Şimdi Ara

METAL GEAR SOLID 4 Türkiye dağıtımında ARAL rezaleti (ellerine yüzlerine bulaştırıp batırdılar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, delirmemek elde değil. dünya oyun tarihinin en önemli oyunlarından birisi 12 haziranda cikiyor, tüm dünyada bu tarihte cıkıyor, türkiye tarihi de aylar onceden bu tarih olarak belirleniyor ama türkiye dağıtımcılığını üstelen firma bu oyunu 12 haziranda ankara'daki büyük teknoshoplara ulaştıramıyor.

bu nasıl rezalettir, anlamıyorum. ankarada sormadığım d&r kalmadı, oyunun dun gece ulasmıs olması lazımdı, oyun yok. yarına kaldı diyorlar, kimisi obur haftayı bulur diyor. mediamarkt ı aradım, onlarda yok diyor. keza electroworld.

bu nasıl bir firmadır ve verdigi sozun arkasında duramaz. madem beceremeyecektiniz, o zaman deseydiniz, bir bu oyunu bir iki hafta sonra türkiye'ye dagıtacagız, aradan web sitemizden satacagız, para kazanacagız.

son derece kızmıs durumdayım. metal gear solid 4 şu anda ankara'da yok, yazıklar olsun.

• bazo spot urun satan yerlere g elmıs msn lıstemde yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil92

bazo spot urun satan yerlere g elmıs msn lıstemde yazıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: anil92

ankara'da var mı, ırmak'ta yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yang wenli

quote:

Orjinalden alıntı: anil92

ankara'da var mı, ırmak'ta yoktu.

Alıntıları Göster
    Limited Edition için milleti heyecanlandırıp toplamda 3-4 tane getirip daha sabah almak için 1 saat sitesini refreshleyen beni bile elim boş bıraktı. Abartısız 1 saat refreshledim siteyi ve daha ayın 12 sinde geleceği yazan ürün birden STOKTA KALMADI şekline döndü. AralGame'i arayıp ne oluyor dediğimde ürünlerin ÇOK KISA SÜREDE (bu milisaniye oluyor sanırım) tükendiğini söylediler. Yani ürün daha siteye girmeden tükendi onlara göre. Eğer böyle birşey yapacaksanız o zaman siteye niye koyarsınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blacktric -- 13 Haziran 2008; 7:50:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blacktric

Limited Edition için milleti heyecanlandırıp toplamda 3-4 tane getirip daha sabah almak için 1 saat sitesini refreshleyen beni bile elim boş bıraktı. Abartısız 1 saat refreshledim siteyi ve daha ayın 12 sinde geleceği yazan ürün birden STOKTA KALMADI şekline döndü. AralGame'i arayıp ne oluyor dediğimde ürünlerin ÇOK KISA SÜREDE (bu milisaniye oluyor sanırım) tükendiğini söylediler. Yani ürün daha siteye girmeden tükendi onlara göre. Eğer böyle birşey yapacaksanız o zaman siteye niye koyarsınız ?

Alıntıları Göster
    izmirde de yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Blacktric

Alıntıları Göster
    Zihniyet hiç değişmedi. 10 tane getirirler satılıp satılmadığına bakarak ikinci partiyi sipariş ederler. Memlekette oyunun hastası kamyonla olsada onlar için farketmez, yeter ki ellerinde patlamasın. Şöyle gece 12 de kapılar açılsa paşa paşa girip oyunu makul bir fiyattan alsak... ne hayalmiş be kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bu oyunu pal mi almalıyız? yoksa farketmez mi? en ucuz pal nerede buluruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

bu oyunu pal mi almalıyız? yoksa farketmez mi? en ucuz pal nerede buluruz?

Alıntıları Göster
    ben bugun kendime pal LE aldim oynuyorum suan. ben kendimde satiyorum ntsc/u normal ve LE gg den bakabilirsiniz 3-5 gune kadar gelicek 100ytl satista suan gg kullanici adim ayni metall82 diger mgs topiclerinde linkime bakabilirsiniz oyun harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: metall82

ben bugun kendime pal LE aldim oynuyorum suan. ben kendimde satiyorum ntsc/u normal ve LE gg den bakabilirsiniz 3-5 gune kadar gelicek 100ytl satista suan gg kullanici adim ayni metall82 diger mgs topiclerinde linkime bakabilirsiniz oyun harika

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Konsol 2. el bölümünde 95 YTL'e satılıyor. Neden D&R'den veya başka yerlerden almak istiyorsunuz? Mantığı çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: goyus

Arkadaşlar Konsol 2. el bölümünde 95 YTL'e satılıyor. Neden D&R'den veya başka yerlerden almak istiyorsunuz? Mantığı çözemedim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben İstanbudayım ve limited edition'ımı aldım.Adamlar 1 hafta önceden ön siparişe açtılar.Bende önsipariş ile adımı yazdırıp aldım.Yanında da T-shirt ve MGS Saga DVD Vol2 hediye ettiler.Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Hem bugün Cevahirdeydim tüm dükkanlarda oyun mevcuttu.İnanmayanlar yayınladığım resmi "MGS4 Limited Editionı nerden alabiliriz adlı topicte bulabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: pmanager

Arkadaşlar ben İstanbudayım ve limited edition'ımı aldım.Adamlar 1 hafta önceden ön siparişe açtılar.Bende önsipariş ile adımı yazdırıp aldım.Yanında da T-shirt ve MGS Saga DVD Vol2 hediye ettiler.Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Hem bugün Cevahirdeydim tüm dükkanlarda oyun mevcuttu.İnanmayanlar yayınladığım resmi "MGS4 Limited Editionı nerden alabiliriz adlı topicte bulabilir.

Alıntıları Göster
    Yahu panik yapmayın 1-2 gün sonra alsanız oyunu ne olacakki!
    Ama Limited Edition konusunda haklısınız sadece oyunlar için değil örneğin film DVDlerinde de özel setler çok sınırlı piyasaya sürülüyor ve hemen tükeniyor, firmalar müşteri memnuniyetinden çok elimde kalırmı korkusuyla ceplerini düşünüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arsenic

Ama Limited Edition konusunda haklısınız sadece oyunlar için değil örneğin film DVDlerinde de özel setler çok sınırlı piyasaya sürülüyor ve hemen tükeniyor, firmalar müşteri memnuniyetinden çok elimde kalırmı korkusuyla ceplerini düşünüyorlar.

Alıntıları Göster
    sizde suç gereksiz yere sinir yapiyorsunuz birde fazladan para veriyorsunuz. verin siparişi ebay dan 15 gün sonra kapınızda biraz daha kargo ücretini yükselttin 2 gün sonra kapınızda. bazı arkadaşların kötü anıları olabilir ama şu ana kadar 17 tane oyun aldım ne bir gecikme ne de sorun siparişten 15 gün sonra kapınızda hem kazık fln da yemiyorsunuz fahiş fiyatları kabul etmiş olmuyorsunuz yinede siz bilirsiniz tabi.

• Arkadaşlar hakkaten oyunu Ankara'dan alan var mı ? Bilgi verebilirseniz çok makbule geçer...

Eğer gelmediyse çok kötü. Ben bugün bakamadım ama yarın alır hemen oynamaya başlarım diye ümit ediyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobb

Arkadaşlar hakkaten oyunu Ankara'dan alan var mı ? Bilgi verebilirseniz çok makbule geçer...

Eğer gelmediyse çok kötü. Ben bugün bakamadım ama yarın alır hemen oynamaya başlarım diye ümit ediyordum.
    arkadaşlar bende sabah aral'ı aradım öğlene doğru aral'ın anlaşmalı olduğu yerlerden alabilirsiniz dedi. sonra tam evden çıkmaya hazırlanıyorum. dedim şu dnr'ı bir arayayım capitoldeki. aradım aynen şunu söyledi

oyun geldi ama şu an satışımız yok ne demek satış yok ya madem geldi niye satmıyonuz. bilmiyorum dedi görüştüğüm kişi kapattım. bende ........ böyle işi dedim. indim kadıköye. dnr'a vereceğim 190 ytl ile 2 tane oyun aldım (mgs ve bourne).

yemişim aral'ı ya. bi gta aldım aral bandrollü. ilk ve son alışverişim olmuştur. geri kafalı insanlar topluluğu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arsenic

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Arsenic

öyle şey olur mu, dünyada oyun cıkıs tarihleri ozeldir. simdi kojima bir ay once ciksa "ya pardon kusura bakmayın 1 ay geciktirecegiz mgs yi" dese ne olurdu.

bir türlü ülke olarak adam olamadık. almıssın distrubitorlugu adam gibi dagıt sunu. normalde 11 haziran günü saat 12:00'dan sonra satıs olur. hatta uc buyuk ilde anlasırsın bir dnr ile onlar gece yarısından sonra satısa cikartilar. bak gor satıs oluyor mu, aynı gece 10 tane satmazsa -en az neyim- on tane nedemek 2 milyar demek, az mı sana.

ama burada carpıklık aral'ın kendisinde bir taraftan kendisi onceden satmaya calısıyor, sitesinden para kazanıyor, diger taraftan dagıtımını ustlenmis.büyük bir ulkede olsa dunyada olacak degil, herkes kendi kucuk krallıgını kurmus somurdukce somuyor.

sonuc ne, 12 haziran bitti ve ankara'da orjinal metal gear solid 4 yok. o zaman niye tüm dünyada aynı zamanda cikiyor dendi, yazıklar olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yang wenli

quote:

Orjinalden alıntı: Arsenic

öyle şey olur mu, dünyada oyun cıkıs tarihleri ozeldir. simdi kojima bir ay once ciksa "ya pardon kusura bakmayın 1 ay geciktirecegiz mgs yi" dese ne olurdu.

bir türlü ülke olarak adam olamadık. almıssın distrubitorlugu adam gibi dagıt sunu. normalde 11 haziran günü saat 12:00'dan sonra satıs olur. hatta uc buyuk ilde anlasırsın bir dnr ile onlar gece yarısından sonra satısa cikartilar. bak gor satıs oluyor mu, aynı gece 10 tane satmazsa -en az neyim- on tane nedemek 2 milyar demek, az mı sana.

ama burada carpıklık aral'ın kendisinde bir taraftan kendisi onceden satmaya calısıyor, sitesinden para kazanıyor, diger taraftan dagıtımını ustlenmis.büyük bir ulkede olsa dunyada olacak degil, herkes kendi kucuk krallıgını kurmus somurdukce somuyor.

sonuc ne, 12 haziran bitti ve ankara'da orjinal metal gear solid 4 yok. o zaman niye tüm dünyada aynı zamanda cikiyor dendi, yazıklar olsun.

Alıntıları Göster
    asıl soru şu oyunu alan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

asıl soru şu oyunu alan varmı?

Alıntıları Göster
    Bu her yerde böyledir İstanbul dışındaki tüm iller her şeyde olduğu gibi yine beklemek zorunda!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Bu her yerde böyledir İstanbul dışındaki tüm iller her şeyde olduğu gibi yine beklemek zorunda!

Alıntıları Göster
    oyunda online bölge sınırlaması var duyurulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydo67

oyunda online bölge sınırlaması var duyurulur

Alıntıları Göster
    Beyler yahu şu eriflere paranızı kaptırmayın. Sürekli nereden kazıklasam diye bakıyorlar oyuncuları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sfred

Beyler yahu şu eriflere paranızı kaptırmayın. Sürekli nereden kazıklasam diye bakıyorlar oyuncuları.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yorumlarınza katılmamak elde değil sırf yurtdışından uğraşmayayım 3 kuruş fazla olsun türkiyeden alıyım diye aralın sitesini ve telefonlarını aşındırmaktan bıktım gün boyudur limited edition almak için yaptıklarımı bilseniz sanki üstüne banaa 250 milyon verecekler sanırsınız. Aral ın sitesinde bitmiş üstüne üstlük mavishop dan başka yerde satılmadığını sölediler (limited edition) bunun üzerine mavinin cevahir şubesinden tel yoluyla ulaştım ürün bitti dediler yeni açılan bakırköy şubesine telefon açtım onlarda elimizde mevcut demelerine rağmen sitesinde stokta yok yazısını gördüm. Durumu sorunca merkez mağaza olan (cevahir) yerdeki stoktan başka internet alışverişi yapamayacağımızı ve ürünü kargolayamayacaklarını sölediler !!! Hayır istanbulda olsam sorun değil gider alırım, üni bitmiş memlekete dönmüşüm. Ama oyunu PARASIYLA bile alamadık neden çünkü muhteşem pazarlama ve satış stratejileri sayesinde. Neyse ki üniversiteden arkadaşım oyunu ordan aldı da bana kargoladı, inş cumartesi elimde olurda tüm bu rezillikleri bir nebze olsun unuturum. Ayrıca aral da ki telefonla hizmet veren MUHTEREM i de kibarlığından ötürü kutluyorum. Ne kadar pro olduklarını bir kez daha gösterdiler TEBRİKLER!!!

Arkadaşlar ayrıca bir sorum olacak limited editionun yanında saga vol.2 ve t shirt veriyorlarmış arkadaşıma sadece t- shirt vermişler. limited bu cd yi içeriyormu yoksa bir kazıkta ordan mı yedim ekstradan verdiğim kargo parasını ve hakkım olan ama stokta olmadığı için faydalanamadığım havale indirimini saymazsam tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m3l1h -- 12 Haziran 2008; 23:29:27 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.