Şimdi Ara

MINIBOOK ALACAĞIM TAVSİYE (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
11.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BİR TANE MİNİBOOK ALACAĞIM. BAKTIĞIMDA HEMEN HEPSİ İNTEL ATOM 1.6 VS DİYE SABİT ÖZELLİKLER GÖRÜYORUM. BENİM NOTEBOOK'UM VAR ACER ASPIRE 5739G MODELİ. MOUSEPEDİNDE BİR SORUN ÇIKTI ÇALIŞMIYOR. GARANTİYE GÖNDERECEĞİM TEKNOSADAN ALDIM AMA ÇOK UZUN SÜREDİR KABLOSUZ USB MOUSE İLE KULLANDIĞIMDAN KAYNAKLANIYOR BU ARIZA DİYE DÜŞÜNÜYORUM. NORMALDE PARMAK İZİNDEN DOLAYI BİR YIPRANMA OLUR MOUSE YERİNDE LAPTOPLARIN AMA BENİMKİ YEPYENİ DURUYOR. NEYSE ASIL KONUYA GELEYİM GARANTİYE GİDEN MAKİNA 1 AYDAN ANCAK GELEBİLİYOR. BİLGİSAYARSIZ KALMAMAK İÇİN İDARETEN BİR TANE MİNİBOOK ALACAĞIM. AMA MİNİBOOKLARDAN HİÇ ANLAMAM. TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ MODEL YADA MODELLER VAR MI ÖZELLİKLERİNE GÖRE NEYİ TERCİH ETMELİYİM? BİRDE BİR MİNİBOOKTAN BEKLENTİM NE OLMALIDIR BENİM? BİLMİYORUM ARKADAŞLAR LÜTFEN BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR YAZABİLİRLER Mİ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_dream38 -- 31 Ekim 2010; 22:59:36 >

• minibook tavsiye etmem kullanım amacını bilmiyorum ama çok lüks birşey istemiyorsan 800-900 TL arası DELL'in laptoplarına göz at derim. Adı yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar1

minibook tavsiye etmem kullanım amacını bilmiyorum ama çok lüks birşey istemiyorsan 800-900 TL arası DELL'in laptoplarına göz at derim. Adı yeter

800-900 fazla ucuz olması için minibook almayı düşünüyorum zaten. Bu arada neden tavsiye etmezsin? Nedeni nedir????
  • 500 TL den aşağı minibook alamazsın zaten 500 ona verene kadar 100-200 neyse koy üzerine ikinci el orjinal japon Vaio laptop al bitir laptop işini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deluxe1

500 TL den aşağı minibook alamazsın zaten 500 ona verene kadar 100-200 neyse koy üzerine ikinci el orjinal japon Vaio laptop al bitir laptop işini

Hocam alacağım ikinci ele peşin vereceğim. Ben Kredi kartı ile taksitli almayı düşünüyorum. Hem 2. ele hiç sıcak bakmıyorum. Çok dandik şeyler çıkıyor altından adam da hele ki ayno şehirde değilse üstüne soğuk su içmek zorunda kalmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_dream38

quote:

Orijinalden alıntı: Deluxe1

500 TL den aşağı minibook alamazsın zaten 500 ona verene kadar 100-200 neyse koy üzerine ikinci el orjinal japon Vaio laptop al bitir laptop işini

Hocam alacağım ikinci ele peşin vereceğim. Ben Kredi kartı ile taksitli almayı düşünüyorum. Hem 2. ele hiç sıcak bakmıyorum. Çok dandik şeyler çıkıyor altından adam da hele ki ayno şehirde değilse üstüne soğuk su içmek zorunda kalmak istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Kimsenin bilgisi yok mu arkadaşlar? Hiç kimse birşey bilmiyor mu???

• quote:

Kimsenin bilgisi yok mu arkadaşlar? Hiç kimse birşey bilmiyor mu???

Alıntıları Göster
    Ne kadar basit aslında anlayan bi kaç kişi 2 satır bile yazsa ne var. Minibook alırken neye dikkat edilmeli hangi özelliği gözetilmeli vede beklenti ne olmalıdır????

• quote:

Ne kadar basit aslında anlayan bi kaç kişi 2 satır bile yazsa ne var. Minibook alırken neye dikkat edilmeli hangi özelliği gözetilmeli vede beklenti ne olmalıdır????

Alıntıları Göster
    arkadaşım başlığı sanki uygun yerde değil gibi duruyor :)
    » Mobil Cihazlar » Notebook - Diz üstü
    bölümünde açarsan daha uygun olabilir veya konunun taşınmasını isteyebilirsiniz.

neyse biraz fikir vereyim.
    ekranı çok küçük olduğunda çok yakından bakman gerekir ve
    bu seni rahatsız edebilir bunun önüne geçmek için öncelikle 10" olan ürünlerden almanı tavsiye edebilirim.

genelde 1Gb ram ile satılıyorlar. 2 Gb olanlardan alırsan daha hızlı olur.

o kadar çok model var hepsinin kıyaslamasına akakçeden bakabilirsin
    http://www.akakce.com/netbook.html
    güncel olmayanlar olabilir ama özellikleri burada yazdığı gibidir.

kullanan kişiler varsa + ve - özelliklerini yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 1 Kasım 2010; 21:34:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

arkadaşım başlığı sanki uygun yerde değil gibi duruyor :)
    » Mobil Cihazlar » Notebook - Diz üstü
    bölümünde açarsan daha uygun olabilir veya konunun taşınmasını isteyebilirsiniz.

neyse biraz fikir vereyim.
    ekranı çok küçük olduğunda çok yakından bakman gerekir ve
    bu seni rahatsız edebilir bunun önüne geçmek için öncelikle 10" olan ürünlerden almanı tavsiye edebilirim.

genelde 1Gb ram ile satılıyorlar. 2 Gb olanlardan alırsan daha hızlı olur.

o kadar çok model var hepsinin kıyaslamasına akakçeden bakabilirsin
    http://www.akakce.com/netbook.html
    güncel olmayanlar olabilir ama özellikleri burada yazdığı gibidir.

kullanan kişiler varsa + ve - özelliklerini yazabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam sana Dell Ins 1012 netbooklari tavsiye ederim 2gb ram olan modelini
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=91445&ad=DELL-iNS-1012-N450-2GB-250GB-W7S-RED-Netbook%28Mini-Bilgisayar%29

Stoklarda kalmamış gold ta fakat 600 civarı alırsın max.. işelmciler standar N450 oluyor zaten N455 falan hikaye benchmark testlerinde aynı skorları verir.. N450 nin alt modelleride aynı benchmarklardadır fakat pili cabuk tüketirler.. Bu verdiğim modelde diğerlerinden ustun olan ekran çözünürlüğüdür 1366*768 pixel dirki bu da normal laptop çözünürlüğüne tekabul eder.. 2gb ram 250 gb harddisk 3 usb port. Birde Dell HdTrue life ekran kullanir goruntuden anlarsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: VurcanYuzmani

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=91445&ad=DELL-iNS-1012-N450-2GB-250GB-W7S-RED-Netbook%28Mini-Bilgisayar%29

Stoklarda kalmamış gold ta fakat 600 civarı alırsın max.. işelmciler standar N450 oluyor zaten N455 falan hikaye benchmark testlerinde aynı skorları verir.. N450 nin alt modelleride aynı benchmarklardadır fakat pili cabuk tüketirler.. Bu verdiğim modelde diğerlerinden ustun olan ekran çözünürlüğüdür 1366*768 pixel dirki bu da normal laptop çözünürlüğüne tekabul eder.. 2gb ram 250 gb harddisk 3 usb port. Birde Dell HdTrue life ekran kullanir goruntuden anlarsin..

Hocam birde bu var. Ama markası bana yabancı geldi biraz. Daha yeni birşey ekranı büyük diye ilgilendim. Ne düşünüyorsun bunun hakkında???
    http://www.hiperucuz.com/?urun-detay_78929_MOBEE_SLIM_120NA_FHU__Intel_Atom_N450_1_66GHz_islemci__2GB_RAM__250GB_HDD__12_1&ref=akakce&v=1.61

• quote:

quote:

Hocam birde bu var. Ama markası bana yabancı geldi biraz. Daha yeni birşey ekranı büyük diye ilgilendim. Ne düşünüyorsun bunun hakkında???
    http://www.hiperucuz.com/?urun-detay_78929_MOBEE_SLIM_120NA_FHU__Intel_Atom_N450_1_66GHz_islemci__2GB_RAM__250GB_HDD__12_1&ref=akakce&v=1.61

Alıntıları Göster
    sana onu al diyemem hocam o marka hakkında hiçbir bilgim yok..

Ekran:12.1" Glossy Led LCD

Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800

Ekranı buyuk 2" kadar ve parlak ekranmış ama marka hakkında hiçbir bilgim yok.. birde 2 usb port var galiba.. şimde mouse kullanacaksan ve 3g modem kullanacaksan baska acik portun olmayacak .. onlarıda goz onunde bulundur bence

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    + ları *fiyat uygun sayılır *ekran da minibook için epey büyük sayılır *hdd 250lik işini görür
    diğer özellikler de az buçuk idare eder
    - leri *işl. sis linux ve *marka çok tanınmış ve yaygın değil ve *optik sürücü (minibooklarda genelde yok zaten)
    (bu seni rahatsız edebilir : biri markasını sorunca mobee demek)
    ancak markanın çok tanınmış olup olmaması sorun değil dersen bişey diyemem

• quote:

+ ları *fiyat uygun sayılır *ekran da minibook için epey büyük sayılır *hdd 250lik işini görür
    - leri *işl. sis linux ve *marka çok tanınmış ve yaygın değil ve *optik sürücü (minibooklarda genelde yok zaten)

Hocam özellikle birşey sormak istiyorum. Linux olan bir sistemde XP'yi rahatça yüklayebilir miyiz? Yani bios vs bir sorun çıkarıtr mı bana ???

• quote:

quote:

Hocam özellikle birşey sormak istiyorum. Linux olan bir sistemde XP'yi rahatça yüklayebilir miyiz? Yani bios vs bir sorun çıkarıtr mı bana ???

Alıntıları Göster
    Yok mu bilgisi olan bu konuda ?_?

• quote:

Yok mu bilgisi olan bu konuda ?_?

Alıntıları Göster
    biosun linuxla bi ilgisi yokki.. boot ediceksin usb ile yuklucen veya harici dvd surucusuyle... bi problem olmaaaz yanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt_ylmzzz

biosun linuxla bi ilgisi yokki.. boot ediceksin usb ile yuklucen veya harici dvd surucusuyle... bi problem olmaaaz yanı

Alıntıları Göster
    istediğin gibi windows atabilirsin @blue..
  • quote:

istediğin gibi windows atabilirsin @blue..

Alıntıları Göster
    Acer D255 Atom N550 1GB 250GB

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-aod255-n558qkk-k-aspire-one-kirmizi-atom-n550-1.5ghz-1024mb-ddr3-250gb-10.1-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=49061

Tavsiye ederim yeni nesil çift çekirdek işlemci var...

• quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

Acer D255 Atom N550 1GB 250GB

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-aod255-n558qkk-k-aspire-one-kirmizi-atom-n550-1.5ghz-1024mb-ddr3-250gb-10.1-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=49061

Tavsiye ederim yeni nesil çift çekirdek işlemci var...

Alıntıları Göster
    Acer'e tövbe ettim abicim. Fiyat farkı uçuk olmadığı sürece Acer'e tövbeliyim

• quote:

Acer'e tövbe ettim abicim. Fiyat farkı uçuk olmadığı sürece Acer'e tövbeliyim

Alıntıları Göster
    Asus al sorun yaşamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikk

Asus al sorun yaşamazsın

Alıntıları Göster
    bencede dell miniboklar süper aynen 700-800 değişiyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.