Şimdi Ara

MEGAWORKS 550; SES PROBLEMİ(ARTIK YOK) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Wolverine61

Niye ki?
    quote:

Orjinalden alıntı: reLo

quote:

Kumandanın ses düğmesini mute yaptığında da aynı ses geliyor mu? Kesiliyorsa ses kartı sürücüleriyle ilgildir. Ama kesilmiyorsa bağlantı sorunu var demektir. Bir de sesi gece hangi ayarda tutuyorsun mega'nın kumandasında? Ben önce de pmde dediğim gibi 3. kademenin 10 kademe gerisinde tutuyorum ve hafif bir hsssss sesi geliyor. Mute yapsam da gitmiyor ancak power'dan kapatınca kesiliyor. Sesi çok açmadığın halde çıkan bu sese belki alışmadığından sana fazla da gelebilir. Ne bileyim, benim kasadaki fanların sesinden o hsssss sesini duymuyorum ki?

bir megaworksumuz olmadı

Yetmedi aynı şener şen'in cıplak vatandas filmindeki gibi ne yapsam yetmediiii hesabı ama en kısa zamanda alıcam bana yeterde artar

• reLo, şu an megaworks fiyatları acayip düştü. Aslında durumun müsaitse değerlendir bence bu fırsatı. Bazı firmalar vedesiz taksitle de veriyolar belli kartlara.
  • quote:

Dijital olarak kullanmak için o decodere gerek var ama o decoder şu an piyasada yok. Onun yerine ddts-100 almalısın. O da çok pahalı jazz decodere göre ama süper bir cihaz. Ben kullandım, ondan biliyorum. Bu arada hoşgeldin foruma...

ddts-100 den başka bir seçeneğimiz yokmudur? Bende 9940 var, Philips 720 ye takılı. Jazz dekoder bulurum diye 9940b almadım. Şimdi bulamıyom :(
    ddts-100 cok pahalı yaw taksitle peşin fiyatına satan yer varmıdır?
  • quote:

reLo, şu an megaworks fiyatları acayip düştü. Aslında durumun müsaitse değerlendir bence bu fırsatı. Bazı firmalar vedesiz taksitle de veriyolar belli kartlara.

Farkındayım wolwerine ama işte durumlar müsait deil alacam ama en kısa zamanda
  • quote:

Orjinalden al?nt?: Wolverine61

Yaw karde?, moralini bozmak istemem ama vatanbilgisayar'da o set 325 milyon civar?nda sat?l?yor. Belli kartlara taksit imkanlar? da var. Sen onu yar?n git yerine ver, paran? geri al, vatan'dan al, cebinde kals?n paran valla.
    quote:

Orjinalden al?nt?: Alcoholic

Yaw bendeki MUTE tusu hic bir ise yaramiyor. Sesi kismiyor bozuk demek ki...

Birde bu BiMEKS nerede, internet uzerinden mi satiyor.
    Ben dun EKSEN den aldim 277$+ KDV ye.
    Butun kadikoyu dolastim daha ucuza bulamadim...

Tavsiyen icin saol. Neyse aldik bir kere Zaten gittigimde hastaydim yoksa carrefour a falan da bakacaktim fazla ugrasamadim oldu bir kere simdi tekrar goturmeye hic vaktim yok

Bu seti Audgiy 2 ZS le birlikte kullaniyorum WinDVD 6 ile dun Jurrasik Park 3 izledim gayet tatmin ediciydi.
    Bu arada bir sorum olacak, bu seti dijitale cevirmeden analog olarak hangi DVD playerla en iyi performansi alabilirim.
    birde seti dijitale cevirsem Audgiy 2 ZS le bir problem yasarmiyim...

• önerin için sağol wolverine kardeş. ileriye yönelik için ddts-100 daha mantıklı. belli mi olur belki gigaworks alacak paramız olurda ona bağlarız.

bide ddts-100 hangi sitede var acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 4 Ocak 2005, 10:29:12 >
  • 1 hafta dolmadan seti iade edip paranızı alın bencede biraz fazla ödemişsiniz, daha ucuza saan yerler var vatan, bimeks bi araştırın...
  • Prizin topraklı olması ile dip sesin ilgisi yok adaptörlerdeki manyetik alandan kaynaklanan bir problem olabilir onun için söyledim.

Audigy 2ZS kullanan bir kişi için bence ddts-100 gereksiz zaten sistemin SNR değeri çok yüksek.

Bende tiz seslerini beğendiğim Yamaha seti Megaworks'ün yanına bağladım evet şimdi gerçekten tizleri duyuyorum. Önde 4 hoparlör var ama yeni hoparlör almaktan iyidir. :) Arkayada Yamaha surroundları bağlıyacam 9.1 sistemim olcak ;)
  • Elimde 2 tane Pasif 120+120 =240 Watlik JVC nin Subwooferi var HyperTreading mi neyse bunlari Megaworks e baglayamazmiyim... sadece birini baglasam o bile yeter 120 wat + birde Meganinki 270 wat.
  • Pasif baglayamazsin. Yani baglarsin da sakatlik cikartir... Amplini yakabilirsin. Cunku rms wattaj degerleri sıkıs. Ayrica hoparlorlerin ohmlarini bilmiyoruz. Ayrica da baglamak icin creatice woofer kutusunu sokmen ve wooferdan bir paralel cekmen gerekir. Ama sonucta aldiginses assa yukari ayni olur. Bence hic kasma.
  • Nasil yani Pasif Subwoofer baglayinca anfi nasil yaniyor...
    Benim demek istedigim mesela altta verdigim linkteki arkadas meganin icini acmis orada sub a giden iki kablo var ben bunlara ek olarak elimdeki Sobwoofer i o kablolara baglasam olmazmi...

http://image.donanimhaber.com/upfiles/3199/35CA4F66DDA943368E215D746E6BACEA.jpg
  • mikrofonu mute yap
  • Jazz decoder şu sıra piyasadan çekildi arkadaşım yav ve bu durum 1-2 aydır aynı. Neden topladılar ben de bilmiyorum?
    ddts-100 taksitle satan yerler var ama pahalı hakkaten. vatanbilgisayar'da ellerinde yokken ben telefonla arayıp sonuncuyu almıştım. Sonra yine sattılar bir ara, şimdi yine yok ama telefon etmende fayda var. Eksen'e bir de bak.
    quote:

Orjinalden alıntı: AnDuLiN

quote:

Dijital olarak kullanmak için o decodere gerek var ama o decoder şu an piyasada yok. Onun yerine ddts-100 almalısın. O da çok pahalı jazz decodere göre ama süper bir cihaz. Ben kullandım, ondan biliyorum. Bu arada hoşgeldin foruma...

ddts-100 den başka bir seçeneğimiz yokmudur? Bende 9940 var, Philips 720 ye takılı. Jazz dekoder bulurum diye 9940b almadım. Şimdi bulamıyom :(
    ddts-100 cok pahalı yaw taksitle peşin fiyatına satan yer varmıdır?

• bende de 9940 var onda da ön sol,center ve arka sol da hafif hsssz sesi var ancak çok yaklaşırsan hoparlörlere duyuluyor bu tarz yüksek güçlü setlerde sesin amflifikasyonu sonucu bu tip dip gürültüleri olur ama megaworks gibi snr 99 olan bi sette olmaması gerekirdi bu dip ses en kaliteli hoparlörlerde bile oluyo bence kafaya biraz fazla takıyosun... bi de ben bilgisayara böyle setler takma taraftarı değilim gereksiz çünkü,,, ama salonda olur çünkü bilgisayar karşısında sesizlik gerekebiliyor, ama salonda gürültü lazım zaten saygılar
  • Şu anki fiyatı çok iyi, durumun müsait olunca kaçırma bence...
    quote:

Orjinalden alıntı: reLo

quote:

reLo, şu an megaworks fiyatları acayip düştü. Aslında durumun müsaitse değerlendir bence bu fırsatı. Bazı firmalar vedesiz taksitle de veriyolar belli kartlara.

Farkındayım wolwerine ama işte durumlar müsait deil alacam ama en kısa zamanda

• Kardeş, alyy'ın dediği gibi zamanı fazla geçirmeden bahane göstermeden geri verebilirsin, paranı da alırsın..
    quote:

Orjinalden alıntı: Alcoholic

quote:

Orjinalden al?nt?: Wolverine61

Yaw karde?, moralini bozmak istemem ama vatanbilgisayar'da o set 325 milyon civar?nda sat?l?yor. Belli kartlara taksit imkanlar? da var. Sen onu yar?n git yerine ver, paran? geri al, vatan'dan al, cebinde kals?n paran valla.
    quote:

Orjinalden al?nt?: Alcoholic

Yaw bendeki MUTE tusu hic bir ise yaramiyor. Sesi kismiyor bozuk demek ki...

Birde bu BiMEKS nerede, internet uzerinden mi satiyor.
    Ben dun EKSEN den aldim 277$+ KDV ye.
    Butun kadikoyu dolastim daha ucuza bulamadim...

Tavsiyen icin saol. Neyse aldik bir kere Zaten gittigimde hastaydim yoksa carrefour a falan da bakacaktim fazla ugrasamadim oldu bir kere simdi tekrar goturmeye hic vaktim yok

Bu seti Audgiy 2 ZS le birlikte kullaniyorum WinDVD 6 ile dun Jurrasik Park 3 izledim gayet tatmin ediciydi.
    Bu arada bir sorum olacak, bu seti dijitale cevirmeden analog olarak hangi DVD playerla en iyi performansi alabilirim.
    birde seti dijitale cevirsem Audgiy 2 ZS le bir problem yasarmiyim...

• bişey değil kardeş. İlerde gigaworks alma imkanın olursa ya audigy2 zs ses kartı alın ya da ddts-100 decoder.
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafaydemir

önerin için sağol wolverine kardeş. ileriye yönelik için ddts-100 daha mantıklı. belli mi olur belki gigaworks alacak paramız olurda ona bağlarız.

• wolverine hocam bu megayı philips 720sa divx playere bağlıcam. acemice olacak ama bu divx playerin dijital çıkışından megaya dijital bağlamak için mutlaka decodere mi ihtiyaç var. yoksa bi çeşit kabloyla direk bağlanabiliyomu.
  • Malesef dostum, decoder lazım. Ama sadece bağlantı için. Megaworks analog bir settir. O dvd player'ın dolby digital decode özelliği olduğunu düşünürsek zaten megaworks ile analog bağlantı kurduğunda herhangi bir dvd filmi taktığında dvd player'ın kendi decoderi devreye girip sesi mega'nın hoparlörlerine dijitale dönüştürerek verecektir. Yani ekstra bir decoder belki sadece mp3 dinlerken dolby prologic II ses almayı sağlar. Ama bazı dvd player'ların prologic II decoder özelliği de var, o zamanhiç gerek kalmaz decodere...
    quote:

wolverine hocam bu megayı philips 720sa divx playere bağlıcam. acemice olacak ama bu divx playerin dijital çıkışından megaya dijital bağlamak için mutlaka decodere mi ihtiyaç var. yoksa bi çeşit kabloyla direk bağlanabiliyomu.

• quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

bişey değil kardeş. İlerde gigaworks alma imkanın olursa ya audigy2 zs ses kartı alın ya da ddts-100 decoder.
    quote:

önerin için sağol wolverine kardeş. ileriye yönelik için ddts-100 daha mantıklı. belli mi olur belki gigaworks alacak paramız olurda ona bağlarız.

audigy2 zs ses kartı şartmıdır daha düşük bir model iş görmezmi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.