Şimdi Ara

MEDİKAL İLE UĞRAŞAN VAR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
12.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad iş yapamadık beraber . Çözümleyemediğiniz kartlardan isterim mümkünse.
    quote:

Orjinalden alıntı: gazi27

BU ARADA MELİH HOCAM,SİZE GELEN KARTLAR ARASINDA OHMEDA MARKA ANESTEZİ CİHAZLARINA AİT KARTLAR GELDİ Mİ HİÇ?BAZEN BİZİM DE ÇÖZÜMLEYEMEDİĞİMİZ DURUMLAR OLUYOR VE ALMANYAYA GİDİYOR CİHAZ.(YA DA KART İSTENİYOR)
  • para artık biyokimyada var.

quote:

Orjinalden alıntı: BaMKaN

Sizce rontgen cihazlarının teknik servisliğinde para var mı, yoksa artık tomo, mr, ultrasound gibi güncel teknolojilere mi yönelmek lazım?...
  • arkadaşlar bende bu sektöre gireceğim yeni yeni öğrenciyim şu anda ilerde medikal işiyle uğraşacağım neler önerirsiniz ne gibi tavsiyeleriniz olur burda meslektaşlarımı görmek beni çok sevindirdi
  • "medikal ile uğraşan var mı?" sorusu çok geniş bir yelpazeyi kapsıyor (medikal=tıpla ilişkili, tıbbi demek ingilizce).aslında soru "medikal cihazlar/tıp elektroniği ile uğraşan/ilgilenen var mı?" şeklinde olmalıydı bence.herneyse konuya gelirsek eğer bende "biyomedikal cihaz teknolojisi" okuyorum.burda tıp elektroniğiyle ve tıbbi cihazlarla ilgilenen arkadaşların olması çok güzel gerçekten.yardımcı olabileceğim bi konu olursa zevk duyarım.
  • ya biraz gec olmusolabilir ama medikalda kullanılan yazılımlar nelerdir yani hangi dille yazılım yapılıyorögrenebilirmiyim
    acıkcası bu işegirmek istiyorumda
  • Biyomedikal Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.Acaba burada var mıdır biyomedikal müh. veya tekniker öğrenciler?
  • arkadaslar uzun suredır bu sektore gırebılmek için tanış birilerini kolluyom ama,rastlayamadım,şimdiye kadar bana anlarmısın dıye sorulan herşeyle ugraştım,ama kımse elınde bi anestezi cihazı yada solunum cıhazıyla gelmedı dogrusu beklemıorumda,açıkcası bıraz da tırsıyorum soz konusu ınsan hayatı,ama bi şekilde bi kaç kartla karşılasmak ve gormek isterım,yerınızde olsam bu kartla urasma şansına sahıp arkadasları onardıkları cıhazı once kendı uzerınde denemek gerekır herhalde malum ıkıncı dereceden cinayele suçlanmak istemem dogrusu

• Anestezi cihazının kart tamiri problem değil ancak tamirden sonra cihazın kalibrasyonunun mutlaka yapılması gerekir. Buda sorumluluk ister. Çünkü direk insan hayatuyla ilgili bir makinadır. Cihaz onarımı hardware olarak kolaydır ancak kalibrasyon bütün medikal cihazlar için özellikle invasive cihazlar için çok önemlidir.

Uğraşımız, Kalp-Akciğer Kan Pompa makinaları, Intra-Aortic Ballon Pump, Computed Echcardiography & Clor Doppler, Osilasyonlu Sternum Testereleri, Pendentlar vs. daha fazla detayı henüz deneme aşamasında olanwww.entegreci.com/test adresinden alabilirsiniz.
  • medikal cihaz bakım onarımı ile uğraşan arkadaşlar, İzmir'de medikal cihaz bakım onarımı ile uğraşmaktayız.
  • Selam arkadaşlar ismim Murat ben Kayseri de yaşıyorum. Burda profesyonel anlamda medikal cihaz tamiri yapan firma yok. Anlatmak istediğim konu şu: firmamda asansör elektroniği üzerinde çalışıyoruz yani elektronikten az çok anlıyoruz. Burdaki hastanelerle irtibata geçip, bozuk cihazlarını tamir etme garantisi versem ve arızalı kartı söküp size göndersem bu kartların tamirini yapabilirmisiniz ?Teşekkürler...
  • Selam arkadaşlar ismim Murat ben Kayseri de yaşıyorum. Burda profesyonel anlamda medikal cihaz tamiri yapan firma yok. Anlatmak istediğim konu şu: firmamda asansör elektroniği üzerinde çalışıyoruz yani elektronikten az çok anlıyoruz. Burdaki hastanelerle irtibata geçip, bozuk cihazlarını tamir etme garantisi versem ve arızalı kartı söküp size göndersem bu kartların tamirini yapabilirmisiniz ?Teşekkürler...

Arızayı tam lokalize ettiyseniz olur

kolay gelsin

www.entegreci.com
  • arkadaşlar başkent üniversitesi biyomedikal mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim..

buradaki paylaşım çok hoş olmuş..yalnız biyomedikal alanında daha ayrıntılı ve daha özelleşmiş kişilerin bulunduğu ve kurucu yöneticisi olduğumwww.medikalteknoloji.com sitemize de ilgilileri beklerim..

bu yazıyı yazmaktaki amacım siteye adam toplamak değil ,çünkü Türkiyede biyomedikalle uğraşan kişi sayısı her ne kadar çok fazla olmasa da 800 den fazla üyemiz var sitede bu alanla ilgili kişilerden oluşan.. yeterki biyomedikalciler bir araya gelsin fikirlerini paylaşsın ha orada ha burada .. farketmez her yerde..
  • slm mrb arkadaşım.

röntgen cihazlarıyla ilğili sorunların olursa arayabilirsin

yavuz medikal / BOLU

0 532 2946453
  • elektronik mühendisliği 3. sınıftayım , biyomedikal veya tıbbi elektroniğe zaten bir ilgim vardı, bir kaza geçiripte hergün fizik-tedaviye gidince iyice ilgim arttı forumdaki bu konuyla ilgili tüm başlıklara baktım, hemen hemen herkes bu işi bayağı bilen kişiler, danışma adına , nerden hangi kaynaklardan veya nasıl başlamalıyım? <<<yavuzmed>>> le aslında görüşmem mümkün olursa çok iyi olur, veya boluda bu işle uğraşan büyüklerimizle görüşmem. YArdımlarınız bekliyorum...
  • arkadaşlar kocaeli de medikal cihazlarla ilgili eğitim veren bir yer varmı? ve bu medikal cihaz eğitimleri ne kadar? bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı?
  • slm command4.Cevaplar isen memnun olacağım bir soru var.
    elecsys 2010 cihazına 15 test girdim. fakat 16-17 ve 18 inci testleri de çalışmam gerektiğinde kit çıkarıp çalışacağım testleri çalıştıktan sonra çıkarttığım kitleri tekrar yerine koyup çalışmaya devam edebilirmiyim.yani kiti tanımamazlık yada reddetme gibi bir durumla karşılaşabilirmiyim?
  • mrba arkdslar bende ankara fatih unısı biyomedikal cihaz teknj. ogrencısıyım stajdayım su anda ogrenıyoruz bısıyler
  • yardımcı olabileceğimiz konularda elimden geleni yapmak isterim.bilgi paylaştıkça çogalır.herkeze kolay gelsin.
    uptime.service@hotmail.com
  • merhaba gazi arkadaşım kayseride elektronik kart tamiratı alanında faaliyet gösteren bir firmayız.kartlarda arıza arama tekniklerimiz.
    **Devre şemasına ihtiyaç duymadan ve karta enerji uygulamadan arıza tesbiti.
    **entegre ve diğer komponentlerin devre içinde ve devre dışında test edilmesi.
    **sıcaklığa bağlı arıza yapan elemanların döngülü test yöntemiyle tesbit edilmesi

biyomedikal ve diğer endüstiriyel cihazların elektronik kartlarını tamir ediyoruz bizim için cihazın modeli ve tipi önemli değil.Siz arızalı kartı bize gönderin biz onaralım.

saygılar...

Kaan TOPALOĞLU

SUDEL BARKOD BİLGİSAYAR ELEKTRONİK VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ
    Serçeönü mah.Ahmetpaşa Cad.uğur plaza no:28 kat:14 no:112 KAYSERİ
    TEL:0-352-222 52 31 0-352-222 05 66
  • 6 aylık konuya yorum.Biraz geç olmamış mı hocam?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.