Şimdi Ara

Medikal amaçlı Pda alıcam ama.....???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben bir hekimim ve pda merakım serviste bi meslektaşımda pda görmemle başladı.Arkadaş cebinden cihazı çıkardı ve onbinlerce ilacın isim ve özellikleri artı tüm dahiliye kitabi bir cihazın içinde üstelik aradığını anında buluyorsun.Bir hekim için büyük kolaylık diye düsündüm ve almaya karar verdim.

Fakat, piyasada o kadar çok çeşit ve özellikte pda var ki,benim kullanım amacıma hizmet edecek hangisini alsam diye bir türlü karar veremedim.
    Sizler bu konuda cok fazla bilgiye sahipsiniz,
    Aradığım cihaz;
    * öncelikle ve en önemlisi tıbbi ,medikal yazılımları hiç zorlanmadan çalıştırabilmeli,
    * daha rahat okuyabilmem için geniş ekranlı olmalı

***Bu özelliklere sahip hangi cihazları tavsiye edersiniz ???
    ***Bu yazılımları bedavaya nereden temin edebilirim ???

Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim...
    Saygılar.

• Bende bir hekimim
    GPS le hiç işim yok. seninde gps dısında her şeyi yapabilecegin bir cihaz olarak Asus p 525 i önerebilirim eger kalvyesiz istersende p 535 baska bir şey aramana gerek yok.
    Alacagın pdalrda ekranlar genelde 2.8 inçtir Asusuda Hp de diger moedelelrde genelde bu boyuta sahiptir.
  • işte burda 2 sinin kıyaslamasıda var.

Karsına Hp 6815 diye bir model cıkabilir Asus daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiwago -- 29 Ağustos 2007; 23:10:25 >

• jiwago arkadaş ;
    verdiğin detaylı bilgiler için teşekkür ederim.
  • Rica ederim alınca döküman ve program ihtiyaccın olursa yardımcı olmaya çalısırm.
  • merhaba bende hekimim dokuman konusunda yardım edermisiniz.
  • slm bende hekımım palm tx ı aktıf olarak kullanmaktayım
    www.medicalwizards.com ve bınlerce program tavsıye ederım
    ayıracagın butcene ıstedıgın ozellıklere gore alet secmenı onerırım mesela ben telefonsuz ıstemısdım ekrana kulagımı dayamak cazıp gelmıyordu yanı ayrıca telefonluların sarjı cok cabuk ıtıyor haberın olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktorbursa -- 31 Ağustos 2007; 1:06:52 >
  • binlerce pdf formatında full medikal kitap

www.medicalheaven.com
  • Merhaba,

Ben de doktorum. Ve medikal programları kullanabildiğim Palm Life drive'ı tavsiye edebilirm; Hatta ilgilenirsen external klavyesi, Türkçelerştirme programı ile beraber satabilirim de. Telefon özelliği olmadığı için başka bir PDA kullanıyorum şu anda.

Branşın nedir bilmiyorum ama Skyscape'in kardiyoloji ile ilgili Clinical Trials uygulaması da var alette.

İlgilenirsen PM at.
  • Bu arada ekram genişliği olarak pazarda bulabileceğin en uygun seçeneklerden biridir aynı zamanda.

Kriterlerinden biri de bu olduğu için eklemek istedim.

2005'de Amerika'dan almıştım; 8-9 ay kullandım.
  • (alacağın ppc nin ekran boyutu önemli. telefonlu olanlar (PDA) genelde küçük ekranlı oluyor. Telefonsuz olanların içinde ise (PPC) 3.5 " lerden büyük VGA ekrana sahip olanları tavsiye ederim. VGA ekranlıların içinde en büyük ekran bilidiğim kadarıyla 4" lik HP hx 4700. üretimden yeni kaldırıldı. o yüzden gerek sahibinden com dan gerekse gittigidiyordan alabilirsin. 300 ile 600 arasında bir fiyat olabilir. fiyat cihazın temizliğinden ziyade satanın ne kadar acele satmak istediğine göre değişiyor. VGA ekrana gelince; normalde cihazlae qvga ekranlıdır. vga ekranlar ise görüntü açısından kıyas kabul etmez. her iki cihazıda kullandığım için kesinlikle vga ekran tavsiye ederim.
  • Ben sana kesinlikle Fujitsu-Siemens N560 tavsiye edebilirim.Fazladan GPS i de icinde ama fazla mal göz cikarmaz
    WM5 Intel® Intel® PXA270 624 MHz Intel® XScale™ VGA Ekran 640*480 3.5"
  • bende hekimim arkadaşlar bu dediğiniz pdf ler nokia E61 de okunmazmı ekran boyutu da 2.8 inç
  • Hem telefon hem PPC istiyorsanız HP 6815 öneririm. Ama tuş takımlı istiyorum uğraşamam listeyle falan diyorsanız Asus p525 öneririm.
    Branşınız nedir bilmiyorum ama Dahiliye- pediatri-acil-yoğun bakım-kardiyoloji ya da kadın-doğumcu iseniz UpToDate yeter de artar. İçin de zaten ilaç bilgileri mevcuttur(Lexicomp kulanır). Tabi bunun için para vermelisiniz. Ama zaten bu dallardan birindeyseniz kendiniz için almalısınız UpToDate'i. Artık Türkiye temsilciliği bile var. Bizim üniversitede bu saydığım branşlarda kullanmayan çok azdır.
    PDA alacağım diyorsanız önce bu işin zorlu bir iş olduğunu kabul edip alacaksınız. Aleti inceleyip,kurcalayıp,çözene ve alışana kadar çok zaman geçiyor. Program yükleme, silme ,aletin kapanması, reset atma; bu gibi işlere aşina olacaksınız. Telefon özelliğinide aynı anda istiyorsanız tuş takımlı alacaksınız ama normal telefon gibi kullanabilmek için yine programlar yükleyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın mesaj işi kolaylaşmıyor.
    İlk aklıma gelenler bunlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.