Şimdi Ara

Mercedesli çocuk konusunu paylaşan olmadıysa paylaşıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Mercedesli çocuk konusunu paylaşan olmadıysa paylaşıyorum.

Bu çocuk var ya, büyüdüğünde ne canlar yakacak. Hissediyorum şimdiden. Bir de kendi hayatıma bakıyorum da, 14 yaşıma kadar bir şey anlayamadan geçti zaten. Sonrası lisede yatılı okuyarak anlamsız bir şekilde geçti. Üniversite de en berbat dönemimdi zaten, her ne kadar iyi bir okulda ve bölümde okuyor da olsam. Halen okuyorum, evet. Bir de işin o tarafı var. Neyse işte, ben ileride daha ne kadar para kazanacağımı bile bilmiyorum. Hiç para kazanamadan ölüp gitmem de söz konusu. Para kazanacağım vakit de nasıl paralar kazanacağım tamamen bana bağlı, yani kendimi belirli alanlarda ne kadar geliştirdiğime bağlı. Lakin şu çocuğa bakıyorum da, belki de hiç para derdi olmayacak.

Not: Aslında bir kaç küçük isteğimi gerçekleştireyim, ben mutlu olurum, hatta araba alma derdim de yok ama insan yine de bazı şeyleri istiyor. Mesela kendime ait kalbur üstü bir evde oturmak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unreachable Dreams -- 13 Mart 2015; 23:09:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zenginin çocuğuda hem güzel oluyor, hem akıllı oluyor. Allah anasına, babasına bağışlasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haketmiyor.
  • fazla şımarık yetiştirilen bir çocuk, büyüdüğünde aşırı şımartılmaktan dolayı psikolojisinin bozulacağını düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20'sine gelmeden oğlancı olur çıkar ya da 25 ten sonra küvette aşırı dozda uyuşturucu alımından dolayı ölü bulundu haberini alırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MalıArapFaiktenAlıyoduk -- 13 Mart 2015; 22:41:45 >
  • Simarik bebe

• O yaşta sokaklarda karton toplayıp günde 3-5 Lira kazanan çocuklar da var. Yapacak bir şey yok, lanet olası sistem böyle. Geçen bir oyuncakçı mağazasına girdim, yeğenime bebek aldım 60 TL bir şeydi. Orta yaşlarda bir adam her çeşit oyuncaktan aldı ve bin küsür Lira ödeme yaptı. Sokağa çıktım diz boyu çocuklar yırtık üst başlarıyla mendil satmaya çalışıyorlar. Düttürü dünya.

Bence servet, para, ün vs. bunlar önemli ama asıl cevap değiller. Çözüm olmuyor yani. Amerikalı çok ünlü bir oyuncunun sözü aklıma geldi: ''Keşke herkes ünlü ve zengin olsa da asıl cevabın bu olmadığını anlasa'' demişti. Bilmiyorum, bulabildiğim en mantıklı cevap bu. Çok bariz farklar olduğuna göre, bence önemsizler. Mutluluk bunlarda saklı değil diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assassin22_ -- 13 Mart 2015; 22:41:44 >

• Maalesef haklısın. Biz çalışmadan, didinmeden biryerlere gelemeyeceğiz. Gerçi ben biraz şanslıyım bu konuda, istediğim ülkeye gidicem en azından şansım sayesinde ama ordada aynı sorunlar var sonuçta. Hep çalışarak geçecek hayat mecburen.

Belki turbo diyeceksiniz ama babamı yüzyüze en son 5-6 yıl önce gördüm, o zaman bile 1 benzin istasyonu, 1 lokantası vardı, bana ayda 1000 lira yolluyor anca. O da mahkeme kararı olduğu için.

Neyse zaten artık bende büyüdüm, çalışacak yaşa geldim, bu ülkeden gittikten sonra parttime çalışarak okurum. En azından kendi evime çıkar, özgür yaşarım.
  • İyi ki böyle değilmişim. Bunlar şimdi mahallede toplanıp oyun da oynamazlar. Ne bileyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MalıArapFaiktenAlıyoduk

20'sine gelmeden oğlancı olur çıkar ya da 25 ten sonra küvette aşırı dozda uyuşturucu alımından dolayı ölü bulundu haberini alırız.

vay be
  • Sen belki de yorgunluktan ölene kadar çalışacaksın. Ama kazandığın para seni daha mutlu edecek, emin ol. Ünlülerin uyuşturucu kullanmasının sebebi de budur. Psikolojik sorunlar. Hayat onlar için o kadar da kolay değil.
  • çocuk küçük ağa zaten, zenginler yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassin22_

O yaşta sokaklarda karton toplayıp günde 3-5 Lira kazanan çocuklar da var. Yapacak bir şey yok, lanet olası sistem böyle. Geçen bir oyuncakçı mağazasına girdim, yeğenime bebek aldım 60 TL bir şeydi. Orta yaşlarda bir adam her çeşit oyuncaktan aldı ve bin küsür Lira ödeme yaptı. Sokağa çıktım diz boyu çocuklar yırtık üst başlarıyla mendil satmaya çalışıyorlar. Düttürü dünya.

Bence servet, para, ün vs. bunlar önemli ama asıl cevap değiller. Çözüm olmuyor yani. Amerikalı çok ünlü bir oyuncunun sözü aklıma geldi: ''Keşke herkes ünlü ve zengin olsa da asıl cevabın bu olmadığını anlasa'' demişti. Bilmiyorum, bulabildiğim en mantıklı cevap bu. Çok bariz farklar olduğuna göre, bence önemsizler. Mutluluk bunlarda saklı değil diye düşünüyorum.

Hepinize teşekkürler arkadaşlar.

Alıntı sahibi, sen de çok güzel yazmışsın gerçekten.

• Zeki alasya ya posta koyan bebe değil mi bu, hani dizi benim sayemde reyting alıyor benim istediğim olacak falan diyen

• CSB.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hazırcı yetişen bireylerin, hayatın zorluklarına dayanamayacaklarına inanırım. O yüzden şuna bakıp, "Ahh hayatına bak, neden benimki de böyle değil?" diyenlere şaşırıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.