Şimdi Ara

Medeniyet Üniversitesi(Devlet üniversitesi) Tıp Fakültesi Soruları alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok fazla özel maille medeniyet tıp soruluyor bu aralar o yüzden böyle bir konu açarak herkese ulaşmak istedim. Şuan medeniyet tıptayım ne yazık ki büte kaldım geçersem 3e geçeceğim.

tormintor adlı üyeye sorulduğunda bunu demiştir ihtimal :D sınıf arkadaşım :D

Başta şunu söyleyeyim 3. sınıfa geçtim anatomi'yi kadavra görmeden bitirdik. Yani anlayacağın okulda eksik var baya. Hocaların 2-3 tanesi hariç klasik üniversite hocası. o 2-3 tanesi gayet iyi. Okulda belirli bir disiplin yok. İlk dönem ingilizceye girmedik sadece sınavlara girdik ve geçtik kimse bir şey demedi. 2. dönem yine aynısı yaptık bu sefer vay efendin niye derslere girmediniz diyerek bizi bıraktılar. Okul sözde %30 ingilizce ama ingilizce anlatma kabiliyeti olan sadece 2 hoca var. Diğerlerinin ingilizce çöp. Ayrıca okulda cemaat akp çatışması vardı. Rektörü değiştirip akp li birini getirdiler ama hocaların çoğu yine cemaat kadrosundan. Bu yüzden aralarında belirli bir iletşim sorunu var vs. saymakla bitmez

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    benim cevabım

valla bu çocuk niye böyle anlamadım ya hiç de belli etmiyor memnuniyetsizliğini. dediklerinin bir kısmı doğru ingilizceden kalmalar falan sonra hocaların inglizcesi kötü ama zaten ingilizceyi bilenler o yüzde 30u alıyorlar böylece kurtarıyoruz yine tabi bazı hocalar mıymıy okuyor ingilizceyi hangi okula gidersen git bunlarla da karşılaşırsın türkiyenin eğitim sistemi mükemmel değil bunu herkes biliyor heryerde aynı :D

daha sonra mesela şuan istanbulun üniversite olarak ulaşıma en elverişli aynı zamanda en düzgün yerde olan üniversitesi konumuna yükseliyoruz yavaştan :D

marmara tıpı taşıdılar uzağa çapa bağcılara taşınacakmış öyle bir duyum var cerrahpaşanin binası yenilenecek çatlak kırık dökük bir bina. bizimkiler siz geleceksiniz diye yeni 2 bina yaptı. ama kampüs manzarası berbat çünkü ortasından otoyol geçiyor karşılıklı arsalar bizim :D

sizin binalar güzel ama temiz daha bitmedi ama eylüle biter hergün görüyorum. arkasında da fikirtepe var hani kentsel dönüşen mahalle heryer gökdelen inşaatı oldu onlar bitince baya elit bir çevre olacak.

daha sonra okulu akp kurdu yönetim genelde akp senin görüşünü bilmiyorum ama çoğunlukla hep kapalı kızlar ya da kapalı erkekler var :D beni sağçı veya solcuyum diyemem ama açıklıktan hoşlanırım :D yine bizim ufak bir arkadaş grubumuz var tabi.

hani memnun musun desen istanbulda olmaktan memnunum ve bizim okul cidden diğer çoğu tıpa göre de kolay.

ona göre kararını ver yine sorun olursa sorabilirsin.

aynı zamanda anadolu yakasının en eski ve köklü hastanelerinden biri göztepe araştırma bizim hastane şimdi yıkıp yine yapacaklar bize yetişmese bile size kesin yetişir. hastanedeki hocaların hepsi alanında bayaa başarılı diye biliyorum :D

kadavra konusunda görmene gerek de yok boşuna zorluk olur ilerde çok göreceksin zaten

kampüsü anlattım daha boş yani pek bişey yok 2 bina bi tarafta 2 bina karşıda bizimkiler uyduruk biraz :D ama nezihçe

sosyal olarak pek birşey yok bahar şenliği bile olmadı yani ama öğrenci az bunlar için sizinle ve gelecek yıllarda düzelir bunlar.

tıpta yurtdışı hayalleri kurma erasmus falan var ama denklik vermez tekrar etmek zorunda kalırsın okulu bitir sonra nereye gidersen git :D

sınav sistemi komite direkt tüm dersler 1 sınavda test

tıp hacettepe tıp ingilizce olmadığı sürece türkçe okunmalı o da hacettepenin adı var hani çapa ingilizceye bile gitme derim ben

hoca ve eğitimlerden de bahsettim zaten :D

daha fazla sorunuz olduğunda burdan yazabilirsiniz böylece herkes görmüş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaman01 -- 7 Temmuz 2015; 23:44:08 >

• Mesajım bulunsun. Bende elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım. Arkadaş güzel bir şekilde yazmış zaten.

Kadavra konusunada şöyle bir açıklık getireyim. Bizim kadavra görmememiz bir eksiklik. Gereklidir gereksizdir orası tartışılır ama diğer okullarda ya da bizim okul gibi önemli iddiası olan okullarda anatomi eğitiminde kadavra gösteriliyor. Ayrıca plastine kadavra alındı okula ama onuda küçük depo gibi bir odada saklıyorlar. Ama Allah razı olsun hoca ucundan gösterdi biraz. Birde bu tarz kadavranın dezavantajı sadece bakıyorsunuz cam bir kafesin içinde sergilenecekmiş galiba bize öyle dendi.

Plastine kadavra nedir bilmeyenler için: link

• quote:

Orijinalden alıntı: Tormintor

Mesajım bulunsun. Bende elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım. Arkadaş güzel bir şekilde yazmış zaten.

Kadavra konusunada şöyle bir açıklık getireyim. Bizim kadavra görmememiz bir eksiklik. Gereklidir gereksizdir orası tartışılır ama diğer okullarda ya da bizim okul gibi önemli iddiası olan okullarda anatomi eğitiminde kadavra gösteriliyor. Ayrıca plastine kadavra alındı okula ama onuda küçük depo gibi bir odada saklıyorlar. Ama Allah razı olsun hoca ucundan gösterdi biraz. Birde bu tarz kadavranın dezavantajı sadece bakıyorsunuz cam bir kafesin içinde sergilenecekmiş galiba bize öyle dendi.

Plastine kadavra nedir bilmeyenler için: link
    memnun musunuz genel olarak üniversitenizden?

• quote:

Orijinalden alıntı: ddrkrc

memnun musunuz genel olarak üniversitenizden?

Alıntıları Göster
    valla ben istanbul için geldim ve gayet memnunum bunun dolayısıyla idari sıkıntılar eğitimsel sıkıntılar her okulda olur diyorum.
  • Eğitimde çok sıkıntı oluyo mu yani eksiklik falan var mı kadavra konusu dışında?
    Hazırlıkta verilen ingilizce eğitimi iyi mi?
    şimdiden teşekkürler :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: nani1907

Eğitimde çok sıkıntı oluyo mu yani eksiklik falan var mı kadavra konusu dışında?
    kadavra görmeden anatomi olur mu ya.. ilk bilmem kaç binden öğrenciler kadavra bile görmeden mezun olmak için mi gidiyorlar bu okula. hocalarınıza baskı yapın arkadaşlar en azından bir kadavra getirsinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.pera

kadavra görmeden anatomi olur mu ya.. ilk bilmem kaç binden öğrenciler kadavra bile görmeden mezun olmak için mi gidiyorlar bu okula. hocalarınıza baskı yapın arkadaşlar en azından bir kadavra getirsinler

merhaba kardeş sen hangi okulda okuyorsun kaçıncı sınıfsın kendini tanıtıp sonra yorum yaparsan sevinirim :D
  • quote:

Eğitimde çok sıkıntı oluyo mu yani eksiklik falan var mı kadavra konusu dışında?

valla ben ve tormintor arkadaşım hazırlığı direkt geçtik o yüzden bir bilgimiz yok ama pek de sanmıyorum süper ingilizce öğrettiklerini ki tıpta ingilizcenin pek de yararı yok sınavda çıkan yüzde 30luk soruları yapabildiğin sürece ingilizce yeter de artar ancak aşırı idealistler yurtdışında uzmanlık falan okuyor onlara lazım ingilizce tıp her zaman türkçe okunmalı bence ve ben akademisyen olucam makale yazıcam dersen bitirince gidip ingilizce öğrenirsin.

kadavra konusunda dr.pera arkadaşımızın aksine ben kadavra görmedim ama maketler hep yeni alındı ve gayet güzel dünyanın en kaliteli maketleri hepsi SOMSO marka bu marka en iyi markadır.her yerde bunlardan var.

dersleri hep anlattım hocalar normal düzeyde süper yada çok kötü diyemem ortalama bir eğitimi var ben istanbul için seçtim o yüzden memnunum.

http://www.medeniyet.edu.tr/Guncel_Haberler_universitemizden_yeni_egitim-ogretim_yilina_yeni_bina_mujdesi.html

bu linkteki binalar yüzde 90 aşamasında ve eylüle bitecek gayet yeni 3 tane güzel binamız var gerçi biz seneye de eskisindeyiz bi yemekhanenize uğrarız artık :D

hazırlık geçen yıllarda maltepedeydi bu binayla beraber o da kampüse gelecek.

• Ingilizce işinin birazda insanın kendisine bağlı olduğunu düşünüyorum ekstradan kurs da olabilir.
    yarın öbür gün mezun olduğumuzda 24 yaşında olcaz ingilizce bilmemek büyük eksiklik olur bence.
  • quote:

Ingilizce işinin birazda insanın kendisine bağlı olduğunu düşünüyorum ekstradan kurs da olabilir.
    yarın öbür gün mezun olduğumuzda 24 yaşında olcaz ingilizce bilmemek büyük eksiklik olur bence.

işte dediğin gibi o sana bağlı insan istemezse dil öğrenemez ben şuana kadar ne kursa gittim ne bişey yaptım sadece lisede ortaokulda gördüğüm ingilizcem var çok fazla dizi film izlerim ydsden 72 aldım yani kafaya takmamak kendini geliştirmek lazım
  • Bazı üniversiteler ilk 5 e yazıp çıkarsa burs veriyolar sizin üniversitede de var mı bu? Hatta burs imkanı var mı diye de sorim.
  • quote:

Bazı üniversiteler ilk 5 e yazıp çıkarsa burs veriyolar sizin üniversitede de var mı bu? Hatta burs imkanı var mı diye de sorim.
    Daha deteaylı bilgi almak için vaktinizde varsa :http://www.medeniyet.edu.tr/Guncel_Haberler_universitemizde_tanitim_gunleri_2015-2016.html
  • quote:

Bazı üniversiteler ilk 5 e yazıp çıkarsa burs veriyolar sizin üniversitede de var mı bu? Hatta burs imkanı var mı diye de sorim.

burs diye bişey yok çünkü devlet üniveristesi hala bilmiyorsanız terkedin burayı

devletten alıdığın kredi burs var sadece kyk bide ihtiyacı olanlara bir vakıftan burs ayarlıyor bizimkiler o kadar.
  • Biliyorum devlet olduğunu ama o dediğiniz vakıflar şart koşuyor bazen.
  • quote:

Biliyorum devlet olduğunu ama o dediğiniz vakıflar şart koşuyor bazen.

şart koşmalarının sebebi sadece ihtiyacı olanlara veriyorlar bursu baban memursa falan zor yani.

derece falan aranmıyor o vakfın bursunda ya da tercih sıralaması falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaman01

quote:

Biliyorum devlet olduğunu ama o dediğiniz vakıflar şart koşuyor bazen.

şart koşmalarının sebebi sadece ihtiyacı olanlara veriyorlar bursu baban memursa falan zor yani.

derece falan aranmıyor o vakfın bursunda ya da tercih sıralaması falan.

Alıntıları Göster
    bir arkadaş vaktiniz varsa tanıtım günlerine gelin demişte boşuna gitmeyin derim ben dün gittim bir tek tıp fakültesinin broşürü yoktu adamın ismini bilmiyorum ama bir öğretim görevlisi koymuşlar öküzün önde gideni teyzem tıp fakültenizi tanıtır mısınız bize dedi adam ne tanıtıyım ablam diye cevap verdi.. hocaların içinden tanıtma amaçlı bunu koyabildilerse geri kalanını siz düşünün daha sonra bir asistan bulduk uludağ ile yakın burası istanbulda olması avantaj siz ne düşünüyosunuz diye benim düşüncem burayı yazmayı dedi. Hani biz okula heves etmişiz tanımak istiyoruz gördüğümüz öküzlüğün haddi hesabı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: trainturks

bir arkadaş vaktiniz varsa tanıtım günlerine gelin demişte boşuna gitmeyin derim ben dün gittim bir tek tıp fakültesinin broşürü yoktu adamın ismini bilmiyorum ama bir öğretim görevlisi koymuşlar öküzün önde gideni teyzem tıp fakültenizi tanıtır mısınız bize dedi adam ne tanıtıyım ablam diye cevap verdi.. hocaların içinden tanıtma amaçlı bunu koyabildilerse geri kalanını siz düşünün daha sonra bir asistan bulduk uludağ ile yakın burası istanbulda olması avantaj siz ne düşünüyosunuz diye benim düşüncem burayı yazmayı dedi. Hani biz okula heves etmişiz tanımak istiyoruz gördüğümüz öküzlüğün haddi hesabı yok

ya kesin oraya memurlardan birini falan koymuşlardır kilolu gözlüklüyse Hasan Tahsindir. adamlara fazla iş verince canı sıkılıyor onların. asistan dediklerinin çoğu zaten tıptan gelme değil temel bilimler olduğu için ve asistan alımlarında sorunlar oluyor ondan onlar memnun değiller sana kısaca şöyle söyleyeyim denemeden bilemezsin. istemiyorsan yazma seçeneklerin bol hani ben bu kadar anlattım hala şüpheleriniz varsa yazmayın kardeşim. Benden iyi de anlatamazlar okulu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: megaman01

quote:

Orijinalden alıntı: trainturks

ya kesin oraya memurlardan birini falan koymuşlardır kilolu gözlüklüyse Hasan Tahsindir. adamlara fazla iş verince canı sıkılıyor onların. asistan dediklerinin çoğu zaten tıptan gelme değil temel bilimler olduğu için ve asistan alımlarında sorunlar oluyor ondan onlar memnun değiller sana kısaca şöyle söyleyeyim denemeden bilemezsin. istemiyorsan yazma seçeneklerin bol hani ben bu kadar anlattım hala şüpheleriniz varsa yazmayın kardeşim. Benden iyi de anlatamazlar okulu zaten.

Alıntıları Göster
    up up up görmeyenler de görsün yararlansın

• Benim daha 1 senem var. Ama olur da burayı kazanırsam istanbulu terk etmemek için yazarım gibi.
  • hocam okul basit mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.