Şimdi Ara

max. 38 -40 bin ytl ye c sınıfı tavsiyeleriniz?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: joushkun

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

İkinci el Astra alacaksanız en yüksek 50.000 KM'de bakmanı öneririm. Ki genelde herkeste bu ön yargı vardır.
    Fiyatları modeline göre değişiyor. 2008 model adam daha yeni almış acil paraya ihtiyacı olan adama 30000 verirseniz eğer size verebilir ama bazıları da uyanıklık yapıyor aldığı fiyata satmaya çalışıyor. 2005 2006 model bi aracı 26.000 30.000 arasında alabilirsiniz. Astra'nın 1.7 CDTI motoru da var H kasa. 100 ya da 110 HP olması lazım. Vergisi de abartı değil pek.

Yapma Coşkun yapma bunu. Sorunlu dedin yaa Bari sen yapma bunu.

sorunlu olmayan araba mı var yahu

Eskiden vardı. CIM modülü arızası. Makyajdan sonra düzeldi o da. Ha tamam 1.3 küçük geliyor arabaya.

Hangimiz sorunsuz arabaya biniyoruz ki?

• quote:

Eskiden vardı. CIM modülü arızası. Makyajdan sonra düzeldi o da. Ha tamam 1.3 küçük geliyor arabaya.

Arabadan anlayan nasıl söylüyor bak
    Bende diyorum 1,3 Motor küçük diye...Arkadaşlar hala 120 ile yokuş çıkıyorum...Klima Yokuşta Baymıyor
    Bizim aracı zorluyor meret

• quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

quote:

Bende diyorum 1,3 Motor küçük diye...Arkadaşlar hala 120 ile yokuş çıkıyorum...Klima Yokuşta Baymıyor

İyi de ben küçükten başka bişey demedim ki. Motor küçük kabul. 1300 KG'lik bi arabaya 1.3 motoru yakıştırmıyorum. Yeni klimalar gücünü motordan almıyor ki.

• quote:

quote:

quote:

İkinci el Astra alacaksanız en yüksek 50.000 KM'de bakmanı öneririm. Ki genelde herkeste bu ön yargı vardır.
    Fiyatları modeline göre değişiyor. 2008 model adam daha yeni almış acil paraya ihtiyacı olan adama 30000 verirseniz eğer size verebilir ama bazıları da uyanıklık yapıyor aldığı fiyata satmaya çalışıyor. 2005 2006 model bi aracı 26.000 30.000 arasında alabilirsiniz. Astra'nın 1.7 CDTI motoru da var H kasa. 100 ya da 110 HP olması lazım. Vergisi de abartı değil pek.

Yapma Coşkun yapma bunu. Sorunlu dedin yaa Bari sen yapma bunu.

sorunlu olmayan araba mı var yahu

benim de debiryaj bitti anasını avradını... ...satayım

• quote:

İyi de ben küçükten başka bişey demedim ki. Motor küçük kabul. 1300 KG'lik bi arabaya 1.3 motoru yakıştırmıyorum. Yeni klimalar gücünü motordan almıyor ki.

Senin için demedim usta...
    Bi arkadaş motoru küçük bulmuyordu.Gayet iyi diyordu...Klima açıkken rahat rahat rampa çıkıyoruz diyordu..
    Ama benim kullandığım Astra Rampa'da bayılıyordu ki bu normal bişey zaten...1,6 Motor'ları bile zorluyor...
  • Bence dizel c sınıfı vs boşverin

35-40 arası 2 senelik bir sürü accord 2.0 yada benzeri d sınıfı araçlar alınabilir

c sınıfı alacaksınız sonra 3 ay sonra keşke daha büyük olsa imiş diyeceksiniz

Yakıt konusuda çok zorlar durumda olursa lpg gibi bir çözüm işinizi görebilir
  • quote:

benim de debiryaj bitti anasını avradını... ...satayım

Sen sat onu sat.

Neyse arkadaşın konusunu daha fazla işgal etmeyelim. Gerçi ettik edeceğimiz kadar. Kusura bakmasın.

quote:

Senin için demedim usta...
    Bi arkadaş motoru küçük bulmuyordu.Gayet iyi diyordu...Klima açıkken rahat rahat rampa çıkıyoruz diyordu..
    Ama benim kullandığım Astra Rampa'da bayılıyordu ki bu normal bişey zaten...1,6 Motor'ları bile zorluyor...

He tamam o zamanda aklıma bişey geldi bi an yukarıdaki mesajdan dolayı. Bizde de 1.6 benzinli Astra var. Geçen kimayı açtım baya zorlandım sollamadayken. Arkamdaki (Starex) selektör yapa yapa geldi. Gerçi sonradan ağzının payını verdim sportla.

Ben mi beceriksizim yoksa hakkaten klima gücünü motordan mı alıyo anlamadım. Sporta bastığım zamanda hiç zorlanmadan geçebildim aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 29 Haziran 2008; 1:40:54 >

• quote:

devri turbonun devreye girdiği aralığın altına düşürürsen, 5. vitesle 60 la yokuş yukarı gitmeye çalışırsan "gaz yemiyor, bayıyor" dersin.. klimanın açık olmasına gerek yok.. bu küçük hacimli turbo dizel araçlarda turbo devrede değilse ne adam gibi tork var ne bg gücü..

197nm torklu bir araçtan bahsediyoruz.. Focus için 240nm. Sizin dediğinize göre benim 1.3 125nm torklu colt ile klima dahil tüm elektirk tesisatını sökmem lazım ki düz yolda gidebileyim(yokuştan bahsetmiyorum bile)

ya bu japonlar klima işini iyi beceriyorlar, motora yük olmuyor ya da forumdaki arkadaşlarda schumacher hassasiyeti var; torktaki 0,0001nm değişmeden huzursuz oluyorlar..

• aman ünal hocam yok ne demek bende hem ögreniyorum hem egleniyorum bu sayede

bide sana bişi sorcam ya bu yeni opellerdede korna dügme degil dimi bende 2005 corsa var gecen kadının biri kırdı önüme nasıl abandıysam o kücük dügmelere yırtıldı o lanet kadın yüzünden ben bu kadınlara ehliyet verenin cıkarmican ya trafige(annemle ablamda buna dahil)
  • Valla Corsa'yı bilmem ama Astra'da düğme şeklinde değil. Direksiyonun ortasında. Hava yastığı ile aynı yerde. Opel logosunun altında. İstediğin yerden basabiliyosun. Yırtılma olmaz bunda.

max. 38 -40 bin ytl ye c sınıfı tavsiyeleriniz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 29 Haziran 2008; 1:49:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabies

quote:

devri turbonun devreye girdiği aralığın altına düşürürsen, 5. vitesle 60 la yokuş yukarı gitmeye çalışırsan "gaz yemiyor, bayıyor" dersin.. klimanın açık olmasına gerek yok.. bu küçük hacimli turbo dizel araçlarda turbo devrede değilse ne adam gibi tork var ne bg gücü..

197nm torklu bir araçtan bahsediyoruz.. Focus için 240nm. Sizin dediğinize göre benim 1.3 125nm torklu colt ile klima dahil tüm elektirk tesisatını sökmem lazım ki düz yolda gidebileyim(yokuştan bahsetmiyorum bile)

ya bu japonlar klima işini iyi beceriyorlar, motora yük olmuyor ya da forumdaki arkadaşlarda schumacher hassasiyeti var; torktaki 0,0001nm değişmeden huzursuz oluyorlar..

focus için konuşalım: düşün ki klima 240nm torkun 85nm'sini götürüyor. (tabi bu kadar götürmesi için sanayi tipi bir klima olduğunu farzediyoruz çünkü 85nm benim eski kasa 1000cc yaris in torku kadar bir tork ki onda bile klima vardı) Hala 155nm torkun var o da 1.6 benzinli astra'nın torku kadar. Yani aracın o şartlarda bile 1.6 benzinli (klima açmamış) astra kadar iyi yokuş çıkması lazım. 85nm tork yiyen klima bizi de yer o ayrı

diyorum kardeşim gel gidelim antalya gezisine araba benden mazot parasını bölüşürüz, yanaşmıyorsun

edit: değiştire basacağıma alıntıya basmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabies -- 29 Haziran 2008; 1:50:27 >

• ha aman iyi
    sonucta annem alsın hevesini corsayı ona verir altındaki aracı alırım ben
    söyle kornaya elimle daaat diye basmayı özledim valla

astra agır basıyor babamında aklına yattı fakat milletin sorunlu demesini acabilirmiyiz biraz ne gibi sorunları var
    ya mesela peugeot a da aman sakın alma sorunlu diyolardı ama ben 206dan hiç bi sıkıntı yasamamıstım
  • Astra'da yeni çıktığı zamanlarda şikayet sitelerinde forumda CIM modülünden çok sıkıntı yaşayanlar olmuştu. Makyajdan sonra düzelttiler diyorlar. Kurum bağlama sorunu vardı bi zamanlarda şimdi ortalarda yok o sıkıntı da.

Biraz önce sikayetvar.com'a baktım. Şikayetlerin çoğu eften püften sebepler. Ve çoğu servisle ilgili sıkıntılar. yani servis garanti kapsamına garantili parçayı sokmadı. Arabam çok yakıyo. Servise güvendim yolda kaldım gibi sorunlar. Yani tamamen servisle alakalı sıkıntılar.
  • hmm anladım cok teşekkür ederim alırsak ztaen ya 0 yada modeli yüksek bir 2.el olur
    hocam bi soru daha

ankaradasın sanırım ankarada hangi servise gidiyorsun
    bi kaç tane opelci arkadaslarım varda hiçbiri memnun degil yetkili servisten hepsi özel servis kullanıyor
    ben oldum olası sevmem özel servisi yetkiliye alısmısız
    bakımı 2 bin km geçti acilen corsayı bi yere götürmem lazım sen hangi yetkili servisi önerirsin
  • Aldığımızdan beri 2 kere servise gitti mecburiyetten. İkisi de Reis. Ankara'da Reis öneriliyor. Eskişehir yolunda.
  • evet biliyrum orayı
    geçen ümitköy taraflarına yeni acılan opan a gittim
    inanılmaz kazık+ cok bekletiyorlar
    o yüzden bir daha oraya hayatta adımımı atmam
    aracın eski sahibi konya yolunda opal mı opanmı varmıs orayı öneriyodu artık bu hafta sonu gidip bakarım reise cok tesekkürler
  • birkaç ay önce biz de aynı durumdaydık...37-38bin ytl,0km dizel c segmenti araç...1 gün içinde focus,golf,astra,308,207,civic,auris tamamına baktırk,çoğuyla da test sürüşü yaptık...TOYOTA markası,sevimliliği ve sürüş keyfi nedeniyle AURIS 1.4 dizel comfort paket alındı...alan kişi eşimin abisi ve araçtan çok çok memnun...

eğer ben anneme araç alacak olsaydım direk AURIS alırdım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 29 Haziran 2008; 11:41:27 >
  • 308 iyi bir seçim olurdu ,sınfında en az yakıt tüketen araç daha ne olsun tasarım olarakda çok iyi ben olsam 308 alırdım
  • focus veya astra derim ama astra 1.3 ten .. süperr bi performans bekleme
  • quote:

Orjinalden alıntı: ba2khan

308 iyi bir seçim olurdu ,sınfında en az yakıt tüketen araç daha ne olsun tasarım olarakda çok iyi ben olsam 308 alırdım

Şehir içinde o değerleri tuttur 1 depo benden. Şehir içinde 1400 KM yol yap. Tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 29 Haziran 2008; 13:18:25 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.