Şimdi Ara

Megan dci Kullanan arkadaşlar yardım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi megane almanın zamanı değil. Tamam Megane daha güzel duruyor ama zaten megane yenilecenek. Toyotanı 2 yıl daha kullan ondan sonra Megane3 alırsın. bi 40.000 km daha yol yap bari:).

bir megane kullanıcısı olarak Toyotanı satıp megane almana karşıyım(Tabiki megane 2 için konuşuyorum)

Saygılar.
  • sayın lotus
    sizim meganda bazı memnuniyetsizlikleriniz vardı sanırım...bunlar nelerdi?
    ama yakıtı çok az diyordunuz hep...
  • TOYOTAYI SATIP MEGANE ALMAYI DÜŞÜNÜYORSAN EGER SEN ARABALARDAN KUSURA BAKMA AMA HİÇ AMA HİÇÇÇ ANLAMIYORSUN.HEM TOYOTAN VAR HEMDE DİZELLLL EHH BE KARDESIM ALLAHTAN BELANIMI ARIYORSUN DAHA NE OLSUN OTUR OTURDUGUN YERDE PASA PASA BİN ARABANA.BİRAZ AGIR OLABİLİR ELEŞTİRİNİN DOZU AMA BU SENİ EMİNİM KENDİNE GETİRECEKTİR.DUA EDECEKSİN SONRA BANA.SAYGILAR
  • ben tek bişey söylicem clio kullanıyorum çok memnunum nasip olursa sıfır bi megane dci privilege bwa ile değiştirmeyi düşünüyorum neden,çünkü servisinden çok memnunum izmitte oturuyorum.ernaz renault servisi çok muhteşem bi yer ben hayatımda orası gibi iyi bi servis görmedim aracımı oraya bırakıyorum ve yanındayım nasıl çalıştıklarını görüyorum nasıl yaptıklarını görüyorum bu benim daha rahat olmamı sağlıyo ve mutlu ediyo ben arabamı görmediğim emin olmadığım hiç kimsenin eline teslim etmem.güler yüzle karşılıyolar,çok güzel ilgileniyolar,ne derdim varsa çok sağolsunlar bügüne kadar ellerinden geleni yaptılar onun için birçok arabayı eledim ve bi megane düşünüyorum sattıkları arabanın arkasında duruyolar.teşekkürler Ernaz ve Çalışanları...
  • Renault servislerinde böyle yerler de varmış demek.. Renault için şaşırtıcı ??
    quote:

Orjinalden alıntı: ustaoglu.b

ben tek bişey söylicem clio kullanıyorum çok memnunum nasip olursa sıfır bi megane dci privilege bwa ile değiştirmeyi düşünüyorum neden,çünkü servisinden çok memnunum izmitte oturuyorum.ernaz renault servisi çok muhteşem bi yer ben hayatımda orası gibi iyi bi servis görmedim aracımı oraya bırakıyorum ve yanındayım nasıl çalıştıklarını görüyorum nasıl yaptıklarını görüyorum bu benim daha rahat olmamı sağlıyo ve mutlu ediyo ben arabamı görmediğim emin olmadığım hiç kimsenin eline teslim etmem.güler yüzle karşılıyolar,çok güzel ilgileniyolar,ne derdim varsa çok sağolsunlar bügüne kadar ellerinden geleni yaptılar onun için birçok arabayı eledim ve bi megane düşünüyorum sattıkları arabanın arkasında duruyolar.teşekkürler Ernaz ve Çalışanları...

• Geçen ufak bi kaza yaptım bitek kaputla iki far değişçekti bende hazır geldim moturun bakımıda yapılsın dedim salı günü motoru açtılar tiriger kaıyışı değişçekti frenlerede bakın dedim nese motoru açınca bi kaç sorun daha çıktı araba akşama yetişmediği için beni akşam 5 gibi evemin önüne kadar bıraktılar sağolsunlar ertesi gün almaya gittim çok hoşuma gitti beni eve bırakmaları valla izmitte oturan varsa renault servis olarak çok güzel seçenekleri arasında renault varsa hiç düşünmeden alsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: zafer tektaş

sayın lotus
    sizim meganda bazı memnuniyetsizlikleriniz vardı sanırım...bunlar nelerdi?
    ama yakıtı çok az diyordunuz hep...

Evet yakıtı çok az.
    Sorunlarım :
    1.aldığım ilk gün arkadan ses geliyordu. amortisör değişti (Sık rastlanan bir durum değil.)
    2.aldığım ilk ay elektronik arıza ışığı yandı. (Servis hiç bir zaman anlayamadı. Sanırım yakıttan. Yılda 2 defa yanıyor spnra geçiyor:))
    3.Sol ön cam ve sağ ön cam düştü (Sanırım faz 2 de bu sorunu düzeltememişler. )
    4.Marş motor yandı. (Arabayı yıkamaya vermiştim artık adam ne yapyısa) ..Bi daha anahtarı kimseye vermem.
    5.Sol sinyal çalışmamaya başladı. Servis komple değiştirdi. yine aynı sorunu verdi. Meğer gevşiyormuş. Sıktılar düzeldi
    6.Sol kapıdan ses geliyor. Halen düzelmedi. Bir dahaki servise gittiğimde çözüm bulunmadan arabayı almayacağım.
    7.Yıkamadan sonra sürücü paspası su oluyor. Su gider kanalları tıkalı dediler. Temizlediler yine aynısı oluyor. Yine servise gittiğimde sorunu çözeceğim.Çözmezlerse artık servisin altını üstüne getireceğim.
    8. Hatırlamıyorum bir iki ufak tefek sorun daha vardır.

Ama yinede bunlara rağmen arabamdan memnunum. garanti süresince hiç para almıyorlar zaten bu tip aksaklıklardan.

Birde aklında olsun. İlla megane alıcaksan +2 yıl daha garanti yaptırabiliyorsun. maliyeti 300 Euro gibi birşey. Belki +1 yıla düşürmüş olabilirler. Kesinlikle bu garantiyi yaptırın derim

Eğer toyotanızda bu sorunların yarısı yaşanmadıysa sakın toyotanızı satmayın derim. Yakıtından memnun değilseniz sürüş tarzınızı değiştirin, eminim aracınız çok daha az yakacaktır...

Tekrar söylüyorum aracınızı sırf kemikli değil diye (Ben de o yüzden toyota yerine megne tercih ettim.) satmayın. Kullanın kullanabildiğiniz kadar.....

Saygılar.

• sayın lotus
    ben tam 1 yıl önce sıfır aldım corolla d-4d sedan... şuan 13 bin km de .....şuana kadar tek sorunum bozuk yollarda ön konsoldan hafif tıkırtı sesleri geliyo ilk bakımda servise söyledim yaptılar..ama gene aynı
    şuan kadar bir arıza daha vermedi...
    dediğiniz gibi sakin kullanarak yakıtı biraz düşürüyorum...çevre yolundan gidiyorum işe yol akıcı ve sakin..karma 4.8 lt/100 km civarı
    benim meganın en sevdiğim yönü kemikli duruşu ve yakıtının az oluşu birde donanım özelikleri....hız sabitleyici ve anahtarsız sistem corollanın elgant modelinde bile yok. bunlar meganın nerdeyse baz modelinde bile var.
    ama sizin araba biraz fazla arıza vermiş....2006 modeldi yanılmıyosam...bide kilometre azdı heralde
  • quote:

2006 corolla d-4d sahibiyim. takasla 2008 megan dci extrem 33000 ytl ye anlaştım..(sıfır) 80 bg
    ama yanlış mı yapıyorum acaba...megan da ufak tefek cansıkıcı arızalardan bahsediliyor.
    corolla maşallah saat gibi. arızasız..

megan ın dış görüntüsü çok oturaklı özellikle extrem çelik jantlı çok harika görüntüsü var ama
    karar veremiyorum? acaba megan başımızı ağrıtırmı ileride?

hocam toyota dan sonra megane a geçersen toyotanı çok ama çok ararsın söyliyeyim.
    bu cümle yeteri kadar aydınlatıcı sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

quote:

2006 corolla d-4d sahibiyim. takasla 2008 megan dci extrem 33000 ytl ye anlaştım..(sıfır) 80 bg
    ama yanlış mı yapıyorum acaba...megan da ufak tefek cansıkıcı arızalardan bahsediliyor.

megan ın dış görüntüsü çok oturaklı özellikle extrem çelik jantlı çok harika görüntüsü var ama

hocam toyota dan sonra megane a geçersen toyotanı çok ama çok ararsın söyliyeyim.
    bu cümle yeteri kadar aydınlatıcı sanırım

2006 ve üstü dizel megane'a geçerse hiç ama hiç aramaz
    biz şirkette geçtik hiçde aramadık
    Benzinli bir araçtan dizele geçişi anlarım
    ama şu da bir gerçek 2006 model 13000 km deki dizel bir aracı(çok sorunlu değilse)değiştirmek pekte mantıklı değil

• Yeni aldım ben megan sedan. ve memnunum arkadaşlar. Coralla ile test sürüşü yaptım. Megan çok daha atak Dizel/Otomatik seçenekleri arasında en iyi araç bence.
    1.4 90 bg corolla, 1.3 90 bg astra. 1.5 100 bg megan.
    bence en iyi seçenek megan sedan.
  • Arkadaşlar, Bir çok kişi Toyota'dan Megane a geçilmez diyor. Acaba bu arkadaşlar daha önce hiç Toyota kullandılar mı? Tamam genelde sorunsuz otomobil olarak biliniyor Toyota. Ama hiç yedek parça, servis kalitesi ve servis fiyatları hakkında bilgi sahibiler mi? Bir akrabamda Toyota Camry vardı 1996 model.. Uçak gibi bir araba idi. Yok yoktu ve hiç sorunu yoktu. Derken bir motor arızası yaptı. Bulunduğu ilde yapamadılar. motoru söküp arka koltukta Ankara'ya gönderdiler. Ankara da da yapılmadı ve 3.000 YTl ye hurdaya sattı. 150.000 euro luk aracı gittti. kaskodan da bir şey alamadı.

Yorum yaparken lütfen daha mantıklı yapalım. En azından toyota yı ve megan ı bilen kişiler kıyaslama yapsın derim...

Orjinalden alıntı: baybars_

[/

• Zaten megane arıza yapmasada şu an megane a geçilmez. 1 sene sonra yeni megane çıkacak, madem arabanı satacaksın bir üst model ile değiştir derim. 1 yıl daha bekle öyle sat arkadaşım. Şimdiki megane tabiki iyi. Daha iyisini de almak varken bence bekle...........
  • toyota nın sevmediğim yönü,
    buji,polen hava yağ filitresi,kayışlar balatalar ve birkaç parçada daha var. onun dışında piyasada kesinlikle parçası bulunmuyo..
    yetkili servise gideceksiniz.yetkili serviste çok pahalı
    örnek: 2006 corolla 2 adet ön sis farı 550 ytl..
    döküm jant ve kapağı: 1 adet 300 ytl civarı
  • O da talihsiz bir olay. Bu tarz sorunlar her markada oluyor. Önemli olan bu arızaların satılan araclara oranına bakalım. Camry toplasan Corolla'nın %3-4 kadar sayısı vardır ülkemizde. Bu araçlarda oluşacak arızaların çözülememesi bence normal. Eminim ki aynı şey Renault Safrane'de olsa onda da çözemezler..ç
    Orjinalden alıntı: unsal28

Arkadaşlar, Bir çok kişi Toyota'dan Megane a geçilmez diyor. Acaba bu arkadaşlar daha önce hiç Toyota kullandılar mı? Tamam genelde sorunsuz otomobil olarak biliniyor Toyota. Ama hiç yedek parça, servis kalitesi ve servis fiyatları hakkında bilgi sahibiler mi? Bir akrabamda Toyota Camry vardı 1996 model.. Uçak gibi bir araba idi. Yok yoktu ve hiç sorunu yoktu. Derken bir motor arızası yaptı. Bulunduğu ilde yapamadılar. motoru söküp arka koltukta Ankara'ya gönderdiler. Ankara da da yapılmadı ve 3.000 YTl ye hurdaya sattı. 150.000 euro luk aracı gittti. kaskodan da bir şey alamadı.

Yorum yaparken lütfen daha mantıklı yapalım. En azından toyota yı ve megan ı bilen kişiler kıyaslama yapsın derim...

Orjinalden alıntı: baybars_

[/

• O zaman gidip Opel alınız. Opel'in parçaları İstanbul Aksaray'da sebil gibi...
    quote:

toyota nın sevmediğim yönü,
    buji,polen hava yağ filitresi,kayışlar balatalar ve birkaç parçada daha var. onun dışında piyasada kesinlikle parçası bulunmuyo..
    yetkili servise gideceksiniz.yetkili serviste çok pahalı
    örnek: 2006 corolla 2 adet ön sis farı 550 ytl..
    döküm jant ve kapağı: 1 adet 300 ytl civarı
  • Zafet TEKTAŞ arkadaş,okudum,okudum yazmayım dedim,baktım fikrinde ısrar ediyorsun duramadım yazayım dedim.
    Bende 1994 Corolla XLİ vardı LPGli,Orjinal japon, çocukların isteğiyle 2005 Megane Dinamik aldık ve LPG taktırdık.Donanımına heveslendik.
    Ama bana kalsaydı 98 Corolla eski kasa alırdım veya Honda civic
    Kemikli durması falan insanı cezbediyor.Fakat inan eski arabam bundan sağlamdı onda bazı sesler vardı
    aynı sesler bunda da var 94 model ki tam 13 yıllık arabaydı çekiş desen zıpkın gibiydi.
    Megane lar rahat ve konfor yönünden iyi sayılan bir araç
    Ama madem sende Yeni toyota hemde Dizel var.Ben ce devam et
    Sana tavsiyem
    Git bir ustaya sana Meganın debriyaj balatasını göstersin bir incele bak bakalım bir corollanın kine bak
  • sayın megan2ci
    dedikleriniz doğru sattığınız 93-98 arası (efsane kasa) herkes tarafından biliniyor.....onlar çok kaliteliydi
    ama ben memurum arabaya çok iyi bakarım....hiç zorlamam...sakin kullanırım.
    sıfır bi megan benim temiz kullanışımla bana uzun yıllar gider diye dişünüyorum..
    eski arabamı alırken hyundai accent i herkes karşı çıktı hyundai kalitesiz çabuk dökülür alma dediler.
    ama accent i maşallah 4 sene kullandım..birgün arıza vermedi..saat gibiydi....
    bence arabayı kullanış tarzı da önemli....
  • sayın demir mert,
    toyota 2005 corolanın parçasını piyasa vermiyor...araba 4 yıldır yollarda...piyasada parçasını bulamıyosun
    sevis ne derse emeredersiniz diyosun...
    2005 corolla ön sis farları 500-600 ytl civarı
    artık toyotanın yeni kasası çıktı .
    eskilerin parçasını piyasaya vermesi lazım...
    gerçi honda da vermiyo yanılmıyosam..
    yani bir tekel var.....
  • Haklısın ama bu markaların politikası bu şekilde. Dediğim gibi piyasada en çok Opel'in parçaları mevcut. Parça konusunda bu kadar ısrarcıysan Opel alman daha mantıklı olur.
    quote:

sayın demir mert,
    toyota 2005 corolanın parçasını piyasa vermiyor...araba 4 yıldır yollarda...piyasada parçasını bulamıyosun
    sevis ne derse emeredersiniz diyosun...
    2005 corolla ön sis farları 500-600 ytl civarı
    artık toyotanın yeni kasası çıktı .
    eskilerin parçasını piyasaya vermesi lazım...
    gerçi honda da vermiyo yanılmıyosam..
    yani bir tekel var.....

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.