Şimdi Ara

MERKEZİ YATAY GEÇİŞ HAKKINDA UZMANLIK SORUSU YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yerleştirme sonuçlarına göre X üniversiteni kazandım. Gittim kayıt yaptırdım diyelim. Sonra merkezi yatay geçiş için başvuru süresi devam eden okullara başvuruda bulunabiliyor muyum? Yoksa X üniversitesinde 1 seneyi tamamlamak mı zorundayım

• Tamamlamak zorunlu diye biliyorum ama hazırlık okusan da o 1 yıla sayılıyor.
  • aynen bende merak ediyorum bilgisi olan
  • Aynı durumdayım acil
  • ders kayıtlarının yapılması lazım. en az 1 yarıyıl okuman/ders kaydının yapılması gerekli. 2019yks ile kazandıysan yapamazsın yani.
  • Takipteyim up
  • 15 agustosa kadar zaten o zamana kadar yks ile kazandigin yere kayit olamamis oluyorsun.
  • 1 yıl okumalısınız.

2020 ağustos 1-15 arası başlar. Her üniversitenin değişiktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xeratula -- 8 Ağustos 2019; 15:44:19 >
  • Xeratula X kullanıcısına yanıt
    Bazıları ilk donem sonunda yapıyormuş böyle bir şey var mı
  • alakurt79 kullanıcısına yanıt
    çok az üniversitede oluyor. Zaten ilk dönemi kaçırdınız mı muhtemelen ikinci dönem başlamak ders almanızda problem yaratacaktır. İlk dönem açıp da yazın açmayan üniversite yoktur. O yüzden 2020 ağustos ayını bekleyin.
  • +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __caesar -- 29 Mart 2021; 0:24:31 >
  • Xeratula X kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkürler.
  • Hatırladığım kadarıyla 1 seneden ziyade 1 dönem okuma zorunluluğpu vardı. Ben geçen sene boğaziçi uluslararası ticarete myp ddenedim ingilizceden dolayı geçiş yapamadım. 2 dönem mi 1 dönem mi okuma zorunluluğu var iyi araştırın
  • Up up
  • quote:

Orijinalden alıntı: alakurt79

Bazıları ilk donem sonunda yapıyormuş böyle bir şey var mı
    Yarım dönemde de oluyor galiba bazı okullarda
    Up
  • tamamlamak zorundasın
  • Ben geçen yıl erciyes bilgisayarı kazandım kaydımı yaptırıp gitmedim bu yıl yatay geçişime engel değil de mi?
  • alakurt79 kullanıcısına yanıt
    Yarı dönemde merkezi puanla yatay geçiş lisans seviyesinde yok gibi. Neredeyse tüm üniversiteler sadece önlisans bölümüne başvuru alıyor yarı dönemde. Lisans bölümüne geçiş yapacaksanız kayıtlarınızdan 1 sene sonra Ağustos ayında başvuru yapabilirsiniz. 2019 yılında kayıt olanlar 2020 Ağustos ayında başvurabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.