Şimdi Ara

MESLEK LİSESİ = PİŞMANLIK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meslek lisesi harbiden bana göre hayatımdaki en büyük pişmanlık resmen 4 yıl boşa okumuşum keşke düz liseye gideydim.Size göre?
    Fikirlerinizi yazabilirsiniz.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speronly -- 16 Haziran 2017; 20:59:17 >
  • meslek lisesinde kaynakçı metalci yetişmezse ne olacak sonumuz? herkes doktor mühendis olacak zaten.... meslek lisesinde iseniz zten belli temeliniz yoktur. sonra çalışıp gideceksiniz en b.ktan bölüme sonra da okuyom ben ya diyeceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

meslek lisesinde kaynakçı metalci yetişmezse ne olacak sonumuz? herkes doktor mühendis olacak zaten.... meslek lisesinde iseniz zten belli temeliniz yoktur. sonra çalışıp gideceksiniz en b.ktan bölüme sonra da okuyom ben ya diyeceksiniz

Sen sus adama bak isteyen istediğini olur düşünceye bak ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

meslek lisesinde kaynakçı metalci yetişmezse ne olacak sonumuz? herkes doktor mühendis olacak zaten.... meslek lisesinde iseniz zten belli temeliniz yoktur. sonra çalışıp gideceksiniz en b.ktan bölüme sonra da okuyom ben ya diyeceksiniz

merak etme temelimizi bu sene atiyoruz mezuna kalsak da artimiz olacak bu sene olmazsa seneye
    ayrıca bu ülkenin dediklerine ihtiyacı var benim bölümüm bilgisayar yazılımcıyım eğer kazanırsam çoğunun önüne geçeceğim.Bizim eksiğimiz çalışmaya alışkın olamamız hem ayrica meslek lisesinden tıp kazanan öğrencilerde var bu ülkede...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut H.

Kesinlikle ben de öyle görüyorum. ATL 10. sınıfım. Şuan anadolu geçme hakkımız var ve geçmek istiyorum.

Geçebilirsen hemen geç 15 tatilde

• Meslek lisesinde okunabilecek bolumler;

Mekatronik
    Cnc
    Hidrolik pnomatik
    Makine ressamligi geri kalani cop
    Ucak govde motor

Tabi kaliteli ogretim ve uygulamasi eksiksiz olmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 22 Ocak 2015; 12:42:30 >
  • Meslek lisesi candır!M.t.o.k lardan tut bazı bölümlerden 0.18 lik ekpuanına 2 yıllık puansız geçişine Atölye derslerindeki eylencelere minik bir üniversitedir adeta öğretmenlerle olan samimiyet beraber halı saha maçları,denize gitmek,Bahçede mangal yapmak,tubitak yarışmalarına katılmak sınıftaki kardeşlik birbirimizin arkasını kollamak.Başka liseler gibi sadece ders deil sosyal yaşam tavan yapar meslek lisesinde.Yine tercih yapmak isteseydim hiç düşünmeden yine meslek lisesini seçerdim hey gidi günler ne şakalar ne kavgalar yapardık be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 25 Ocak 2015; 17:11:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

Meslek lisesi candır!M.t.o.k lardan tut bazı bölümlerden 0.18 lik ekpuanına 2 yıllık puansız geçişine Atölye derslerindeki eylencelere minik bir üniversitedir adeta öğretmenlerle olan samimiyet beraber halı saha maçları,denize gitmek,Bahçede mangal yapmak,tubitak yarışmalarına katılmak sınıftaki kardeşlik birbirimizin arkasını kollamak.Başka liseler gibi sadece ders deil sosyal yaşam tavan yapar meslek lisesinde.Yine tercih yapmak olsaydım hiç düşünmeden yine meslek lisesini seçerdim hey gidi günler ne şakalar ne kavgalar yapardık be

ortama, kardeşliğe, hocalarla kaynatmaya bişey demiyorum çoğu liselerde böyle şeyler yok ama dersler konusunda bizim derdimiz hocam boşa geçirmişim diyorum 4 yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: juggernaut1

quote:

Meslek lisesi candır!M.t.o.k lardan tut bazı bölümlerden 0.18 lik ekpuanına 2 yıllık puansız geçişine Atölye derslerindeki eylencelere minik bir üniversitedir adeta öğretmenlerle olan samimiyet beraber halı saha maçları,denize gitmek,Bahçede mangal yapmak,tubitak yarışmalarına katılmak sınıftaki kardeşlik birbirimizin arkasını kollamak.Başka liseler gibi sadece ders deil sosyal yaşam tavan yapar meslek lisesinde.Yine tercih yapmak olsaydım hiç düşünmeden yine meslek lisesini seçerdim hey gidi günler ne şakalar ne kavgalar yapardık be

ortama, kardeşliğe, hocalarla kaynatmaya bişey demiyorum çoğu liselerde böyle şeyler yok ama dersler konusunda bizim derdimiz hocam boşa geçirmişim diyorum 4 yıl

Vallahi bu konuda sana katılıyorum ama suç sadece okulda deyil bizde.Ne olurdu sanki boş geçen atölye derslerinde bi test çözseydik bi konu tekrarı yapsaydık ama olmadı he yokmu koca okulda çalışan üni kazanan elbet var ama insan birazda kendinde aramalı sorunu.Biz farz edelim düz lisede olsaydık biyer tutturamasak bomboş gezerdik ama meslek lisesinde en azından geçiş hakları var öte yandan en kötü iş yeri açma belgen var fabrikalarda önceliğin var,teknisyen ünvanı alıyosun gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 22 Ocak 2015; 16:13:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: juggernaut1

quote:

Vallahi bu konuda sana katılıyorum ama suç sadece okulda deyil bizde.Ne olurdu sanki boş geçen atölye derslerinde bi test çözseydik bi konu tekrarı yapsaydık ama olmadı he yokmu koca okulda çalışan üni kazanan elbet var ama insan birazda kendinde aramalı sorunu.Biz farz edelim düz lisede olsaydık biyer tutturamasak bomboş gezerdik ama meslek lisesinde en azından geçiş hakları var öte yandan en kötü iş yeri açma belgen var fabrikalarda önceliğin var,teknisyen ünvanı alıyosun gibi...

o yönden haklısın bizdede suç var

• Meslek lisesinin en pis tarafı staj tarafı. En büyük etken bence bu. Kazanacak adamı bile eliyo bu durum, mesela yarın karneler alınıyor. Müdür karneyi aldıktan sonra buraya gel dedi. adalet meslek lisesinde okuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknik liseler ve saglık meslek dışında çöp. adaletmiş ticaretmiş buralarda okumaya gerek yok
  • Meslek lisesi ders acisindan cok kotu. Hatta cogu mezunlardan bi cacık cikmiyo .

• Bende keşke ortaokul da çalışsaydim diyorum atl okuyorum 10. sınıfım 1 hafta önce lys mat a başladım inşallah sinava kadar iyi netler elde ederim allah hepimizin yardımcısı olsun lütfen dua edin

not:aklınız varsa ortaokul da adam akıllı çalışın iyi bir liseye girin.

• Her yer anadolu oldu zaten devir meslek lisesi devri yada fene gitcen

• Kendi olduğun bölümde devam edersen ygs/lysde +90 puan veriyor neresi pişmanlık ? Düz lisede karı-kız peşinde kosuyorsun hiç değilse meslekte sınıfında kız olmuyor.Düz lisede verilen eğitimde ortanın altında hiç değilse meslekte bir şeyler öğreniyorsun

Edit:Mezunlarından bir cacık olmamasının sebebi %80'nin yatay geçişle tercih yapmasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPapyon -- 22 Ocak 2015; 23:06:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

Kendi olduğun bölümde devam edersen ygs/lysde +90 puan veriyor neresi pişmanlık ? Düz lisede karı-kız peşinde kosuyorsun hiç değilse meslekte sınıfında kız olmuyor.Düz lisede verilen eğitimde ortanın altında hiç değilse meslekte bir şeyler öğreniyorsun

Edit:Mezunlarından bir cacık olmamasının sebebi %80'nin yatay geçişle tercih yapmasıdır

Katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

Kendi olduğun bölümde devam edersen ygs/lysde +90 puan veriyor neresi pişmanlık ? Düz lisede karı-kız peşinde kosuyorsun hiç değilse meslekte sınıfında kız olmuyor.Düz lisede verilen eğitimde ortanın altında hiç değilse meslekte bir şeyler öğreniyorsun

haklısın

• quote:

benim okudugum meslek lisesine girişte biri tıpa girmişti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.