç kaynağınız yoksa, gerçek bir güç kaynağı edininiz. Şayet güç kaynağınız gerçek ise sisteminizin diğer parçlarını (işlemcisi, fan sayısı, hdd sayısı, optik sürücü sayısı..vs) belirtiniz.

• Sanırım gercek thermalke yazıo yanlıs yazmıs olablırım 450w yazıo kasanın ustu derken ne demek ıstedın anlamadım ama kasanın ust kısmında yer alıyor bu guc kaynagı yarın prız felan alcam olmassa eve cagırcam teknık servıstekılerı ama uzun iş :( inslah bu forumda yardım ve yorumlarınızlı halledıcem teknık servıse gerek kalmadan yoksa 3*4 gun oyun oynıyamıcam
  • quote:

Sanırım gercek thermalke yazıo yanlıs yazmıs olablırım 450w yazıo kasanın ustu derken ne demek ıstedın anlamadım ama kasanın ust kısmında yer alıyor bu guc kaynagı yarın prız felan alcam olmassa eve cagırcam teknık servıstekılerı ama uzun iş :( inslah bu forumda yardım ve yorumlarınızlı halledıcem teknık servıse gerek kalmadan yoksa 3*4 gun oyun oynıyamıcam

Üstünde derken, kasa ile birlikte (bütünleşik) miydi, psunuz? Yoksa ayrıca PSU mu satın aldınız? Her neyse harici de olsa dahili de olsa, 8800 ekran kartınıza 450W lık bir güç kaynağının (psu) yetmiyeceği kanaatindeyim. Siz yine de bi priz, kablo..vs çözümlerini deneyiniz.

• aklıma takılanda su zaten teknık servıste oyun oynandı 3 saat hıc kapanmadan ben oynadım cagırdı benı hıc bıse olmadı orda delırdım zaten adamlar bakıo bana makınanın bıseyı yokmus gıbı dıom valla bılla mavı ekran reset ınanmıolar cıldırdım :D
  • butunlesık deıl--- suan dota oynuom 3 saatır hıc bıse olmadı wow gırcem reset :D
  • s.a
    walla aynı sorunu bende dün yaşadım yüksek çözünürlükte oyun açtığım zaman mavi ekran ve reset atıyor ama bazen yapıyor bazen yapmıyor bence nedeni psu benimde ekran kartı 8800gt ama psu 350w kasa üzerinde geldi gerçek değeri olduğunu sanmıyorum diğer donanımlarda bir sorun yok hepsi gayet iyi çalışıyor seninde sorunun psu'dan olabilir.
  • ama benımkı 450w ve gercek anlamda 450 gucu verıo arastırma yaptım nette bıraz acaba 450 demı yetmıo ya :(
  • eet yenı psu ve soruna kokten cozum yardımcı olan herkese tskler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.