Şimdi Ara

Mimar Sinan Matematikten İTÜ Mat. Mühendisliğine Geçiş Yapılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru açık arkadaşlar. Gerekli ortalamayı sağlar isek bu mümkün mü? Denk sayılır mı?

• Hocam puanları birbirine yakın değil ama belki olabilir. Net konuşmak istemiyorum tabi
  • Ben itu mat muhteyim,bekleriz hocam gel
    Cok sıkı calisirsan gelebilirsin,neden olmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İTÜ Önlisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş, ÇAP ve Yandal Programı Yönergesi:www.sis.itu.edu.tr/tr/yonetmelik/yatay_cap_yandal_yonerge.pdf

"Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları" başlıklı kısımda listelenen maddeleri sağlaman lazım.

Şu sayfada, geçen yıl İTÜ içi Yatay Geçiş hakkı kazananların sayısı ve taban not ortalamaları mevcut:www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201210/201210yatay_taban_tavan_puanlar.htm

İTÜ'nün başka bir bölümünden Matematik Mühendisliğinin %30 İngilizce ve %100 İngilizce programlarına 3'er kişi alınmış ve taban not ortalamaları da (en son alınan öğrencinin not ortalaması) sırasıyla 3.41 ve 3.10. İlk yıl yapılması ne kolay ne de çok zor ortalamalar.

İTÜ dışından yapılan yatay geçiş sonuçları için böyle bir tablo yok. Ama, taban not ortalamasının bunlardan daha düşük, kontenjanların da bunlardan daha çok olduğunu zannetmiyorum. Ek olarak, dediğim gibi, en başta PDF'ini verdiğim Yönerge belgesinde, "Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları" başlıklı kısımdaki maddeleri de sağlaman gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

İTÜ Önlisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş, ÇAP ve Yandal Programı Yönergesi:www.sis.itu.edu.tr/tr/yonetmelik/yatay_cap_yandal_yonerge.pdf

"Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları" başlıklı kısımda listelenen maddeleri sağlaman lazım.

Şu sayfada, geçen yıl İTÜ içi Yatay Geçiş hakkı kazananların sayısı ve taban not ortalamaları mevcut:www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201210/201210yatay_taban_tavan_puanlar.htm

İTÜ'nün başka bir bölümünden Matematik Mühendisliğinin %30 İngilizce ve %100 İngilizce programlarına 3'er kişi alınmış ve taban not ortalamaları da (en son alınan öğrencinin not ortalaması) sırasıyla 3.41 ve 3.10. İlk yıl yapılması ne kolay ne de çok zor ortalamalar.

İTÜ dışından yapılan yatay geçiş sonuçları için böyle bir tablo yok. Ama, taban not ortalamasının bunlardan daha düşük, kontenjanların da bunlardan daha çok olduğunu zannetmiyorum. Ek olarak, dediğim gibi, en başta PDF'ini verdiğim Yönerge belgesinde, "Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları" başlıklı kısımdaki maddeleri de sağlaman gerekiyor.

PDF'yi baştan sona okudum hocam, gerçekten çok yardımınız oldu. Sanırım eşdeğer bir programda olup olmadığımı İTÜ FEF öğrenci işleri ile görüşmem gerekecek. Tekrardan çok teşekkürler.

• Matematik ve Matematik Mühendisliği farklı alanlar. Okul dışı yatay geçişlerde aynı bölüm şartı aranıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Matematik ve Matematik Mühendisliği farklı alanlar. Okul dışı yatay geçişlerde aynı bölüm şartı aranıyor diye biliyorum.

İkiside Fen Edebiyat olarak geçtiği için merak etmiştim aslında. Sanırım en iyisi okulda bu işlerle ilgilenen bir memur ile görüşmek olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Othersboy

Ben itu mat muhteyim,bekleriz hocam gel

Bende ytü deyim itü ye geçmek için not ortalaması falan kaç olmalı ve itü de bu bolume çok başvuru oluyor mu?
  • arkadaşım sana üzücü bir cevap vermek istemezdim ama şöyleki kurumlar arası yatay geçiş için her üniversitenin farklı şartları var İTÜde şöyle bir madde var;

Kurum dışından üniversitemize yatay geçiş yapmak isteyen adayların yerleştirldikleri yıl aldıkları ösys puanının üniversitemizde geçmek istediği
    bölümün taban puanına eşit veya yüksek olmalıdır.

yani taban puanın yetmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigeran

quote:

Bende ytü deyim itü ye geçmek için not ortalaması falan kaç olmalı ve itü de bu bolume çok başvuru oluyor mu?

En az 3 uzeri olmasi lazim,en az oda.mat muhe ilgi var ama elektrik, ehm,endustri kadar cok yok;yani not ortalaman yeter ise ve ytu ile itu nun puanlari arasinda ucurum yoksa gelebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Habercil

arkadaşım sana üzücü bir cevap vermek istemezdim ama şöyleki kurumlar arası yatay geçiş için her üniversitenin farklı şartları var İTÜde şöyle bir madde var;

Kurum dışından üniversitemize yatay geçiş yapmak isteyen adayların yerleştirldikleri yıl aldıkları ösys puanının üniversitemizde geçmek istediği

O maddenin tamamı öyle değil.

www.sis.itu.edu.tr/tr/yonetmelik/yatay_cap_yandal_yonerge.pdf

"Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları" başlıklı bölüm, Madde 5:

d) Öğrencinin genel not ortalamasının en az 2.50/ 4.00 (yüzlük sistemi kullanan programlar için en az 60/ 100) olması VEYA merkezî yerleştirme puanının geçiş yapmak istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması zorunludur.

Yani, ya puanınızın geçiş yapmak istediği bölümün taban puanına eşit ya da taban puanından yüksek olması lazım, ya not ortalamanızın en az 4.00 üzerinden 2.50 ya da 100 üzerinden 60 olması lazım ya da her ikisinin de sağlanabilmesi lazım. Ama o iki şeyden en az biri bile sağlanamıyorsa, Yatay Geçiş hakkınız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bigeran

quote:

Yukarıda yazdığım ilk iletime bakabilirsin. :)

quote:

İTÜ Önlisans ve Lisans Programları Yatay Geçiş, ÇAP ve Yandal Programı Yönergesi:www.sis.itu.edu.tr/tr/yonetmelik/yatay_cap_yandal_yonerge.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: Habercil

arkadaşım sana üzücü bir cevap vermek istemezdim ama şöyleki kurumlar arası yatay geçiş için her üniversitenin farklı şartları var İTÜde şöyle bir madde var;

O maddenin tamamı öyle değil.

www.sis.itu.edu.tr/tr/yonetmelik/yatay_cap_yandal_yonerge.pdf

"Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları" başlıklı bölüm, Madde 5:

d) Öğrencinin genel not ortalamasının en az 2.50/ 4.00 (yüzlük sistemi kullanan programlar için en az 60/ 100) olması VEYA merkezî yerleştirme puanının geçiş yapmak istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olması zorunludur.

Yani, ya puanınızın geçiş yapmak istediği bölümün taban puanına eşit ya da taban puanından yüksek olması lazım, ya not ortalamanızın en az 4.00 üzerinden 2.50 ya da 100 üzerinden 60 olması lazım ya da her ikisinin de sağlanabilmesi lazım. Ama o iki şeyden en az biri bile sağlanamıyorsa, Yatay Geçiş hakkınız yok.

değişitirmişler o zaman o maddeyi geçen sene öyle değildi

• Konu sahibinden özür dilerim.Bir soru sormam lazım.Hazırlık bitince yatay geçiş yapılabiliyor mu ?
  • Kardeşim samimi olayım sana, her ne kadar çok üstün başarılar sağlayıp geçmek mümkün olsa bile aynı azmi ve çalışmayı 1 sene daha göstererek çok daha üst bir sıralamayı elde edebilirsin.Yatay geçiş vs şeklinde hayallere sakın bulaşma, en sonunda üzülen yine sen olursun.

Aileni veya kim karşı çıkıyorsa al karşına konuş ikna et, 1 yıl daha hazırlan sınava.Kayıt olduğun an 2 yılın yanar ki 2 sene ile bitmez, psikolojik yükü çok daha ağırdır.Şimdiki konsantrasyonu asla sağlayamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Kardeşim samimi olayım sana, her ne kadar çok üstün başarılar sağlayıp geçmek mümkün olsa bile aynı azmi ve çalışmayı 1 sene daha göstererek çok daha üst bir sıralamayı elde edebilirsin.Yatay geçiş vs şeklinde hayallere sakın bulaşma, en sonunda üzülen yine sen olursun.

Aileni veya kim karşı çıkıyorsa al karşına konuş ikna et, 1 yıl daha hazırlan sınava.Kayıt olduğun an 2 yılın yanar ki 2 sene ile bitmez, psikolojik yükü çok daha ağırdır.Şimdiki konsantrasyonu asla sağlayamazsın.

Zaten 2010 girişliyim. Üniversite bıraktım Matematik okumak için. Yazılımcı olmak istiyorum, imkan varsa Matematik Müh. geçmek ile daha kolay olur diye düşünmüştüm. Çok önemli değil zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Henry Dorsett Case

Konu sahibinden özür dilerim.Bir soru sormam lazım.Hazırlık bitince yatay geçiş yapılabiliyor mu ?

Hayır.
  • UP. İlgili birime bugün bir e-posta attım. Bakalım ne diyecekler. Buraya da yazarım sonucu.
  • Bigeran kullanıcısına yanıt

selam hocam 10 yıl üzeri geçmiş ama geçiş yapabildiniz mi süreç ve rekabet nasıl bilgilendirebilir misiniz ben de ytü mat müh okuyorum ve itüye düşünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.