Şimdi Ara

Mazda 3 Renk Seçimi: Beğenilerinize ihtiyacım var! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
4.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: victor

@aadrty :
    metalik beyaz, sedefli beyaz diye geçen renk mi?
    eğer o ise, o renk için de hasar gibi durumlarda aynı rengi tutturma gibi bi sorundan bahsediyolardı
    mazda forumunda (sanırım) görmüştüm onunla ilgili bi yazı

Güneşte parlıyor ve mika beyaz diye geçiyor, renk tutturamama gibi bir sorunla karşılaşanı da duymadım henüz...
  • 1 ay kadar once 37.500 e ıkıncı el 2010 impresıve otomatık vıtes HB aldım.
    ruhsatta yazan kristal beyaz bence cok hos duruyor ısık vurdugunda sankı beyaz degıl de
    sarı yesıl beyazımsı bır renk gorunuyor. opak beyaz nasıldır bır fıkrım yok..
    yukarıda arkadaslar beyaza sırket aracı gıbı demısler ama bence tam tersi gri renk daha cok sirket aracını andırıyor gri renk meganlar gibi.
    aldigimda aracin ustune siyah film kaplanmisti karbon gibi degisik bir sey ayrica jantlarda 17 inch siyah ve gri arasi bir renk beyaz ve siyahin uyumu hos oluyor bence.
    tabi bu soylediklerim hepsi bence.. baska turlu dusunenlere saygi sonsuz..
    (sanirim 2011 modellerde yeni renk secenekleride mevcut kirmizi, fistik yesili vs ayrica lansman rengi olan mavi yede bakmani tavsiye ederim ama nolur gri alma :D)
  • Arkadaşlar Selamlar,

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Çok düşündüm ve kararımı "alüminyum gri" yönünde verdim. Sebep ise bu rengin Mazda 3'ün gerek katalog, gerek basın lansmanı gerekse bütün resmi sitelerde kullanılıyor olmasından dolayı Mazda 3 kimliğini taşıması. Bu renk tonunu Autoshow'da Aston Martin aracında gördüğümde de cok begenmistim. Aston Martin alamıyoruz bari aynı renk olsun (işin esprisi, ciddiye alıp eleştirmeyin hemen:)

İkincisi, bir arkadaşın da bahsettiği gibi segmentinden bağımsız olarak son iki senede trafiğe çıkan aracların çoğunun rengi beyaz. Bütün araçlar aynı durmaya başladı ve "trend" yönünde araç almak beni rahatsız ediyor. Bahsettiğim gibi, her aracın özel bir rengi vardır ve bu renk bu marka ve model aracın kimliğini oluşturur. Yanlış anlaşılmasın, beyaz alanlara saygı duyuyorum ve en nihayetinde bir tercih meselesi.

Hem beyaz hem gri yönünde görüşlerini bildiren arkadaşlara cok tesekkür ediyorum. Bana da geriye, metalik gri için istenen ekstra 700 lira fiyat farkını bayiyle pazarlık yaparak düşürmek kalıyor:)

Sağlıcakla kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: automania

Arkadaşlar Selamlar,

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Çok düşündüm ve kararımı "alüminyum gri" yönünde verdim. Sebep ise bu rengin Mazda 3'ün gerek katalog, gerek basın lansmanı gerekse bütün resmi sitelerde kullanılıyor olmasından dolayı Mazda 3 kimliğini taşıması. Bu renk tonunu Autoshow'da Aston Martin aracında gördüğümde de cok begenmistim. Aston Martin alamıyoruz bari aynı renk olsun (işin esprisi, ciddiye alıp eleştirmeyin hemen:)

İkincisi, bir arkadaşın da bahsettiği gibi segmentinden bağımsız olarak son iki senede trafiğe çıkan aracların çoğunun rengi beyaz. Bütün araçlar aynı durmaya başladı ve "trend" yönünde araç almak beni rahatsız ediyor. Bahsettiğim gibi, her aracın özel bir rengi vardır ve bu renk bu marka ve model aracın kimliğini oluşturur. Yanlış anlaşılmasın, beyaz alanlara saygı duyuyorum ve en nihayetinde bir tercih meselesi.

Hem beyaz hem gri yönünde görüşlerini bildiren arkadaşlara cok tesekkür ediyorum. Bana da geriye, metalik gri için istenen ekstra 700 lira fiyat farkını bayiyle pazarlık yaparak düşürmek kalıyor:)

Sağlıcakla kalın...

hayırlı olsun mazda 3 sizi gercekten fazlasıyla tatmin edicek, görünüş donanım yol tutusu frenler bu aracın direksiyonunda kendini güvende hissediyorsun tabi elbette hemen tebki göstermeyin sınıfı için konusuyorum gidipte bi merso e250 ile karsılastırmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: automania

Arkadaşlar Selamlar,

Sağlıcakla kalın...

Hmm...belki beyaz konusunda fikrini değiştirebilirim...

http://www.japanesesportcars.com/2010-mazda3-mazdaspeed3-tuner-cars-2009-sema_8789.html

resimleri büyütüp bakabilirsin

• kararınız hayırlı olsun
    darısı başıma
  • mazda 3 ün rengi beyazdır, sırf beyaz bulmak için bir taraflarını yırtanları tanıyorum mazda3 beyaz olunca yolda ben burdayım diyor resmen, hayalimdeki mazda3 te beyaz darısı başıma ne diyim :D mazda3 olsunda renk farketmez gerçi :D
    Neyse Zevkler tartışılmaz tabiki hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Insurrection -- 22 Kasım 2010; 19:02:05 >
  • quote:

kararınız hayırlı olsun
    darısı başıma

Çok teşekkür ederim. Darısı sizin başınıza. Aracı test etmişseniz zaten beğeninizden ötürü iş araç seçiminden ziyade zamana kalmış demektir.

Aracın metalik renkli fiyatını kavga dövüş 44.800 liradan 42.600 liraya indirtebildim. Kafamdan gecen rakam 42,500 idi ancak bayi sahibi ortak bir tanıdığımıza "bu aracı sattığıma memnun olsam mı olmasam mı bilemiyorum, doğru dürüst para kazanmadım" diyerek fiyatın en dipte olduğunu vurgulamış. Bunu duyduğuma bir müşteri olarak sevindim tabii:) Hele ki sabah Mazda 3 metalik siyah kullanan bir tanıdığa aracı hakkında fikir sormaya gittiğimde aracını Mazda 3 ilk çıktıgında 43,500'e aldıgını duyunca kendimi daha da iyi hissettim:)

Zamanını harcayıp da samimi fikrini, eleştrisini ve bilgisini esirgemeyen bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi automania -- 22 Kasım 2010; 19:43:15 >

• bence güzel fiyat
    tanıdık indirimi mi yoksa pazarlık mı?
    bir de sakıncası yoksa bayi adını (ya da en azından istanbul bayisi olup olmadığını) öğrenebilir miyim?
  • quote:

bence güzel fiyat
    tanıdık indirimi mi yoksa pazarlık mı?
    bir de sakıncası yoksa bayi adını (ya da en azından istanbul bayisi olup olmadığını) öğrenebilir miyim?

Tanıdık değil. Bayiyle pazarlığımı burada takip ettiğim fiyatlar çerçevesinde yaptım. Sağolsun Türkiye'nin değişik yerlerinden arkadaşlar da ne kadara aldıklarını benim gibi açıkça paylaşmışlardı, dolayısıyla bunların taban fiyatına aldım diyebilirim. Bayinin elindeki mevcut araçtan da tercih edince bayi de müşteriyi kaçırmak istemedi diye düşünüyorum. Bayi Adana bayisi Mıçı Otomotiv. Oradaki Alaaddin Bey sağolsun çok ilgilendi. Eğer bu bayiden düşünürseniz kendisiyle sizi görüştürebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi automania -- 22 Kasım 2010; 20:13:08 >
  • teşekkürler
    yalnız ben istanbuldayım
    eğer çevre illerde ikamet etseydim mutlaka uğrardım ama şu durumda zor .
  • beyaz renk spor duruyor
  • 3 numara bence. Kehanet filminde de kadının arabası bu renkti ve mazda3 ü ilk orda beğenmiştim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.